• 60 59:54
    2
    Dominik REGNER

Tatran zvládl finiš základní části! Druhý rok po sobě bere Prezidentský pohár

Souboj Tatranu Střešovice s Bohemians v posledním kole Livesport Superligy 2023/2024 | foto: FbŠ Bohemians

Poslední kolo základní části Livesport Superligy je minulostí. Tatran zvládl klíčový duel s Bohemians a zajistil si čelo tabulky. Díky němu uzmul i Prezidentský pohár, a to podruhé za sebou. Mladé Boleslavi tak k prvenství nepomohla ani drtivá výhra nad Českou Lípou. Hrála se však i řada dalších zápasů, které určily konečné bodové zisky všech týmů.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Předvýběr.CZ Florbal MB 6:14 (1:6, 0:5, 5:3)

Boleslav stanula na půdě nepříjemného týmu, který v sezoně už potrápil nejednoho favorita. Tentokrát se ovšem žádné překvapení nekonalo. Středočeši rozstříleli Lípu 14 góly a kromě divoké třetí třetiny nechali Lípě jen minimum prostoru k jakémukoliv obratu. Vítězství hostů dirigoval Adam Delong se čtyřmi góly a dvěma asistencemi.

Branky: 12. Trčka, 43. Pekárek, 48. Pekárek, 56. Slaný, 57. Štěrba, 60. Slaný – 2. Besta, 6. Šebek, 7. Bína, 9. Delong, 16. Delong, 18. Delong, 26. Vařecha, 28. Delong, 32. Bína, 35. Feigl, 39. Zoufalý, 49. Beneš, 52. Beneš, 54. Gruber. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 2:3, navíc Punčochář (BOL) trest do konce utkání + 4min. Využití: 1:2. Diváků: 411. Zásahy brankářů: Jukl 19 – Bauer 18. MATCH CENTER | OHLASY TRENÉŘI | OHLASY HRÁČI

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Liberec 9:6 (2:2, 2:2, 5:2)

Až v závěrečném dějství zlomily Královské Vinohrady na svoji stranu bitvu s Libercem. Po 40 minutách byl remízový stav 4:4, nicméně pět tref Pražanů jednoznačně určilo, kdo si dokráčel pro tři body. Hattrickem se za Sokol prezentoval Lukáš Trojáček.

Branky: 11. Z. Stuchlík, 11. Krupička, 26. Krupička, 27. Trojáček, 41. Pražák, 42. Trojáček, 46. Pergler, 59. Trojáček, 60. Plíhal – 3. Ferdan, 19. Faksa, 36. Smolka, 39. Wiener, 47. Stýblo, 57. Korych. Rozhodčí: Sýkora – Tkáč. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváků: 107. Zásahy brankářů: Futschik 26 – Devátý 18. MATCH CENTER | OHLASY

FbŠ Bohemians – ESA logistika Tatran Střešovice 1:6 (1:0, 0:3, 0:3)

Naprosto zásadní duel pro Tatran nezačal dobře, když Bohemians ukázala super vstup a otevřela skóre. Už po necelých třech minutách slavil Šimon Batkovič. Střešovičtí však pouze potřebovali trochu času, aby se pořádně nastartovali. Od druhé třetiny už mířili přesně pouze oni a zejména přesvědčivou hrou z poslední fáze utkání si zajistili první místo tabulky a Prezidentský pohár. Excelentně si vedl v dresu hostů Marek Beneš (3+2).

Branky: 3. Batkovič – 27. Meliš, 30. Beneš, 36. Boček, 44. Meliš, 49. Beneš, 60. Beneš. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 712. Zásahy brankářů: Műck 25 – Jurco 22. MATCH CENTER | VIDEOPŘENOS

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FB Hurrican Karlovy Vary 6:5pn (1:2, 2:1, 2:2 – 0:0)

Až po nájezdech slavila Ostrava, jíž pořádně provětrali hráči Karlových Varů. Hurrican sice neudržel vedení z první části, v úplném závěru ale srovnal na 5:5 a po bezbrankovém prodloužení si vynutil dovednostní disciplínu. V ní ovšem trefa Vojtěcha Kúna nestačila, když za FBC pálili bezchybně Lukáš Pobořil s Danielem Chatrným.

Branky: 7. Pešat, 25. Chatrný, 36. Herblich, 45. Němec, 47. Bräuer, rozh. nájezd Chatrný – 5. Hozman, 11. Hrbáček, 33. Hozman, 43. Kún, 57. Korbel. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 101. Zásahy brankářů: Binder 12 – Draslar 20. MATCH CENTER | VIDEOPŘENOS

1. SC TEMPISH Vítkovice – BUTCHIS 17:0 (1:0, 5:0, 11:0)

Absolutní dominanci předvedly Vítkovice v domácím prostředí proti Butchisu. Svůj výkon přitom krok za krokem stupňovaly, až se rozloučily 11gólovou smrští v poslední dvacetiminutovce. Nejvíce bodů nastřádal Lukáš Hájek díky pěti brankám a jedné přihrávce na gól.

Branky: 20. Šmíd, 27. Hájek, 30. Šmíd, 30. Vít, 36. Sidunov, 38. Hájek, 42. Matejčík, 43. Zubek, 46. Hájek, 46. R. Gattnar, 48. Hájek, 49. Fukala, 50. Hatala, 51. Kaleta, 53. Hájek, 59. Palčinský, 60. Galia. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Jasiok 10 – Vladař 22, Hlinák 3. MATCH CENTER | OHLASY

SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)

Blekům pomohla v cestě za vítězstvím slušná první třetina, jíž uzavřeli s náskokem 2:0. Postupem času se Sokoli sice zapojili do boje o remízu, nicméně Black Angels jejich snahu včas zlikvidovali a nenechali si utéct vcelku klidnou výhru.

Branky: 34. Kaluža, 37. Hurt, 59. Kaluža – 3. Kopecký, 6. Hanák, 36. Hanák, 37. Sirotek, 43. Kopecký, 60. Hanák. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 210. MATCH CENTER | OHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – ACEMA Sparta Praha 7:6 (1:2, 4:3, 2:1)

Zato střetnutí Chodova se Spartou nabídlo vynikající divočinu. Sparťané měli po úvodní části mírně navrch, jenže ani to nic neznamenalo. Mančaft z Jižního Města se vrátil čtyřmi trefami po přestávce a rozsekli drama v závěrečných deseti minutách. Potvrdili tak čtvrtou příčku tabulky a připravili Spartě druhou prohru za sebou.

Branky: 11. Slunečko, 22. Ondrušek, 26. Votava, 27. Vávra, 36. Kafka, 51. Vávra, 58. Petráň – 12. Čermák, 13. Juha, 31. Juha, 38. Pruner, 39. Pražan, 50. Košir. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváků: 220. Zásahy brankářů: Hodík 21 – Beneš 18. MATCH CENTER | OHLASY