0

1

3.

Vítězný vstup! Junioři zdolali Švédy po nájezdech

Autor vítězného nájezdu v utkání se Švédskem na juniorském EFT Martin Gattnar | foto: Matyáš Klápa/Český florbal

Juniorská reprezentace vstoupila do turnaje Euro Floorball Tour vítězně. Úvodním soupeřem svěřenců Matěje Klucha byl výběr Švédska, který Češi dokázali po nerozhodné základní hrací době udolat v nájezdech.

Česká reprezentace měla v úvodní periodě k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu se jí nepovedlo proměnit. Neujaly se ani šance výběru Tre Kronor, který byl střelecky aktivnější, avšak brankář Draslar odolal všem sedmi pokusům.

Hned po 66 vteřinách hry ve druhé části ale poprvé udeřili Češi. Daniel Chatrný se vytočil v předbrankovém prostoru a zamířil přesně. Švédové ale našli odpověď v přesilové hře, kterou využil Ase a o pár chvil později přehodil Draslara Nyh. Náskok skandinávského soupeře ale smazal necelých pět minut před koncem po pěkné akci Martin Gattnar.

Švédové vstoupili do třetí části opravdu fantasticky. Už po čtyřech vteřinách hry překonal Draslara Johansson. Čtyři minuty před koncem vyválčil remízu druhým gólem Chatrný, který osamocený na zadní tyči srovnal na 3:3. Duel tak dospěl do nájezdů, v nichž uspěl jako jediný Martin Gattnar a čeští junioři tak začali EFT vítězně!

"Zápas to byl velmi těžký hlavně po fyzické stránce. V první třetině jsme nezachytili styl a agresivitu Švédů, ale postupem utkání jsme se tomu vyrovnali a díky zlepšení naší hry pod tlakem soupeře jsme dotáhli duel do nájezdů," hodnotí klání trenér Matěj Klucho.

Švédsko - Česko 3:4n (0:0, 2:2, 1:1)

​Branky: 31. Äse, 34. Nyh, 41. Johansson - 22. Chatrný, 36. Gattnar, 57. Chatrný, rozh. náj. Martin Gattnar. Rozhodčí: Zurbuchenová - Wehingerová. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváků: 120. Zásahy brankářů: Rosvall 21 - Draslar 23.

Sestava Česka: Draslar (Jukl) - Petrák, Wertheim, Fišera, Bohuslávek, Bílek, Mikoláš - Smutný, Palčinský, Gattnar - Chatrný, Vavroušek, Eliáš - Pobořil, Faksa, Mühlfait - Votava, Jankovský, Fukala.

Ohlasy utkání Švédsko – ČR 3:4n: