2:18
    Jakub FAKSA
    (Sedláček)

Polsko U19 - Česko U19 2:18
branky: 2. Mateusz Sadolewski, 23. Hubert Kwaśniewski - 3. Michael Wertheim, 5. Lukáš Fukala, 5. Adam Zubek, 8. Adam Palčinský, 11. Adam Zubek, 15. Filip Eliáš, 17. Martin Gattnar, 21. Martin Gattnar, 21. Vojtěch Bílek, 22. Filip Smutný, 30. Vojtěch Kún, 32. Jakub Bohuslávek, 33. Vojtěch Kún, 37. Vojtěch Kún, 44. Šimon Vavroušek, 47. Lukáš Fukala, 51. Ondřej Jankovský, 60. Jakub Faksa; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 185; zásahy brankářů: Bartosz Chawłowski 41 - Adam Draslar 7, Tomáš Týc 4; po třetinách: 1:7, 1:7, 0:4
60:00 Střely ve 3. části: 4:15
59:53 Zápas již směřuje k jasnému vítězství Čechů, kteří se připravují k rozehrávce ze svého obranného rohu.
59:19 GÓL Česko U19! 2:18
Branku družstva Česko U19 vstřelil #11 Jakub Faksa, asistoval #20 Josef Sedláček (2:18)
59:07 Do konce utkání zbývá necelá minuta, přičemž český tlak ani zdaleka nepolevuje.
58:38 Fukala předává pas Bohuslávkovi ke středovému kruhu, kde dominují právě čeští reprezentanti.
58:09 Odskok míčku překvapil všechny české hráče v ofenzivním postavení, takže příležitost se nyní odkládá.
57:35 Polský mančaft kontroluje dění a aspoň prozatím se osvobozuje od největšího nebezpečí.
57:07 Česko se zmocňuje míčku nedaleko pravého mantinelu, kde se snaží vychytat správný okamžik ke střele.
56:38 Sadolewského zpracování nemělo potřebnou kvalitu, a tak se nabízí volný prostor českým juniorům.
55:58 Držení míčku je v posledních chvílích jednoznačně na straně Čechů, soupeř vzdoruje jen s velkým vypětím sil.
55:27 Dvojice českých útočníků se natlačila před gólmana Polska, míček se k nim ovšem tentokrát nedostal.
54:37 Polácí se pokouší držet kompaktní blok, což se jim aktuálně poměrně daří.
54:28 Polský blok zaručuje českým reprezentantům rozehrávku z ofenzivního rohu.
54:00 Česko si zajišťuje rychlým pohybem další stěhování do útočných prostor hřiště.
52:34 Češi se v poklidu dostávají k míčku a chystají si ho za svojí brankou k dalšímu výpadu.
50:48 Petrák se rozbíhá na středu hřiště, kde se pokouší prorazit prostor pokrytý vyčkávajícími soupeři.
50:30 Nedáš–dostaneš. Polsko se po trefě do břevna nedokázalo zkonsolidovat vzadu, což znamenalo protiakci Česka a perfektně uklizený projektil z čepele Ondřeje Jankovského.
50:26 GÓL Česko U19! 2:17
Branku družstva Česko U19 vstřelil #14 Ondřej Jankovský, asistoval #25 Antonín Votava (2:17)
50:20 Nakonieczny pálí jenom do břevna! Češi přežili nepříjemný moment vzadu a vydávají se do bleskového úniku.
50:08 Čeští junioři hrají velmi klidně a nedopouští se žádných výraznějších zaváhání. Polsko si s tímto přístupem neví moc rady.
49:28 Obloučkem dopadl míček přímo k Bieniasz-Krzywiecovi, proti dvěma bránícím protivníkům však neobstál.
49:17 Na prostředku hřiště se prohnal Bohuslávek, nicméně jeho předávka míčku ke gólu nakonec nevedla.
48:56 Češi drží míček a nechtějí ho za žádnou cenu přenechat protivníkovi.
48:25 Wojciech Fijałkowski při svém útoku zlomil florbalku a musí se po neúspěšné akci stáhnout na střídaču.
48:16 Nahrávku přichystal Petrák do strany na Zubka, ten ovšem neměl možnost vypálit.
47:54 Česko nezaváhalo v souboji a sbírá míček na svojí obranné polovině.
46:50 Právě po Chatrného odraženém míčku se prodral ke střele z chumlu těl Fukala a upevňuje přesvědčivou pozici svého družstva.
46:49 GÓL Česko U19! 2:16
Branku družstva Česko U19 vstřelil #18 Lukáš Fukala bez asistence (2:16)
46:45 Znovu se snažil zahrozit Fukala, když našel úplně nehlídaného Chatrného. Jeho pokus byl škrtnut bránícím soupeřem.
