0

1

3.

Švédsko U19 - Česko U19 3:4pn
branky: 31. Arvid Äse, 34. Emil Nyh, 41. Victor Johansson - 22. Daniel Chatrný, 36. Martin Gattnar, 57. Daniel Chatrný, N Martin Gattnar; rozhodčí: Sandra Zurbuchen - Corina Wehinger; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 120; zásahy brankářů: Gustav Rosvall 21 - Adam Draslar 23; po třetinách: 0:0, 2:2, 1:1
3 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #6 Gabriel Kohonen , ale gól nevstřelil.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #17 Adam Palčinský , ale gól nevstřelil.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #17 Victor Johansson , ale gól nevstřelil.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #12 Martin Gattnar a vstřelil rozhodující gól (3:4).
1 Nájezd na branku provedl z družstva Švédsko U19 hráč #8 Arvid Äse , ale gól nevstřelil.
60:00 Zahájena trestná střílení
60:00 Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, na řadě jsou trestná střílení.
60:00 Střely ve 3. části: 11:11
58:51 Kelntunova střela míří mimo branku.
57:01 Petrák mohl poslat české hráče do vedení, ovšem při střele byl příliš blízko a nedokázal mířek procpat za záda švédského brankáře.
56:08 GÓL Česko U19! 3:3
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #29 Šimon Vavroušek (3:3)
56:08 A opět je vyrovnáno! Varoušek našel úplně osamoceného Chatrného, které se střelou na zadní tyč prosazuje a vyrovnává na 3:3.
55:32 Johansson prověřil Draslara z velkého úhlu, český brankář ale bez problému kryje.
54:09 Švédové si nevytvořili vyloženou šanci a Češi  tak zvládli druhou početní nevýhodu bez inkasované branky.
52:09 Vyloučen hráč #13 Lukáš Pobořil družstva Česko U19 na 2 minuty za hrubost
52:09 Švédové si zahrají druhou přesilovou hru, na trestnou lavici putuje Pobořil.
51:11 Utkání se přiostřuje. Po zakončení Eliáše vyžadovali švédští hráči vyloučení nebo alespoň odpískání faulu. Švýcarská rozhodčí ale dala jasně najevno, že dává poslední slovní upozornění a následně už bude vylučovat za nesportovní chování.
50:22 Wertheim prokličkoval kolem švédské obrany a vytvořil šanci pro Smutného, úspěšnější ale byl švédský obránce, který zabránil vstřřelení branky.
50:06 Petrákovu střelu kryje pozorný Rosvall.
49:00 Äse se teď ocitl ve velké šanci, místo přesné přihrávky spoluhráči ale trefil pouze Draslara a na míček se dostali Češi.
47:52 Krásná akce Gattnara, který přesprintoval švédského obránce a dostal se do zakončení. Rosvallovi míček sice vypadl, Palčinský ho ale nedokázal zasunout do branky a následně švédský brankář zasáhl.
45:42 Veress otestoval Draslara střelou od mantinelu, nezamířil ale příliš přesně a český brankář rozehrává na obránce.
44:25 Nektří fanoušci už se radovali, Chatrného střela ale nejdříve skončila jen v boční síti a následný pokus Bohuslávka zastavila tyč.
43:42 Bohuslávek posunul na Chatrného, jeho střelu ale zblokoval Lindberg.
42:59 Vyloučen hráč #6 Gabriel Kohonen družstva Švédsko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
42:59 Další šance pro české juniory, které čeká čtvrtá přesilová hra.
42:43 Nydenfeldt měl možnost zvýšit švédský náskok, zabránil mu ale vlastní stínící hráč, který tečoval míček do rohu.
41:42 Berglund vyzkoušel střelu z levé strany, ale mířil mimo branku.
40:52 Čeští junioři se ale nevzdávají, velmi dobrou šanci připravil Bohuslávek pro Varvouška, který z předbrankvohé prostoru trefil ale pouze brankáře Rosvalla.
