60
  • 60 59:56
    2:15
    (Feigl)

Boleslav vyplenila Vary i díky čtyřem gólům Punčocháře, Sparta zvítězila pošesté v řadě

Souboj o míček v zápase Boleslav-Vary. V pozadí střelec čtyř gólů Lukáš Punčochář | foto: FB Hurrican Karlovy Vary

Livesport Superliga pokračovala třemi pátečními zápasy. Česká Lípa doma podlehla páté Spartě. Čtvrtá Mladá Boleslav splnila v Karlových Varech roli jasného favorita a SKV přerušilo proti Black Angels sérii proher.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Oba týmy vstupovaly do zápasu v odlišném rozpoložení. Česká Lípa nevyhrála poslední tři zápasy. Oproti tomu Sparta se vezla na vítězné vlně a předchozí víkend si odvezla všechny body z Vítkovic za vítězství 10:5. Na hřišti však dlouho nebyl žádný rozdíl znát. Domácí dokonce mohli jít v 17. minutě do vedení, ale Radek Krajcigr trefil z nájezdu pouze tyč. Hned o 9 vteřin později se přesvědčili o platnosti pravidla "nedáš, dostaneš“ a inkasovali po gólu nejproduktivnějšího hráče soutěže Jiřího Curneyho. Sparta už vedení nepustila a nakonec vyhrála 6:1. Dvě branky dal Matěj Pruner a podruhé se prosadil i Curney, když 20. gólem v sezoně pečetil výhru Pražanů trefou do prázdné.

Branky: 47. Pšenička - 18. Curney, 33. Šváb, 39. Peška, 58. Pruner, 58. Curney, 59. Pruner. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 375. Zásahy brankářů: Dvořák 24 - Beneš 19. | MATCH CENTER | SESTŘIH | OHLASY-HRÁČI | OHLASY-TRENÉŘI

FB Hurrican Karlovy Vary - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:15 (1:4, 0:5, 1:6)

Mladá Boleslav si spravila chuť po nečekané porážce 8:9 v Liberci a na hřišti předposledních Karlových Varů si pořádně si zastřílela. První vzájemné střetnutí ovládli Středočeši 12:4 a dnes zvítězili ještě vyšším rozdílem. O patnáct vstřelených branek hostů se postaralo 11 různých hráčů. Pouze Milan Tomašík a Lukáš Punčochář se prosadili vícekrát. První jmenovaný dal dva góly, hlavní hvězdou ale byl Punčochář. Reprezentační obránce zaznamenal rovnou čtyři přesné zásahy, což se mu podařilo úplně poprvé v kariéře.

Branky: 14. M. Klápa, 47. Korbel - 5. Zoufalý, 7. Punčochář, 12. Punčochář, 17. Besta, 21. Šebek, 33. Tokoš, 38. Gašparík, 39. Punčochář, 40. Gruber, 41. Tomašík, 42. Punčochář, 43. Delong, 44. Bína, 49. Beneš, 60. Tomašík. Rozhodčí: Jelínek - Procházka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 152. Zásahy brankářů: Draslar 32 - Bauer 11. | MATCH CENTER | SESTŘIH | OHLASY

TJ Sokol Královské Vinohrady - BLACK ANGELS 9:4 (2:2, 1:1, 6:1)

Úvod duelu týmů ze spodní poloviny tabulky vyšel lépe hostům. V 15. minutě vedli 2:0 po dvou gólech Martina Obuškeviče, ale SKV ještě do přestávky srovnalo. Ve druhé třetině přidaly obě strany po jedné trefě. Drama tak rozlouskla až poslední dvacetiminutovka. Pět minut před koncem se Vinohrady dostaly do dvoubrankového náskoku. Bleci se nechtěli vzdát a až do úplného závěru zkoušeli hru bez brankáře. Sázka na riziko jim ale nevyšla. Inkasovali ještě čtyřikrát a v šesti se prosadili pouze jednou. Domácí SKV nakonec porazilo Black Angels vysoko 9:4 a ukončilo tím šňůru čtyř porážek v řadě.

Branky: 16. Hájek, 20. D. Gärtner, 39. Keller, 43. Procházka, 56. Pužman, 57. Hájek, 58. Pergler, 59. Keller, 60. Pužman - 8. Obuškevič, 15. Obuškevič, 40. Hanák, 59. Ludvík. Rozhodčí: Kostinek - Kropáček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 106. Zásahy brankářů: Futschik 14 - Netopilík 17. | MATCH CENTER | SESTŘIH | OHLASY