• 44 43:44
    6:1
    (Holmgren)

Finálový sen je pryč. Češi padli se Švédy

Čeští florbalisté si vytoužené finále Světových her nezahrají. V semifinále jim vystavili stopku mistři světa ze Švédska, kteří zvítězili 6:1. Výběr hlavního trenéra Jaroslava Berky tak zítra dopoledne čeká v americkém Birminghamu souboj o bronz.

V úvodu rozhodovala především (ne) efektivita zakončení. Zatímco Češi se více dokázali držet na míčku, hráči ze Skandinávie ukázali, jak nebezpeční umí být. V páté minutě se poprvé rozvlnila síťka branky Bauera po gólu Haglunda. Následně se v rozmezí tří minut prosadili také Johansson a Sankell, čímž se Švédové ujali vedení 3:0. Čeští florbalisté nevyužili ani přesilovou hru ze závěru periody.

Jako by se švédská pohoda přenesla i do druhé části. Seveřané stále nepotřebovali být více aktivní v rozehrávkách, nabídnuté šance však využívali. Bylo tomu tak i při brance Ludmarka, který sice nejprve nemířil přesně ze standardní situace, následnou chybu české obrany už ale potrestal. V poslední minutě se navíc trefil podruhé v utkání Haglund.

V závěrečné třetině bylo pořádně rušno na trestných lavicích. Finští rozhodčí dokonce udělili jednu červenou kartu. Tu uviděl ve 41. minutě Krbec. Ještě před tím však diváci v hale zažili českou radost. Důraz v předbrankovém prostoru využil Hemerka. Juniorský mistr světa byl ale jediný, kdo z červené sestavy vsítil gól. Na druhé straně se Švédům podařilo skórovat dokonce ve dvojnásobném oslabení. Semifinálové klání celkově skončilo jednoznačným triumfem Tre Kronor 6:1.

Na českém trenérovi bylo po utkání patrné zklamání. "Hrajeme solidně, máme balón a kontrolujeme hru, ale uděláme chyby. Stalo se nám to s Finskem, kdy jsme takhle prohrávali 0:2. Dneska stejně. A najednou přestanou věci fungovat a těžko se dostáváme do hry," zhodnotil průběh duelu Berka.

Švédsko – Česko 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Haglund, 7. Johansson, 8. Sankell, 21. Lundmark, 30. Haglund, 44. Persson – 35. Hemerka. Rozhodčí: Heinola – Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 3:3, navíc Krbec (CZE) ČK2. Bez využití. Zásahy brankářů: Hedlund 15 – Bauer 6. ONLINE |VIDEO

Sestava Česka: Bauer (M. Beneš) - Němeček, Punčochář, Šindler, Besta - Krbec, Langer, Hemerka - Rýpar, Delong, Forman - Havlas, D. Beneš.