40:04 GÓL Švédsko U19! 3:2
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #17 Victor Johansson, asistoval #19 Jonathan Berglund (3:2)
40:04 Smolný začátek třetí třetiny pro české juniory. K míčku se dostal Johanson a už po čtyřech vteřinách překonává Draslara. Švédové tak vedou 3:2.
40:00 Druhá třetina nabídla odvážnější výkon od českého týmu, který dokázal ve dvaadvacáté minutě otevřít skóre. Přestože pak Švédové využili přesilovku a následně šli do vedení, Gattnarův gól zařídil opět vyrovnaný stav i po druhé třetině.
40:00 Střely ve 2. části: 8:11
39:20 Faksa se prodral přes švédskou obranu až ke sřele, ta byla ale zblokována.
37:50 Vavrouškovu střelu po zemi kryje Rosvall nohou.
37:27 Kohonen se dostal na středu hřiště k míčku a vyslal nebezpečnou střelu, které ale mířila mimo branku.
36:08 Pobořil se pokusil zasunout míček zpoza brány kolem tyčky, švédský brankář ale dobře zasáhl a následně se píská český faul.
35:21 GÓL Česko U19! 2:2
Branku družstva Česko U19 vstřelil #12 Martin Gattnar, asistoval #4 Michael Wertheim (2:2)
35:21 Je vyrovnáno! Povedenou českou akci zakončil po přihrávce od Wertheima přesnou střelou od mantinelu Martin Gattnar.
33:42 Další závěr před českou brankou, nikdo ze Švédů ale nedokázal zakončit do odkryté branky.
33:16 GÓL Švédsko U19! 2:1
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #7 Emil Nyh bez asistence (2:1)
33:16 Tentokrát ale Švédové už do vedení jdou. Nyh si nejprve položil Draslara a následně ho dokázal bekhendem přehodit.
32:38 Švédové se mohli ujmout vedení, Kohonen ale před odkrytou bránou zamířil vysoko nad.
32:26 Petrákovo nahození skončilo vedle branky, následnou střelu Gattnara vykryl švédský bankář.
30:59 Další nebezpečný pokus Švédů, Kohonen ale trefil pouze boční síť.
30:13 GÓL Švédsko U19! 1:1
Branku družstva Švédsko U19 vstřelil #8 Arvid Äse, asistoval #22 Oscar Magnusson Lindholm (1:1)
30:13 Zatímco Češí úspěšní nebyli, Švédové využívají hned první přesilovku. Přesnou střelou zařídil vyrovnání Äse.
29:32 Vyloučen hráč #27 Filip Smutný družstva Česko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
29:32 Čeští florbalisté si po třech neúspěšných přesilovkách zahrají po faulu Smutného také první oslabení.
29:01 Nebezpečná střela Mikoláše, kterou zastavil brankář Rosvall.
28:23 Češi působí po vstřelené brance odvážnějším dojmem než v první třetině a vytváří si také více šancí. Většinu z nich ale dokáže zastavit švédská obrana, zákroky si připisuje také soupeřův brankář.
27:50 Bohuslávek míří mimo branku.
26:36 Nebezpečná střela Mikoláše, který vyslal nepříjemnou střelu z půlky hřiště, brankář ale nohou vyrazil míček do rohu.
25:59 Chatrného střelu od mantinelu zblokoval Hammarqvist.
24:58 Smutný si nabíhal do předbrankvého prostoru, švédský obránce ho ale ke střele nepustil. Naopak z protiútoku zahrozil Äse, kterého zastavil Draslar.
23:24 Smutný vyzkoušel pozornost švédského brankáře, který si ale se střelou bez problému poradil. Čeští junioři tak nevyužili ani třetí přesilovou hru.
23:00 Daniel Chatrný ztratil při vlastní přesilovce a musel řešit situaci dva na jednoho. Míček ale zachytil a Češi tak opět mohou útočit.
21:44 Vyloučen hráč #19 Jonathan Berglund družstva Švédsko U19 na 2 minuty za hra na zemi
21:06 GÓL Česko U19! 0:1
21:06 Čeští junioři se ujímají vedení! Daniel Chatrný se výborně vytočil v předbrankového prostoru a usměrnil míček nad levou nohu švédského brankáře.