46:09 Fukala si šikovně pomohl holí, aby zpracoval skákavý balónek, a Česko zůstává vepředu.
45:44 Tentokrát rozběhli kombinaci Poláci, volné místo ale netrefili a situace se otáčí proti nim.
45:06 Ztracený míček stíhá rozběhnutý Gattnar a zamezuje tomu, aby se situace obrátila v neprospěch Čechů.
44:43 Vysoký oblouček příliš Szałańskému nevyšel, vyhazuje totiž jenom mimo hrací plochu.
44:01 Necelé čtyři minuty trvalo Česku, než otevřelo skóre posledního dějství zápasu. Vavroušek upravuje již na 15:2 pro náš národní tým.
43:50 GÓL Česko U19! 2:15
Branku družstva Česko U19 vstřelil #29 Šimon Vavroušek, asistoval #18 Lukáš Fukala (2:15)
43:43 Vavroušek se usazuje s míčkem vepředu a nabízí se potenciální pozice ke střele.
43:08 Pohotový zákrok vytahuje Chawłowski a má velký podíl na tom, že Polsko následně postupuje dopředu.
42:28 Petrák zachytil zadovku u půlicí čáry a pomáhá s distribucí míčku do všech směrů.
42:07 Obraz hry se od předchozích fází duelu nijak výrazněji nemění. Česko kombinuje vepředu, přičemž jejich soupeři čekají na jakékoliv zaváhání.
41:50 Po rozehrávce si Češi vynutili faul a stále pobývají poblíž polského brankoviště.
41:34 Bohuslávek přenechával míček ke střele Eliášovi, ten z otočky pálí do gólmana a získává rozehrávku z rohu.
41:09 Chatrný se svojí křižnou přihrávkou neobstál a Polsko míček zachytává.
40:48 Poláci sice vyhnali Čechy na obrannou polovinu hřiště, ne ale na dlouho.
40:30 Faksa se v útočném prostoru dopustil nedovoleného zákroku, což znamená volný úder ve prospěch Polska.
40:07 Otevírací buly třetí třetiny pro Česko, rodí se tak první útoční akce z jeho produkce.
40:00 Střídání brankáře. Nový brankář #88 Tomáš Týc družstva Česko U19
40:00 Češi také ve druhé třetině ukazovali velmi konzistentní výkon, když i podruhé opanovali třetinu 7:1. Celkový stav 14:2 jim tak před závěrečnou dvacetiminutovkou dává možnost v poklidu dohrát utkání a začít se postupně připravovat na další průběh šampionátu.
40:00 Střely ve 2. části: 5:24
39:40 Blíží se finiš druhé třetiny, ofenzivní aktivita Čechů však ani přesto neutichá.
39:07 Skoczeń v defenzivní činnosti obstál a aspoň na chvilku osvobozuje svůj tým.
38:36 Polský brejk se vyvíjel celkem zajímavě, nakonec však končí jenom v rohu za českou brankou.
38:00 Obránce Polska na poslední chvíli zachytil míček a okamžitě ho vyhazuje pryč.
37:19 Poláci zatím zdárně zhušťují prostoru v brankovišti a nenabízejí soupeři mnoho mezírek ke střele.
36:58 Série přihrávek českému týmu nesedla a musí se vrátit o pár kroků zpět, aby znovu mohl rozjet postup.
36:34 Sotva Česko krásně proměnilo přesilovou hru, přichází další vyloučení na straně Polska.
36:26 Vyloučen hráč #6 Przemysław Nakonieczny družstva Polsko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
36:11 GÓL Česko U19! 2:14
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Vojtěch Kún, asistoval #22 Filip Smutný (2:14)
35:22 Vyloučen hráč #30 Jakub Skoczeń družstva Polsko U19 na 2 minuty za sekání
34:46 Bezproblémový zákrok českého brankáře znamená rychlý postup do nové šance.
34:17 Český tlak opět nabírá na obrátkách, když se Polsko jen stěží osvobozuje kolem vlastního brankoviště.
33:35 Češi se opět rozjeli do pořádného střeleckého výkonu, díky němuž činí rozdíl mezi oběma týmy už jedenáct branek.
32:42 GÓL Česko U19! 2:13
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Vojtěch Kún, asistoval #14 Ondřej Jankovský (2:13)
31:42 GÓL Česko U19! 2:12
Branku družstva Česko U19 vstřelil #19 Jakub Bohuslávek, asistoval #29 Šimon Vavroušek (2:12)
31:10 Po tvrdém zákroku Poláků poblíž mantinelu se hra přerušuje. Do kombinace se vrhají čeští junioři.
