9:2
    Lucie VESELÁ
    ()

Tatran ovládl derby a rytířky načaly kanonádu kanárem. Naděloval i Chodov

Hráčka Tatranu Bára Matějková při utkání ČEZ Extraligy | foto: PSN Tatran Střešovice

Nedělní odpoledne patřilo parádním přestřelkám, které se udály v 18. kole ČEZ Extraligy žen. Rytířky z Vítkovic nezaváhaly na půdě Třince, celkem snadno si poradil se Židenicemi Chodov a pražskou bitvu dovedl k úspěchu Tatran Střešovice. Žádné z papírových favoritek tak neklopýtly a získaly důležité body směrem k finiši základní části soutěže.

FBC Intevo Třinec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15 (0:6, 1:6, 2:3)

Domácí florbalistky odolávaly tlaku favoritek do deváté minuty, v níž využily rytířky standardku, po které skórovala Barbora Husková. I když poté ta samá hráčka neproměnila trestné střílení, tak se závěr první části nesl v režii ostravských hráček. Ty do branky nováčka nasázely dalších pět kousků a stihly tak za dvacet minut tenisového kanára.

V podobném duchu se nesla i druhá perioda, poslední dějství pak nabídlo za rozhodnutého stavu o něco vyrovnanější florbal. Na straně Vítkovic se pěti body blýskly bronzové medailistky ze Singapuru Michaela Kubečková (4+1) a Vendula Maroszová (2+3).

Branky: 35. Hrobařová, 46. Macigová, 56. Bieleszová – 9. Husková, 14. Grāpēna, 15. Kubečková, 15. Planková, 18. Šponiarová, 20. Kubečková, 27. Částečková, 30. Kubečková, 33. Husková, 37. Planková, 39. Kubečková, 39. Maroszová, 44. Hyršová, 50. Maroszová, 55. Staňková, Rozhodčí: Brus – Sladký. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 241. Zásahy brankářek: Szwanczarová 17, Šteglíková 10 – Příleská 16. MATCH CENTER | OHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – K1 Florbal Židenice 13:2 (6:1, 2:1, 5:0)

Chodovské hráčky vstoupily do utkání proti Židenicím bez ostychu a už po čtyřech minutách vedly po trefách Lucie Baldreichové a Mirvy Naavy 2:0. V úvodní dvacetiminutovce nakonec svěřenkyně Ondřeje Neumana zapsaly šest tref, o něž se postarala šestice hráček a krátce před první sirénou se prosadila Zuzana Žampachová, která protrhla nulu na židenickém kontě.

Gólový příval se v prostředním dějství lehce uklidnil. Celek z Jižního Města navýšil svůj náskok na rozdíl šesti tref. Poslední třetina pak patřila již jen Chodovu, který pěti brankami dovršil povedený večer. Čtyřmi body se blýskla Magdaléna Plášková (2+2). Pozitivní zprávou pro lvice je, že se poprvé po zranění prosadila Karolína Mezerová.

Branky: 3. Baldreichová, 4. Naava, 7. Janatková, 11. Belicová, 13. Plášková, 18. Chudá, 24. Havlíčková, 39. Vejvodová, 42. Naava, 46. Plášková, 50. Kovaříková, 50. Králová, 60. Vávrová – 19. Žampachová, 30. Domonkosová. Rozhodčí: Beranová – Hejnová. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváků: 112. Zásahy brankářek: Bačková 14 – Večeřová 31. MATCH CENTER | OHLASY

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 9:2 (1:0, 3:0, 5:2)

Pražské derby se rozjíždělo, co se týče gólových akcí, pomaleji. Přestože Tatran měl proti klokankám střeleckou převahu, poprvé slavil trefu až v 15. minutě díky Pavlíně Soukupové. Bohemians navíc brzy nato čelily přesilovce Střešovic, kterou ovšem úspěšně odrazily. Každopádně šance domácích se přece jen do skóre propsaly – ve druhé třetině totiž vzrostl rozdíl až na 4:0.

Spousta branek padala také v závěrečné fázi, kterou uzavřely gólem pouhé dvě sekundy před koncem utkání Bohemians. Nicméně tím jenom snižovaly na finálních 9:2 pro Tatran, jemuž vítězství pomohlo, aby si upevnil šestou příčku ČEZ Extraligy. Domácí družstvo podpořila hattrickem Lucie Vernerová.

Branky: 15. Soukupová, 23. Bořilová, 29. Hermannová, 30. Vernerová, 49. Želízková, 54. Vernerová, 57. Vernerová, 57. Soukupová, 59. Fuchsová – 47. Urbanová, 60. Veselá. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváků: 61. Zásahy brankářek: Drbalová 20 – Svrčková 11, Karli 6. MATCH CENTER