20:00 Je za námi první třetina utkání, ve kterém zatím mají o něco více ze hry Švédové, čemuž odpovídá i poměr střel na branku 7:2 pro seveřany, čeští reprezentanti zatím ale velmi dobře brání, připsali si hned 11 úspěšných bloků. Svěřenci Matěje Klucha měli největší šanci v přesilové hře, ani jednu ze dvou nabídnutých ale nevyužili a do druhé třetiny se půjde za nerozhodného stavu 0:0.
20:00 Střely v 1. části: 7:2
19:44 Čeští florbalisté nevyužili ani druhou přesilovku, po jejím konci se naopak do úniku hned dostal Berglund, který si ale najel moc z úhlu a Draslar vytěsnil míček mimo hřiště.
18:25 Palčinského střelu blokuje Hammarqvist, neujal se ani pokus Gattnara z pravého mantinelu.
17:34 Vyloučen hráč #15 Gustav Lindberg družstva Švédsko U19 na 2 minuty za hrubost
17:34 Češi mají před sebou další přesilovou hru, do které vstupují za hlasité podpory několika desítek fanoušků, kteří do St. Gallenu dorazili.
17:15 Výborný zásah Draslara proti Nyhovi, který měl před sebou odkrytou část branky, český brankář ale zvládl tento souboj lépe a i nadále je skóre 0:0.
15:20 Češi se dotali do nadějné situace 3 na 2, Mühfaitovi ale sjel míček, ke kterému se tak dostali Švédové.
13:40 Střela Palčinského končí u pozorného brankáře Švédska. Češi ale na míčku zůstávají i nadále.
11:38 Švédové obsadili útočné pásmo a dvakrát střílel Äse, nejdříve zasáhl Petrák, následně Draslar.
10:45 K míčku se opět dostal Guilotte, velmi dobrý obranný zákrok ale předvedl Mikoláš.
10:07 Guilotteho střela míří mimo českou branku.
08:45 Švédové už v plném počtu vystřelili z dálky, Draslar s tím ale neměl žádné potíže.
08:22 Petrák zkusil střelu od levého mantinelu, švédský hráč ale velmi dobře zaklekl a míček zblokoval.
07:25 První česká střela na branku, Chatrný zkoušel trefit mezi ruku a nohu soupeřova gólmana, ten ovšem velmi dobře zaregoval a míček vytěsnil mimo.
06:32 Vyloučen hráč #20 Kim Guilotte družstva Švédsko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
06:02 Mühlfait zkusil vystřelit ze středu, ovšem míček mu ujel a je opět v držení švédských hráčů.
05:27 Švédové od začátku drží více míček, další pokus o střelu tentokrát mířil mimo branku.
04:21 Lindbergovu střelu z dálky Draslar viděl a bez problémů pokryl.
03:16 Švédský hráč se dostal ke střele z předbrankového prostoru, Draslar ale dokázal míček zastavit.
02:21 Smutný hledal na zadní tyči Gattnara, ten ale míček ze vzduchu nedokázal usměrnit.
01:53 Švédský útok zastavil Mühlfait, ale pouze díky faulu. Rozehrávat tak budou hráči Tre Kronor.
00:36 První střelu vyslal Wertheim, proletěla ale pouze vedle švédské branky. Z následného protiútoku se pokusili zahrozit Švédové, Draslar ale neměl příliš mnoho práce, aby uklidnil hru.
00:00 Hráči mají za sebou nástup a utkání za chvíli začne. V brance české reprezentace bude Adam Draslar, před ínastoupí první lajna s obránci Jaroslavem Petrákem a Michaelem Wertheimem, v útoku pak jsou Adam Palčinský, Filip Smutný a Martin Gattnar.
00:00 Hezký den ze Švýcarska všem fanouškům českého florbalu. Juniorští reprezentanti zahájí svou cestu na EFT proti Švédsku. Videopřenos bohužel není organizátory pro dnešní a zítřejší utkání juniorské rerpezentace zajišten, z obou zápasů ovšem přineseme textový online přenos, kde se dozvíte vše důležité.