10:4
    (Nechvátal)

Posledním čtvrtfinalistou jsou Gullivers, Štírům nasázeli deset branek!

Buly v osmifinále play-off 1. ligy mužů Gullivers – Štíři | foto: Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

V rámci osmifinále 1. ligy mužů se ve středu rozhodlo o posledním dílku do čtvrtfinálové skládačky. Rozhodující bitvu mezi brněnskými Gullivers a českobudějovickými Štíry dokázal na svoji stranu překlopit jihomoravský celek, který nasázel svému soupeři deset branek. Řádil především šestibodový Václav Černoch.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Štíři České Budějovice 10:4 (1:1, 5:2, 3:1)

Góly a asistence: 10. Boček, 22. Černoch (Matula), 22. Boček, 26. Bouška (Černoch), 29. Matula (Černoch), 30. Kouřil (Kadlec), 53. Černoch (Matula), 54. Kouřil (Kadlec), 55. Černoch (Matula), 60. Černoch (Nechvátal) - 8. Vlček (Brožek), 24. Vacek (Froněk), 39. Hejplík (Vlček), 46. Vlček (Kudláček). | Rozhodčí: Sýkora - Tkáč. |MATCH CENTER | Konečný stav série: 2:1.

Na úvodní branku závěrečného osmifinále se čekalo do osmé minuty. Přesilovou hru při vyloučení domácího Nováka dokázal potrestat přesnou ranou Dominik Vlček. Českobudějovický forvard byl při chuti i nadále, o dvě minuty později z podobné pozice totiž orazítkoval pouze břevno. V té samé minutě však přišli domácí s gólovou odpovědí. Zaváhání při rozehrávce hostů dokázal využít Lukáš Boček. První perioda nabitá zajímavými momenty už v dalším průběhu branku nepřinesla. Blíže k tomu byli hosté, kteří ještě stihli dvakrát orazítkovat břevno domácí branky.

Gullivers si pro svého soupeře připravili raketový nástup do druhé periody. Během dvaadvaceté minuty totiž domácí zásluhou Václava Černocha a Lukáše Bočka odskočili o dvě branky. Štíři dokázali přispěchat s odpovědí zásluhou Martina Vacka, ale rozjetý domácí celek nerozhodilo. Ještě do poloviny základní hrací doby totiž navýšil vedení Gullivers Adam Bouška, Jakub Matula a Štěpán Kouřil. Hosté měli ve zbylém průběhu třetiny dvě početní výhody, využít se jim podařilo až tu druhou. Těsně před druhou sirénou pálil přesně Václav Hejplík.

Byli to právě Jihočeši, jež otevřeli i střelecký účet třetí dvacetminutovky. Dominik Vlček ve 47. minutě přiblížil České Budějovice na rozdíl dvou branek. To však od hostů bylo v zápase vše. Domácí nedovolili žádné drama. Ve zbývajícím průběhu totiž do sítě jihočeského celku přidali čtyři branky. Hned tři z nich obstaral Václav Černoch, jenž přispěl k postupu svého celku čtyřmi brankami a dvěma asistencemi. Gullivers tak před 264 diváky slaví postup do čtvrtfinále a budou čekat, kdo po nich sáhne. Naopak pro Štíry letošní sezona končí.