Reprezentantka Chudá si vyzkouší další zahraniční angažmá, zakotví ve Švýcarsku

Eliška Chudá během BigBoard Superfinále 2024 | foto: Matěj Pašek/FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Bronzová medailistka z posledního mistrovství světa v Singapuru Eliška Chudá přestupuje do zahraničí. Útočnice pražského Chodova posílila celek UHV Skorpion Emmental Zollbrück.


Odchovankyně Black Angels si zahraje již ve třetí světové lize. Předminulou sezonu strávila Chudá ve švédské SSL, kde oblékala barvy celku Täby FC. V Zollbrücku se potká se svou krajankou a bývalou chodovskou spoluhráčkou Kristýnou Lechnerovou.

Z mateřského oddílu se v dorosteneckém věku přesunula na Jižní Město do sestavy Tigers. V jejích řadách debutovala v ročníku 2018/19 v nejvyšší soutěži, hned v premiérové sezoně posbírala dohromady 51 bodů. Po dalším, koronavirem přerušeném, ročníku se přestěhovala na Chodov, v nímž si třikrát zahrála v superfinále a získala celkem tři stříbrné medaile. Celkem odehrála v ČEZ Extralize 149 duelů, v nichž si připsala 262 bodů.

Další dvě stříbra má 22letá útočnice také z poháru, to první vybojovala v roce 2020 ještě v barvách Tigers. V aktuálně skončeném ročníku pozvedla nad hlavu trofej pro vítězky Poháru Českého florbalu, když svým výkonem pomohla Chodovu k drtivému triumfu nad FBC Ostrava 7:0.

Chudá je součástí české reprezentace. V ženském výběru debutovala 18. června v Eerikkilä při přípravném dvojzápasu s Finskem. Ve druhém klání za národní tým si hned připsala premiérovou trefu i asistenci. Absolvovala poslední dva šampionáty, v prosinci uplynulého roku vybojovala v Singapuru bronz. Celkem má na kontě zatím 25 zápasů, v nichž posbírala sedmnáct bodů.

Před reprezentačním áčkem působila v juniorském výběru, v němž Chudá nastoupila k 26 kláním a vybojovala bronz na šampionátu v Uppsale. Brankou se podílela na historicky prvním triumfu ženského výběru nad Švédskem, který zaznamenaly české juniorky právě na šampionátu v Uppsale. Na hřišti byla také při vůbec prvním triumfu dospělé reprezentace nad Švédkami na domácím turnaji EFT v Ústí nad Labem.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se