2

1

4.

Bulldogs trápily ostravské FBC! Nájezdy urvala Sigmundová

Brankářka Veronika Tomšová (FBC) po vítězství v semifinále | foto: FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Ženská extraliga odstartovala sezonu 2023/24 napínavým zápasem mezi Bulldogs Brno a FBC Ostravou. Jak dopadl?

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Bulldogs Brno 4:3pn (1:2, 2:1, 0:0, 0:0)

Souboj mezi stříbrnými medailistkami a kádrem z pátého místa minulé sezony divákům nabídl velmi napínavou podívanou. Jako první se vedení ujaly domácí florbalistky FBC, za něž vstřelila první gól nového ročníku Denisa Kotzurová. Sesterská spolupráce Bulldoček Brucháčkových a následná branka Marie Jirkové ale znamenala, že až do 28. minuty vedly Brňanky. Na otočku ve skóre zavelela ve druhé třetině dvougólová Karolína Sigmundová, hostující hráčky ale ještě před druhou sirénou srovnaly na 3:3 a utkání tak bylo stále velmi vyrovnané. Nerozhodný stav nakonec rozsekly až samostatné nájezdy, v nichž potvrdila svou formu autorka dvou ostravských branek Karolína Sigmundová. Ta se dvěma dalšími góly ve formě dvou úspěšných nájezdů podepsala pod první výhru FBC v této sezoně a stala se tak hráčkou utkání.

Branky: 3. Kotzurová, 28. Sigmundová, 30. Sigmundová, N Sigmundová - 4. E. Brucháčková, 14. Jirková, 38. E. Brucháčková. Rozhodčí: Jan Galuszka - Matěj Vrablík. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 205. Zásahy brankářek: Veronika Tomšová 22 - Martina Franková 32. | MATCH CENTER | OHLASY