59
  • 59 58:47
    2

Lípa rozdrtila Ostravu, v Otrokovicích rozhodoval závěr

Radek Krajcigr slaví gól České Lípy do sítě FBC Ostrava v 1. kole Livesport Superligy | foto: FBC Ostrava

Pořádný debakl uštědřila Česká Lípa florbalistům FBC Ostrava. Hned v prvním kole Livesport Superligy dominovali Severočeši výsledkem 11:3, což je prozatím posunulo do popředí tabulky. Dále navazovalo měření sil v Otrokovicích, odkud si vezou všechny body Bohemians po napínavém průběhu.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:11 (0:5, 0:4, 3:2)

Drtivý vstup do nové sezony předvedla Česká Lípa, která v první třetině utekla Ostravanům do náskoku 5:0. Ani v následující části duelu se domácí hráči nedostali do pohody a Severočeši debakl ještě zvýraznili. Skóre se nakonec vyšplhalo až do podoby 11:3 ve prospěch České Lípy, která tak prožívá velmi vydařený úvod ročníku. Hattrickem zazářil Jan Peška (3+1), kromě něj dosáhl na čtyři body i Milan Tichý (2+2).

Branky: 47. Pobořil, 51. Kuczera, 55. Sedláček - 3. Tichý, 10. Kopič, 15. Peška, 18. Peška, 20. Pekárek, 26. Vavruška, 30. Kouba, 33. Štěrba, 35. Tichý, 49. Ekl, 54. Peška. Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváků: 92. Zásahy brankářů: Binder 4, Klinka 4 - Dvořák 20. ONLINE | OHLASY

PSG PANTHERS OTROKOVICE - FbŠ Bohemians 7:8 (2:2, 2:3, 3:3)

Bleskový nástup vyšel Bohemians, když otevřeli skóre už v první minutě utkání. Následovala však přestřelka, při níž se Otrokovice hned třikrát dostaly do vedení o gól. Každopádně závěr druhé třetiny zvládli opět lépe Pražané, díky čemuž drželi těsný náskok 5:4 před startem poslední fáze zápasu.

V poslední fázi pokračoval podobný průběh, a dokonce šel do akce i videorozhodčí. Ten nakonec uznal trefu Panthers na 7:7, jenže soupeř v samotném závěru odpověděl a Bohemians urvali nejtěsnější vítězství.

Branky: 5. Hrabal, 13. Gašparík, 22. Medek, 29. Kostka, 44. Červenka, 56. Kostka, 58. Grich – 1. Trnka, 15. Kawulok, 28. Petrák, 34. Petrák, 38. Dobisík, 47. Petrák, 55. Kisugite, 60. Buršík. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: Steiger 21 – Hyršl 10. ONLINE | OHLASY