Martin HORN
    (Täuber)

Dramatický závěr pro Štíry, skvělý Bazala vynuloval Znojmo

Matyáš Dušan Bazala likviduje trestné střílení Tomáše Kuchariče | foto: FBC Letka Toman Finance Group

Prvoligový program nabídl na úvod desátého kola několika zajímavých výsledků. Hrdinou se stal především gólman Letky Matyáš Dušan Bazala, který parádním výkonem pomohl svému týmu k důležitému triumfu nad Znojmem.

Brankář štěpánkovického týmu chytá v této sezoně velkou formu. Mezi tyčemi dostal prostor a za něj se odvděčuje skvělými výkony. Korunku jim nasadil v bitvě proti Znojmu, ve které zlikvidoval všech 34 pokusů Jihomoravanů a stal se ústřední postavou večera. Soupeře nepustil do kontaktu ani při nařízeném trestném střílení Tomáše Kuchariče, které zneškodnil skvělým zákrokem. Pozadu nezůstal ani jeho spoluhráč Jan Vojáček, který se na důležitém triumfu podílel hattrickem.

Hodně zajímavý střet byl k vidění v Českých Budějovicích. Když v 58. minutě zvyšovala Jiří Halama na 5:3 pro brněnský Hattrick, zdálo se, že Štíři odejdou bez bodu. Jenže minutu a šest vteřin před sirénou snížil při hře v šesti Václav Hejplík a o pír chvil později bylo za nedovolený zásah nařízeno trestné střílení, které proměnil Dominik Vlček, jenž tak zkompletoval hattrick. Při tomto momentu byl do konce zápasu vyloučen za střet s rozhodčím brněnský Matěj Hronek a nabídnutou šanci c prodloužení zužitkoval po pár ťukancích s Danielem Drobišem přesně zakončující Hejplík.

V posledním duelu si Ústí připsalo vysoký triumf nad poslední čelákovickou Orkou. Zprvu však měli domácí potíže. Na rychlý vedoucí gól jim výborně chytající Hanuš nedovolil navázat a po srovnání z hole Petra Němečka se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. O osudu klání tak rozhodla druhá část, ve které domácí pětkrát udeřili, na průběžném vedení 6:1 měl velkou zásluhu pětibodový Jakub Kolstrunk. Orka poté klání díky dvěma trefám Daniela Richtra zdramatizovala, ale závěr duelu patřil znovu domácím.

Výsledky 10. kola 1. ligy mužů
FBC Štíři Č. Budějovice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (2:2, 0:1, 3:2 – 1:0)

Branky: 13. Koklar, 20. Vlček, 47. Vlček, 59. Hejplík, 60. Vlček (TS), 63. Hejplík – 7. Brožek, 9. M. Hronek, 39. Vlach, 49. Hájek, 58. Halama. Rozhodčí: Hejzlar – Kněžík. Vyloučení: 4:4, navíc Havelka 4 – M. Hronek 4 + TDKU. Využití: 0:0. Diváků: 75. Zásahy brankářů: Macek 10 – Kolajta 17. | MATCH CENTER

FBC Letka Toman Finance Group - TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky: 13. Vojáček, 16. Blana, 27. Vojáček, 31. Vojáček, 34. Šimík. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 2:4, navíc Zach (LET( OS. Využití: 2:0. Diváků: 34. Zásahy brankářů: Bazala 34 – Bauer 10, Pechura 9. | MATCH CENTER

Florbal Ústí - ASK Orka Čelákovice 9:3 (1:1, 5:0, 3:2)

Branky: 3. Kolstrunk, 23. L. Täuber, 26. Esterka, 29. Esterka, 31. Kolstrunk, 34. Horn, 56. Vítek, 58. Zeman, 60. Horn – 13. P. Němeček, 42. Richtr, 48. Richtr. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 194. Zásahy brankářů: Pražák 11 – Hanuš 16. | MATCH CENTER