29:58 Kún zaskočil polského gólmana trefou na bližší tyč, což jenom dokazuje převahu Čechů nejen ve druhé třetině, ale po celý dosavadní průběh duelu.
29:54 GÓL Česko U19! 2:11
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Vojtěch Kún, asistoval #11 Jakub Faksa (2:11)
29:17 Pressing Nakonieczného u postranního hrazení se nesetkal s úspěchem. Nakonec se Češi dostali do ofenzivy a Eliášovi nechybělo mnoho, aby z dorážky potvrdil už tak drtivý náskok.
28:47 Nápor vyřešil opět správně Bohuslávek, když se zbavil napadajícího protivníka a uvolňuje se na středu hřiště.
28:33 Bohuslávek radši zaváží míček na svoji část hřiště, kde mají Češi více času ke klidně rozehrávce.
28:04 Palčinskému nesedl pas od Petráka, což komplikuje možnost k jeho střele.
27:39 Šikovným obloučkem se osvobodila formace Čechů z potíží na útočné půlce.
27:15 Kún si nenechal sebrat míček za vlastní brankou a s přehledem ho vyváží ven.
26:58 Dobrá obranná činnost nedovolila Polákům, aby prověřili českého brankáře.
26:38 Polský protiútok se zadrhl u pravého mantinelu po českém faulu.
25:54 Už se opět hraje více na polovině Poláků, kde míček míří v kolotoči přihrávek od jednoho českého útočníka k dalšímu.
23:48 V útočném rohu usilovali Poláci o udržení míčku, Češi jim ale prostor k rozvoji příležitosti sebrali.
23:00 Fijałkowski narazil na pevnou obranu soupeře a musel odevzdat míček na české hole.
22:10 Úvodní dvě minuty druhé třetiny byly tedy pořádný fičák! Skóre se během nich pohnulo z 1:7 až na aktuálních 2:10, přičemž Češi jsou stále o výrazný kus napřed.
22:01 GÓL Polsko U19! 2:10
Branku družstva Polsko U19 vstřelil #3 Hubert Kwaśniewski, asistoval #25 Mateusz Sadolewski (2:10)
21:29 GÓL Česko U19! 1:10
Branku družstva Česko U19 vstřelil #22 Filip Smutný, asistoval #11 Jakub Faksa (1:10)
21:00 Čeští junioři pouze potvrzují, že duel mají jasně pod svojí kontrolou. Sotva začalo prostřední fáze zápasu, v polské síti se už mihotají další dva míčky.
20:52 GÓL Česko U19! 1:9
Branku družstva Česko U19 vstřelil #24 Vojtěch Bílek, asistoval #19 Jakub Bohuslávek (1:9)
20:39 GÓL Česko U19! 1:8
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Martin Gattnar, asistoval #17 Adam Palčinský (1:8)
20:28 Zubek zavádí míček na polskou část hřiště, kde se může roztočit nový kolotoč spolupráce.
20:07 Hned po vyhraném buly se Češi vydali do útoku, kousek jim ale scházel k osmé trefě.
20:00 Měření sil má zatím jednoznačný průběh. Polsko sice využilo brejk zkraje utkání a vedlo 1:0, české reprezentanty to ale nijak zvlášť nevykolejilo. Naopak to byli právě oni, kdo předváděl stabilní hru směrem dopředu a otočil na 7:1 ve svůj prospěch.
20:00 Střely v 1. části: 4:20
19:35 Míček si přihrávají Češi, i přes zajímavý tlak v závěru dějství se už ovšem skóre asi měnit nebude.
19:15 Konec první třetiny se nezadržitelně blíží, zatímco Polsko se pokouší o postupnou akci.
18:52 Česká formace je již ve standardním počtu hráčů a ještě si hledá cestičku do útočných prostor.
18:29 Čeští hráči jsou v šesti lidech do pole, když odvolávají při útočné akci Draslara z brány.
18:00 Palčinský vyslal pěkný kros k opačnému mantinelu, tam ale ke střele nedochází.
17:48 Nahození středem hřiště si bral na čepel Skoczeń, jenže dopouští se útočného faulu.
17:24 Do střely se dostával vedle brankoviště Mühlfait, za čáru ale neuklidil.
16:50 Dalekonosné nahození na Gattnara přineslo moment, se kterým si elitní český snajpr poradil znamenitě. Skóre je již 7:1 ve prospěch Čechů.
16:39 GÓL Česko U19! 1:7
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Martin Gattnar, asistoval #10 Adam Zubek (1:7)
15:52 Míček sjel z čepele Zubkovi, větší nebezpečí to ale neznamenalo a brzy se naskytla šance Petrákovi. Ten zakončuje jen do míst, kde hlídkoval brankář.
