2:7
    Jamie BRITT
    (Arnold)

Česko si zahraje o bronz. V semifinále rozhodl čtyřbodový Hermle

Reprezentace pod vedením Matěje Klucha v semifinále světového šampionátu v dánském Frederikshavnu padla proti Švýcarsku a čeká ji tak boj o bronz.

Úvod boje o postup do finále světového šampionátu byl velice opatrný a gólových šancí bylo opravdu pomálu. Jako první musel vytasit fantastický zákrok český brankář Adam Draslar, který na hranici brankoviště rukou vytáhl jednoznačný gól Švýcarů. Ti se však nedali odradit a hned při své první přesilové hře v 15. minutě skórovali z hole Jamiho Britta. Česko pak mělo mnoho šancí k tomu, aby tento náskok smazalo, nepovedlo se mu však využít ani jednu ze dvou přesilových her a Švýcaři se tak dostali do dvoubrankového vedení.

Jako první se za Česko prosadil Daniel Chatrný, a to až v 35. minutě. O pár minut později ale halu rozjásal znovu, neboť svou druhou brankou z naprosto totožné pozice srovnal na 2:2 a semifinále tak začalo od začátku. Těsně po startu třetí periody měl navíc stejný hráč skvělou příležitost k tomu, aby jednak dokončil svůj hattrick a ještě poslal Česko do vedení, při svém trestném střílení ale trefil pouze tyč švýcarské brány.

Vše rozsekla až poslední desetiminutovka základní hrací doby, v níž Švýcaři přidali hned tři branky a naprosto tak Česko rozložili. Hrdinou okamžiku se stal David Hermle, který v 54. minutě zkompletoval hattrick a zatloukl do české rakve poslední hřebíček. Česko tak poprvé po třech letech bude chybět ve finále juniorského šampionátu a na zlatý hattrick tak nedosáhne.

Česko - Švýcarsko 2:7 (0:1, 2:1, 0:5)

Branky: 35. Chatrný, 40. Chatrný - 15. Britt, 34. Hermle, 50. Hermle, 52. Schmuki, 54. Hermle, 59. Seiler, 60. Britt. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 1725. Zásahy brankářů: Adam Draslar - Mathias Juon -, Alessio Mura -. | TV Tipsport | IFF app | MATCH CENTER

Sestava Česka: Draslar (Týc) – Petrák, Wertheim, Bohuslávek, Vavroušek, Mühlfait, Jankovský, Sedláček – Zubek, Palčinský, Gattnar – Chatrný, Fukala, Eliáš – Smutný, Faksa, Kún – Votava, Bílek.