4:5
    Jiří ŠINCL
    (Zach)

Napínavé bitvy na úvod 1. ligy! Nováček z Hradce přetlačil Letku, Plzeň předvedla parádní obrat

Florbalisté Hradce Králové slavící výhru nad Českou Lípou v utkání Poháru Českého florbalu | foto: FbC Respect Hradec Králové

Nová ligová sezona již tradičně odstartovala duelem 1. ligy mužů. Domácí Letka hostila v ostravské sportovní hale Sareza nováčka soutěže z Hradce Králové. Diváci nejen v hledišti, ale i na nové platformě Českého florbalu, mohli sledovat velice napínavou a vyrovnanou bitvu. Všechny tři body si nakonec díky nejtěsnějšímu možnému výsledku odvezl hradecký FbC.

FBC Letka Toman Finance Group - FbC Respect Hradec Králové 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)

Úvod jediného sobotního klání druhé nejvyšší mužské soutěže patřil nováčkovi ligy z Hradce Králové. Do dvoubrankového vedení se Východočeši dostali díky slepeným trefám Rolína a Kuštana, které od sebe dělilo pouhých 32 sekund. To ale nebylo z první periody vše, snížení pro Letku nepříznivého skóre během dvouminutového vyloučení hostujícího Hegera zařídil Vojáček.

Druhá třetina byla na branky o něco chudší, nabídla totiž pouze dvě. O navýšení na 3:1 ve prospěch Hradce se po druhé Hegerově asistenci postaral Krejčí. Nedlouho po jeho přesném zásahu se do střelecké listiny zapsal také osmnáctiletý vítkovický útočník Slončík, který má do celku ze Štěpánkovic vyřízené střídavé hostování. FBC Letka tak opět do kabin odcházela na dostřel jediného gólu.

Závěrečné a rozhodně nejnapínavější dějství úvodního ligového mače sezony začalo náporem účastníka loňského ročníku Národní ligy. Svěřence kouče Tomáše Pokorného nezaskočil ani osobní trest 2 + 10 minut pro Milana Koubka za oslavu jeho vstřeleného gólu na 4:2, jelikož ve vlastním oslabení následoval hradecký pátý úder z trestného střílení, zkušeně proměněného kapitánem Hegerem. Domácím se povedlo snížit po brankách Peterka a Šincla na dostřel jediného gólu, konkrétně v čase 59:23. To bylo ale to poslední, co Slezané ve střetnutí zvládli, tudíž si všechny tři body odvezl FbC Hradec Králové.

Branky: 15. Vojáček, 26. Slončík, 53. Peterek, 60. Šincl - 10. Rolín, 11. Kuštan, 25. Krejčí, 46. Koubek, 47. Heger. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 56. Zásahy brankářů: Petr 11 - Bárta 17.

DDQ Florbal Chomutov - ASK Orka Čelákovice 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)

V desáté minutě první třetiny se Čelákovice díky střele Petra Němečka dostaly do vedení 1:0. O sedm minut později pak Daniel Richtr proměnil trestné střílení, čímž zvýšil vedení svého kádru na 2:0. Od druhé části se však začal prosazovat Chomutov, jeho první branku sezony vstřelil v přesilové hře Petr Linc, který o několik minut později dorovnal stav na 2:2. Orka se ale osm sekund před koncem třetiny ozvala s další brankou a dostala se opět do vedení.

V posledních dvaceti minutách se ale Čelákovicím již nepodařilo skórovat. Naopak Chomutov předvedl parádní otočku, když se prosadil hned čtyřikrát, a to střelami Tomáše Novotného, Adama Martina, Ericha Kellermanna a Michala Skuhrovce. První nedělní duel tak skončil výhrou Chomutova, který si připsal první tři body do tabulky a nováčka Orku nechal na nule.

Branky: 28. Linc, 37, Linc, 41. Novotný, 45. Martin, 45. Kellermann, 54. Skuhrovec - 11. Němeček, 18. Richtr, 40. Korych. Rozhodčí: Brak - Provazník. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváků: 280. Zásahy brankářů: Frühbauer 11 - Hanuš 22. | MATCH CENTER

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - Kanonýři Kladno 4:5p (2:1, 1:1, 1:2, 0:1)

Skóre otevřeli Gullivers ve čtvrté minutě brankou Martina Kadlece. Kladno však o pět minut později dorovnalo, načež reagoval brněnský hráč utkání a pozdější autor hattricku Jan Matula. Ve druhé třetině díky střele Tadeáše Chrousta Kanonýři dorovnali, vedení jim ovšem vydrželo pouze minutu, neboť Matula vzápětí vstřelil svůj druhý gól. Na začátku třetí třetiny pak vedení pojistil třetí přesnou střelou a zkompletoval tak zmíněný hattrick. Kanonýři si ale s nepříznivým stavem poradili. Prosadit se podařilo Martinu Fojtíkovi a Ferdinandu Tomáškovi, kteří tak stav vyrovnali na 4:4 a rozhodnout muselo prodloužení. V šedesáté druhé minutě byl vyloučen brněnský Nechvátal, čehož ihned využil Tomášek a svou druhou brankou v utkání rozhodl o vítězství Kanonýrů.