15:18 Smutnému se otevřela dálnice podél levého mantinelu, jeho pokus ale k brance nedoputoval.
14:45 Vystihnutá rozehrávka Polska a následný rychlý pas na Eliáše přináší Česku už náskok o pět branek.
14:40 GÓL Česko U19! 1:6
Branku družstva Česko U19 vstřelil #8 Filip Eliáš, asistoval #24 Vojtěch Bílek (1:6)
14:16 Do rány se vytáčel u středového kruhu Chatrný, a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Nakonec ale přece jen letí nad zadní mantinel.
13:46 V předbrankovém prostoru pálil Gattnar pouze do připraveného brankáře u tyčky.
13:20 Zubek vede míček vstříc polské brance, do spolupráce se zapojuje Palčinský.
12:19 Další tvrdou ránu si vzali opět na starost Češi, opět ale nenašli cestu přes poctivý polský blok.
11:43 Bohuslávek to zkoušel z první, do cesty jeho projektilu se však postavil soupeř.
10:50 Úžasná spolupráce Palčinského na zakončujícího Zubka přináší již pátý míček v polské bráně! Utkání se vyvíjí přesvědčivě ve prospěch našich reprezentantů.
10:46 GÓL Česko U19! 1:5
Branku družstva Česko U19 vstřelil #10 Adam Zubek, asistoval #17 Adam Palčinský (1:5)
08:24 Český výběr se pokouší překonat půlicí čáru, Poláci ji ale aktuálně celkem dobře hájí.
07:47 Polští hráči po nějaké době znovu na míčku. Kwaśniewski se ale brzy objevuje v zajetí soupeřů.
07:25 Tak přece jen česká formace zlomila odpor protivníka! Adam Palčinský dostal příliš mnoho prostoru na ose hřiště, kde mohl nerušeně zvyšovat na 4:1.
07:24 GÓL Česko U19! 1:4
Branku družstva Česko U19 vstřelil #17 Adam Palčinský, asistoval #4 Michael Wertheim (1:4)
06:45 Chawłowski vyprodukoval dva důležité zásahy během krátké doby. Stále tak drží čistý štít v rámci tohoto oslabení.
06:36 Zblokovaná Zubkova střela odskákala do zámezí, načež Česko ukázalo rychlou rozehrávku z rohu. Polský brankář byl neprostupný.
05:45 Národní tým vstupuje do svojí přesilové hry, kdy se k první ráně propracoval Smutný. Zamířil ovšem o kousíček nad břevno.
05:39 Vyloučen hráč #30 Jakub Skoczeń družstva Polsko U19 na 2 minuty za hrubost
04:49 Slepené trefy Fukaly se Zubkem znamenají, že čeští hráči přesvědčivě otáčejí skóre na 3:1! Jejich převaha tak není znatelná pouze na hrací ploše, ale také na gólovém účtu.
04:22 GÓL Česko U19! 1:3
04:05 GÓL Česko U19! 1:2
Branku družstva Česko U19 vstřelil #18 Lukáš Fukala, asistoval #13 Vojtěch Kún (1:2)
03:47 Fijałkowski si počkal na českou ztrátu míčku, Kluchovým svěřencům to ale nijak zásadněji nevadí a zůstávají v ofenzivě.
03:25 V hlavní roli opět Chatrný, jenž volil střelu z větší vzdálenosti. Tentokrát ale tento záměř Čechům nevyšel.
02:55 Míček vede dopředu Chatrný, načež míří přihrávka k Eliášovi. Poláci se drží na defenzivní polovině.
02:29 GÓL Česko U19! 1:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #4 Michael Wertheim, asistoval #17 Adam Palčinský (1:1)
02:21 Vedení na polské straně moc dlouho nevydrželo! Michael Wertheim to zkusil z dálky a zajistil srovnání na 1:1.
01:14 Po velkém tlaku Česka zkraje duelu přišel ojedinělý únik Poláků, který po přihrávce do předbrankového prostoru klinicky proměňuje Mateusz Sadolewski.
01:13 GÓL Polsko U19! 1:0
Branku družstva Polsko U19 vstřelil #25 Mateusz Sadolewski, asistoval #3 Hubert Kwaśniewski (1:0)
01:08 Čeští junioři stále vyvíjí poměrně silný tlak na svého soupeře. Polsko se brzy dostává k volnému úderu.
00:47 Z levé strany se pokoušel o ránu Chatrný, míček posílá ovšem jen do rohu hřiště za polskou brankou.
00:26 Míček je na holích polských obránců, kterým se zatím nenabízí možnost k útoku.
00:04 Na úvodním buly si počínají úspěšněji florbalisté Česka a hned se ženou dopředu.