9:5
    Jan SEDLÁK
    (Hájek)

Otrokovice pokořily vedoucí Bulldogs, namále měli Kanonýři

Útok Jakuba Bohuslávka z Kanonýrů Kladno při utkání se Štíry České Budějovice | foto: FBC Štíři Č. Budějovice

Již druhou porážku za sebou schytal lídr první ligy Bulldogs Brno. ve 23. kole soutěže si na něj vyšláply Otrokovice, které uspěly gólem z předposlední minuty. O výhru muselo tvrdě bojovat i Kladno, jež přitom mělo zprvu celkem klidný náskok. Kdo další dosáhl na body v nedělních zápasech?

Panthers se dlouho přetahovali s Brňany o těsný náskok. To nejdůležitější se přitom dělo v závěrečných osmi minutách, během nichž napadaly rovnou čtyři góly. Ten klíčový dali hostující hráči v 58. minutě z trestného střílení, kdy Ladislav Gál (celkově 2+1) přiřkl Otrokovicím vítězství 4:3.

O výhru se strachovalo Kladno, které ve druhém dějství vedlo už 4:0. České Budějovice však měření sil nezabalily a postupně mazaly manko ve skóre. Nejblíže se Štíři dostali na kontaktní rozdíl 3:4 a 4:5, na vyrovnání ovšem nedosáhli.

Výsledkem 9:5 se blýskla Plzeň proti Čelákovicím, které tak nenavázaly na sobotní překvapivý úspěch nad Ústím. Zato Severočeši své zaváhání odčinili perfektně, a to dvanácti trefami do sítě Hradce Králové při výjezdním utkání v Teplicích. Nejvyšší vítězství dne pak zaznamenali Gullivers v podobě 9:1 proti Startu98.

Nedělní výsledky 23. kola 1. ligy mužů
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FAT PIPE Start98 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Branky: 5. Černoch, 13. Kos, 29. Svoboda, 36. Dvořák, 37. Černoch, 38. Kouřil, 47. Kos, 59. Kos, 59. Škvařil – 14. Kulhavý. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváků: 58. Zásahy brankářů: Prokeš 18 – Hendlinger 18. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC Štíři Č. Budějovice – Kanonýři Kladno 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)

Branky: 38. Kudláček, 44. Sedlák, 46. Kouba, 57. Drobiš – 11. Novák, 12. Janda, 16. Chroust, 27. Fišer, 50. Bachmaier. Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváků: 157. Zásahy brankářů: Švehla 31 – Janoušek 27. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČ DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČ HOSTÉ

FbC Plzeň – ASK Orka Čelákovice 9:5 (4:1, 1:2, 4:2)

Branky: 7. Mentberger, 12. Plachý, 15. Němeček, 20. Němeček, 33. Mentberger, 48. Plachý, 50. Horažďovský, 55. Čáp, 56. Brabec – 17. Němeček, 21. Němeček, 26. Goll, 49. Richtr, 59. Sedlák. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 102. Zásahy brankářů: Bezděk 30, Beran 1 – Žáček 13. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

Bulldogs Brno – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Branky: 19. Mráz, 46. Kladivo, 54. Švábík – 39. Červenka, 53. Vykopal, 57. Gál, 59. Gál. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 146. Zásahy brankářů: Koudelka 9 – Kohút 17. MATCH CENTER | OHLASY

Florbal Ústí – FbC Respect Hradec Králové 12:6 (3:1, 1:2, 8:3)

Branky: 3. Vondruška, 15. Semerád, 20. Semerád, 39. Esterka, 41. Kadlec, 42. Semerád, 43. Dobosz, 44. Semerád, 48. Fuchsig, 50. Kadlec, 58. Vondruška, 60. Fuchsig – 15. Ryba, 34. Krejčí, 38. Kourek, 42. Lehký, 51. Lehký, 54. Gregor. Rozhodčí: Jelínek – Libecajt. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 102. Zásahy brankářů: Hrabě 19 – Šimeček 23. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