Financování mantinelů

Žádný plnohodnotný florbalový zápas se neobejde bez mantinelů, které jsou dle pravidel florbalu nedílnou součástí hřiště. Půl metru vysoké kolmé desky dávají florbalu mnohem větší spád, rychlost a dynamiku hry. Často tvrdé souboje u mantinelů pak vyžadují velké nároky na jejich bezpečnost a spolehlivost. Český florbal si je vědom, že pořízení florbalových mantinelů je pro mnoho oddílů i dalších subjektů velkou finanční investicí. Proto již před více lety vypsal výjimečnou Akci Mantinely.


Akce Mantinely je speciální projekt, který Český florbal naplánoval v roce 2003 a spustil v roce 2004. Jeho hlavním posláním bylo vyřešit tehdejší nedostatek florbalových mantinelů a umožnit jejich snadnější získání všem florbalovým oddílům a dalším subjektům (školám, halám, městům). Současně se tehdy díky projektu a jednání s jednotlivými dodavateli významně snížila cena florbalových mantinelů.

Projekt spočívá v bezúročné čtyřleté půjčce na pořízení mantinelů. Subjekty v akci čtvrtletními splátkami (v průměrné výši necelých 8 000,- Kč) vrací původní půjčku. Po splacení původní částky přejdou mantinely do vlastnictví oddílů. Tímto způsobem si i oddíl s jediným družstvem může zajistit vlastní mantinely. Od zahájení projektu v roce 2004 se realizovalo pořízení 154 sad mantinelů v celkové hodnotě skoro 18 000 000,- Kč.

Dokumenty k Akci mantinely

Informace k projektu (.docx)

Nabídka dodavatelů (.pdf)

Přihláška (.doc)