• 60 59:32
    10:6
    (Tomašík)

Bolka zlomila odpor Lípy až v samotném závěru

Mladoboleslavští slaví gól do sítě České Lípy během School Matche | foto: Předvýběr.CZ Florbal MB

Úřadující šampion přichystal další školní zápas. Před kulisou tvořenou především žáky základních škol z Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště přivítal Českou Lípu, která domácím pořádně zatopila. Florbalisté z města automobilů zlomili její odpor až v samotném závěru.

Předvýběr.CZ Florbal MB - FBC 4CLEAN Česká Lípa -:- (3:1, 2:3, 0:0)

Mladoboleslavským florbalistům vyšel skvěle vstup do zápasu. Už po 79 vteřinách se po rychlé nahrávce prosadil Dominik Beneš. Hosté dokázali kontrovat v přesilové hře, když se střela Štěpána Slaného odrazila od Hemerky za záda domácího gólmana. Ten samý hráč vzápětí neproměnil trestné střílení a domácí ekipa poté ještě dvakrát udeřila.

V prostředním dějství se Lípě nejprve povedlo po trefě Radka Krajcigra snížit, avšak Mladá Boleslav díky zásahu Jana Natova znovu odskočila na rozdíl dvou branek. Severočechům se však povedlo necelou minutu před koncem druhé třetiny srovnat, ale hned vzápětí poslal Bolku zpátky do vedení druhým zásahem Tadeáš Chroust.

Hned zkraje třetí části pak nachytal Jukla Patrik Suchánek, ale o pár okamžiků později vybídl Dzierža parádním pasem Jaromíra Ekla, který opět snížil. Lípa se dostala naposledy do kontaktu v 52. minutě když na druhý gól Natova zareagoval také druhou trefou v klání Krajcigr. Vzápětí však udeřil Milan Tomašík a Bolka pak v samotném závěru pojistila triumf dvěma trefami do prázdné klece.

Branky: 2. Beneš, 18. Chroust, 19. Tokoš, 32. Natov, 40. Chroust, 41. Suchánek, 49. Natov, 54. Tomašík, 59. Tokoš, 60. Suchánek - 13. Slaný, 26. Krajcigr, 36. Tichý, 40. Vavruška, 43. Ekl, 52. Krajcigr. Rozhodčí: Kropáček - Novák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 755. Zásahy brankářů: Bauer 17 - Jukl 33. ONLINEVIDEO