Branky: 5. Kadlec, 17. Matula, 26. Matula, 45. Matula - 10. Procházka, 25. Chroust, 47. Fojtík, 50. Tomášek, 64. Tomášek. Rozhodčí: Brus - Sladký. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3. Diváků: 86. Zásahy brankářů: Krupa 22 - Janoušek 14. MATCH CENTER

FAT PIPE Start98 - TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:8 (3:1, 1:3, 2:4)

Třetí nedělní zápas byl napínavou podívanou. Jako první se skóroval Tomáš Bezpalec ze Startu98. V zápětí však Znojmo dorovnalo díky Františku Blažkovi. Zbytek první třetiny ale suverénně ovládl pražský celek, jenž vstřelil další dva góly. Druhá třetina ale Startu do karet moc nehrála, neboť byl ve dvacáté druhé minutě vyloučen Otakar Prášek, čehož Znojmo ihned využilo a střelou Petra Maška zmenšilo náskok soupeře na 2:3. O pár minut později si pak Adam Pospíchal vstřelil nešťastný vlastní gól a pomohl tak soupeři k dorovnání stavu na 3:3. Jenže i domácí poté využili přesilovku díky gólem Matěje Koláře, avšak Znojmo díky trefě Petra Maška opět vyrovnalo.

V rozhodující třetině pak padal jeden gól za druhým. Nejprve Znojmo podruhé využilo přesilové hry a dostalo se do vedení 5:4. Startu se ale v zápětí podařilo dvakrát prosadit a góly Matěje Dudy a Tomáše Josefoviče otočily vývoj v jeho prospěch. Znojmo ale ihned převzalo hru do svých rukou a Mašek zkompletoval hattrick a vzápětí se dostalo do vedení 7:6, a to díky Tomášovi Kucharičovi. Napínavý a vyrovnaný souboj pak rozsekl Martin Vavřina, jenž osmým gólem utkání potvrdil výhru Znojma.

Branky: 12. Bezpalec, 15. Syrovátko, 16. Škorpa, 33. Kolář, 52. Duda, 52. Josefovič - 14. Blažek, 25. Mašek, 31. Pospíchal, 37. Mašek, 46. Kucharič, 55. Mašek, 57. Kucharič, 59. Vavřina. Rozhodčí: Monzer - Procházka. Vyloučení: 3 + Matoušek OS:2. Využití: 1:1. Diváků: 65. Zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 25 - Jakub Pechura 30. MATCH CENTER

FbC Plzeň - Bulldogs Brno 5:4p (0:2, 0:1, 4:1, 1:0)

Bulldogs Brno se toto utkání podařilo skvěle rozehrát. Do čtyřicáté šesté minuty výsledkově jednoznačně ovládalo celou hru. Díky střelám Lukáše Kučery, Adama Vágnera a Filipa Sedmery se dostalo do vedení 4:0. Pohodlný náskok ale Bulldogs neudrželi a domácí se radovali ze skvělého obratu. Plzeň nastartovaly góly Matěje Čelakovského w Vítka Vyčichla. Na 4:4 srovnal už v 54. minutě Josef Tomášek. O vítězi tak rozhodlo až prodloužení, ve kterém byl vyloučen brněnský Mráz, čehož využil Čelakovský a svou střelou dovedl Plzeň k prvnímu vítězství v sezoně.

Branky: 49. Čelakovský, 49. Vyčíchlo, 53. Vyčíchlo, 54. Tomášek, 65. Čelakovský - 7. Kučera, 9. Kučera, 28. Vágner, 47. Sedmera. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 145. Zásahy brankářů: Šrámek 24 - Koudelka 29. MATCH CENTER

FBC Štíři Č. Budějovice - Florbal Ústí 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Ústí si svůj první zápas pěkně pohlídalo. Ve třetí minutě se gólem Martina Horna dostalo do vedení, které i přes snahu soupeře již nepustilo. První i druhá třetina skončily jednogólovým náskokem hostů a v poslední části utkání si Ústí svou výhru pouze pojistilo dvěma závěrečnými trefami Jana Vondrušky a Dana Semeráda. Hvězdou utkání se pak stal Jakub Kolstrunk, jež se do Ústí vrátil ze Sparty Praha.

Branky: 13. Kouba, 35. Holý - 4. Horn, 20. Semerád, 26. Fuchsig, 56. Vondruška, 59. Semerád. Rozhodčí: L. Ležák - M. Ležák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 108. Zásahy brankářů: Švehla 19 - Hrabě 19. MATCH CENTER

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:5 (2:3, 3:2, 2:0)

První dvě třetiny byly vyrovnaným bojem mezi oběma kádry, které se pravidelně střídaly ve vedení a až do poslední části utkání nebylo jasné, kdo zvítězí. Otrokovickému Františku Vykopalovi se pak ve čtyřicáté deváté minutě podařilo třetím gólem zkompletovat hattrick, čímž svůj tým dostal do nakonec rozhodujícího vedení. Následovalo vyloučení Hattrícku, čehož pohotově využil Ladislav Gál a definitivně tak rozhodl o výhře Otrokovic.

Branky: 4. Vykopal, 12. Ležatka, 25. Štourač, 27. Vykopal, 40. Ležatka, 50. Vykopal, 53. Gál - 10. Malec, 10. Bednář, 10. Morávek, 36. Máček, 38. Malec. Rozhodčí: Sýkora - Tkáč. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 235. Zásahy brankářů: Adam Kohút 12 - Filip Létal 13. MATCH CENTER