9:2
    Ferdinand TOMÁŠEK
    (Chroust)

Hradec srazil lídra! Letka přerušila černou sérii

Florbalisté Hradce Králové se radují z branky | foto: FbC Respect Hradec Králové

Mužská první liga si přichystala jeden senzační výsledek. Nováček z Hradce Králové zdolal vedoucí Bulldogs Brno, od špatných výsledků se odrazila štěpánkovická Letka.

Blesková první třetina byla k vidění ve Znojmě. Letka, která se chce vyhnout bojům o udržení, prolomila sérií nepříznivých výsledků právě díky úvodní části, kdy za čtrnáct minut udeřila hned pětkrát. Dvakrát se trefili Jan Hranický a David Svoboda, který navíc v dalším průběhu dovršil hattrick, na což navázal ještě jeho spoluhráč Jan Vojáček. Domácím se povedlo duel jen zkorigovat.

Diváci a divačky v Hradci Králové sledovali urputnou bitvu, v níž se oba celky pravidelně střídaly v třímání jha zápasu. Bulldogs se dvakrát dostali do vícególového náskoku. Poprvé v úvodní části, kdy ale jejich náskok Východočeši nejen smazali, ale díky dvěma trefám z poslední půlminuty i strhli vedení na svou stranu. V prostřední periodě skórovali jen Brňané, kteří navíc promrhali trestné střílení, přesto to po gólu Petra Koláčného na 6:4 začalo vypadat na šťastný konec, avšak domácí brzy snížili a díky dvěma slepeným gólům Martina Krejčího a Milana Suchardy, které od sebe nedělila ani minuta, strhli výsledek na svou stranu.

V bitvě Kladna s Plzní úřadovali Tadeáš Chroust, který zapsal hattrick a jednu nahrávku, s Matyášem Bachmaierem (1+4). Po dvou třetinách vedli domácí 4:0. Po snížení v oslabení z hole Michaela Brabce z 50. minuty svitla Plzni naděje, ale tu Středočeši brzy uhasili a došli si pro pohodlný triumf.

Výsledky 1. ligy mužů
Kanonýři Kladno - FbC Plzeň 9:2 (3:0, 1:0, 5:2)

Branky: 6. Janda, 8. Bohuslávek, 15. Pfaur, 36. Tadeáš Chroust, 50. Bachmaier, 53. Tadeáš Chroust, 58. Tadeáš Chroust, 58. Veselý, 60. F. Tomášek – 50. Brabec, 59. J. Tomášek. Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 3:5. Využití: 4:1. Diváků: 183. Zásahy brankářů: Melega 18 – Bezděk 20, Smazal 0. | MATCH CENTER

FbC Respect Hradec Králové - Bulldogs Brno 7:6 (4:3, 0:2, 3:1)

Branky: 4. Koubek, 18. Gregor, 20. Lehký, 20. Kourek, 48. Škeřík, 51. Krejčí, 52. Sucharda – 5. Zukal, 6. Sedmera, 12. Vaverčák, 32. Mráz, 40. Mráz, 46. Koláčný. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváků: 163. Zásahy brankářů: Šimeček 21 – Haltmar 18. | MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Letka Toman Finance Group 3:8 (1:5, 1:1, 1:2)

Branky: 9. Blažek, 28. Blažek, 43. Ďuriška – 3. Svoboda, 6. Vojáček, 7. Hranický, 14. Svoboda, 14. Hranický, 32. Vojáček, 53. Svoboda, 54. Vojáček. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváků: 123. Zásahy brankářů: Bauer 14 – Petr 16. | MATCH CENTER