3

3.

Chodov obstál v šílené přestřelce, nájezdy urvali Ostravané

Chodov slaví v zápase Livesport Superligy na půdě BUTCHISu | foto: BUTCHIS

Nabitý florbalový víkend finišuje náloží zápasů. Ve 12. kole Livesport Superligy urval neskutečný souboj Chodov, kteří zažil 23gólovou přetahovanou s domácím BUTCHISem. Bitvu dvou týmů ze spodku tabulky zvládly Pardubice, nájezdové drama dopadlo lépe pro Ostravu a dvouciferné výhry putovaly k České Lípě i Boleslavi.

BUTCHIS – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 11:12 (5:4, 4:4, 2:4)

Nováček nasadil zběsilé tempo už v první třetině, kdy se dostal po necelých třech minutách do vedení. Chodov si však nenechal situaci líbit a padala spousta branek na obou stranách. BUTCHIS těžil mimo jiné i z přesilovek, během nichž skóroval hned třikrát. Z dobře rozjetého duelu ovšem domácí hráči nevytěžili ani bod – Chodov se stále držel na dostřel a otočkou v posledních minutách si zajistil výhru 12:11.

Branky: 4. Černý, 6. Šmíd, 8. Novák, 16. Novotný, 19. Vondruška, 23. Černý, 36. Pavlíček, 39. Kalina, 39. Černý, 42. Veleba, 49. Novotný – 5. Votava, 15. Ondrušek, 17. Bauer, 17. Komárek, 27. Eremiáš, 31. Vošta, 35. Šmíd, 37. Bauer, 45. Bauer, 57. Ondrušek, 57. Sýkora, 58. Vošta. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:1, navíc Vošta (CHO) 4min. Využití: 3:1. Diváků: 93. Zásahy brankářů: Rytych 16, Hlinák 8 – Dittrich 8, Hodík 17. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

SOKOLI Pardubice – FB Hurrican Karlovy Vary 9:5 (2:1, 2:1, 5:3)

Do bitvy dvou mančaftů ze dna tabulky vkročily lépe Pardubice, které v první části vedly 1:0 a později 2:1. Hurrican se na domácí znovu dotáhl zhruba v půlce zápasu, jenže konec dějství patřil Sokolům a jejich náskok získal podobu 4:2.

Skóre se pak ještě pořádně rozhýbalo v závěrečné třetině, nicméně na úspěchu domácích se již nic neměnilo. Sokoli tak brali první domácí výhru v sezoně a bodově dorovnali právě předposlední Vary. Bilancí 2+2 se předvedl pardubický David Žáček.

Branky: 11. Viterna, 20. Bína, 33. Zajíček, 38. Ďopan, 44. Polis, 52. Zajíček, 58. Machatý, 59. Žáček, 60. Žáček – 18. Klápa, 32. Tyl, 50. Svatek, 54. Péc, 60. Korbel. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 250. Zásahy brankářů: Haleš 26 – Váradi 23. MATCH CENTER | OHLASY

FBC Liberec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:8pn (3:2, 2:2, 2:3 – 0:0)

Obří drama se uskutečnilo v Liberci, kteří bojovali s Ostravou. Domácí hráči sice vyhráli první třetinu, FBC si však následně vzalo vedení a Severočeši museli znovu reagovat. Měření sil nabídlo ještě další změny skóre z obou stran a po remízové trefě Marka Korycha na 7:7 se šlo do prodloužení.

Ani v bonusové části ale rozhodnutí nepadlo, a tak se výsledek přiklonil ve prospěch hostů až v nájezdech. Klíčovou branku dal ostravský Lukáš Pešat, díky němuž hosté utnuli sérii šesti porážek.

Branky: 4. Janeček, 6. Janeček, 20. Ferdan, 34. Kopecký, 34. Velc, 51. Faksa, 56. Korych – 1. Kuczera, 5. Pum, 24. Pešat, 26. Pešat, 41. Herblich, 44. Pešat, 51. Mikoláš, rozh. nájezd Pešat. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváků: 180. Zásahy brankářů: Chlad 15 – Binder 26. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČ DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČ HOSTÉ

FBC 4CLEAN Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:6 (4:1, 3:1, 4:4)

Přestože Českolipští inkasovali v duelu jako první, jejich sebevědomí to neshodilo. Domácí tým nasázel během deseti minut čtyři góly a zahajoval druhou část s přesvědčivým náskokem. K němu navíc přibývaly další trefy, které znamenaly konečný stav 11:6. Znatelně se na něm podílel Jakub Seibert s hattrickem a dvěma přihrávkami, třemi asistencemi jej doplňoval Radim Křenek.

Branky: 10. Vavruška, 13. Seibert, 17. Seibert, 20. Krajcigr, 27. Štěrba, 32. Pšenička, 37. Pekárek, 48. Kouba, 51. Štěrba, 59. Seibert, 60. Vavruška – 4. D. Gärtner, 39. Pergler, 42. D. Gärtner, 44. D. Gärtner, 46. T. Gärtner, 56. Keller. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváků: 304. Zásahy brankářů: Dvořák 21 – Křepelka 10, Futschik 4. MATCH CENTER | OHLASY TRENÉŘI | OHLASY HRÁČI

Předvýběr.CZ Florbal MB – FbŠ Bohemians 10:5 (3:2, 2:1, 5:2)

Pětigólovým rozdílem uzavřela své utkání také Mladá Boleslav, jíž náleží třetí místo superligy za Vítkovicemi a Tatranem. Hned polovinu všech branek nasázeli Středočeši do sítě Bohemians v posledním dějství, čímž definitivně zlomili odpor klokanů.

Branky: 7. Tomašík, 11. Natov, 17. Sládek, 23. Gašparík, 26. Bína, 46. Besta, 48. Zakonov, 48. Delong, 55. Sládek, 59. Tokoš – 9. K. Petrák, 17. Gajdoš, 35. Šebek, 53. Kvasnica, 56. Krebner. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváků: 593. Zásahy brankářů: Bauer 13 – Hyršl 14. MATCH CENTER | OHLASY

BLACK ANGELS – ACEMA Sparta Praha 5:6p (1:1, 1:2, 3:2 – 0:1)

Pražský souboj nabídl napínavou zápletku, kterou rozsekla až rozdílová branka v prodloužení. Měření sil Black Angels – Sparta, během nějž se obě mužstva vystřídala ve vedení, už pomaličku spělo k radostnému konci pro domácí. Sparťané ovšem zabrali a v poslední čtvrthodině základní hrací doby upravili na 5:5. Momentum si navíc zachovali také do přidaného času, když Jiří Curney s bilancí 3+2 přiřkl bonusový bod hostům.

Branky: 11. Ludvík, 24. Hanák, 41. Bouček, 43. Burian, 46. Hanák –13. Curney, 25. Pražan, 32. Krbec, 49. Košir, 53. Curney, 61. Curney. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 83. Zásahy brankářů: Matiášek 13 – Beneš 8. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