3:3
    (Wyss)

Semifinále Poháru mistrů: Zprvu beton, pak pořádná přetahovaná!

Florbalisté Tatranu vyválčili remízu na půdě Wileru | foto: Swiss Unihockey

Střešovičtí florbalisté bojovali na půdě Wileru-Ersigen o první triumf v rámci semifinálové série. Český a švýcarský mistr spolu svedli velkou a napínavou bitvu, která nakonec vítěze nepoznala díky exchodovské akvizici ze Švédska Maxi Wahlgrenovi.

SV Wiler-Ersigen – Tatran Střešovice 3:3 (0:0, 1:1, 2:2)

Wiler ve čtvrtfinále vyřadil pražskou Bohemku až v prodloužení druhého zápasu, to Tatran v obou předchozích případech zdolal Köniz pokaždé v základní hrací době. Jejich vzájemný zápas v semifinále byl tedy zprvu velmi vyrovnaný a v první třetině se diváci nedočkali žádného gólu. Šancí ale nebylo na palubovce švýcarského celku vůbec málo a dokonce zacinkala po Benešově ráně i domácí tyčka.

K první trefě celého zápasu došlo až v pozdní 33. minutě, kdy se prosadilo střešovické duo Jakub Boček - Tomáš Hanák. První jmenovaný nejprve svou tělesnou hrou vybojoval přesilovou hru a následně těsně po jejím konce také zavezl Hanák míček až na hůl osamoceného Jakuba Bočka, který neměl problém s jednoduchým zakončením a poslal tak Tatran do vedení 1:0. Náskok českého mistra ale nevydržel vůbec dlouho, neboť za pouhé tři minuty bylo srovnáno z hole Švýcara Simona Laubschera, krátce před pauzou navíc promarnil obří šanci Sikora, který netrefil prázdnou branku.

Vyrovnaná hra pokračovala také ve třetí třetině, v níž měl obrovskou šanci Wiler. V 50. minutě totiž domácí dostali k dispozici nařízené trestné střílení a měli tak velkou možnost k rozhodnutí zápasu. Max Wahlgren ale při nájezdu narazil na skvěle chytajícího střešovického brankáře Tomáše Jurca a skóre se tak neměnilo. V poslední pětiminutovce se však strhla pořádná přestřelka a diváci se nestačili divit.

Tatran se totiž v závěru základní hrací doby dostal hned dvakrát do vedení, a to trefami Martina Šindeláře v přesilovce a Marka Beneše, který dvě minuty před koncem využil Kisugiteho křižný pas. V obou případech mu ale výhru vyfouknul zmiňovaný neúspěšný střelec nájezdu Wahlgren, který srovnal ze standardní situace na 2:2 a v čase 59:18 po výběhu od mantinelu také na 3:3 a stal se tak hlavní hvězdou prvního semifinále.

Oba kádry tak mají po remíze stejnou šanci na postup do finále Poháru mistrů a rozhodne se ve druhém odvetném utkání, které bude na programu 2. prosince od 17.00 ve Sportovním centru v Řepích.

Branky: 36. Laubscher, 57. Wahlgren, 60. Wahlgren – 33. Boček, 55. Šindelář, 58. Beneš. Rozhodčí: Fässler – Schläpfer (oba Švýc.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 965. Zásahy brankářů: Flury 23 – Jurco 26. | MATCH CENTER | VIDEOPŘENOS