Lukáš KAFKA
    (Eremiáš)

Chodov v rámci utkání pro školáky rozstřílel BUTCHIS!

Florbalisté Chodova při předzápasovém pokřiku | foto: Florbal Chodov

Nejvyšší soutěž mužů nabídla hned první únorový den zajímavou bitvu. V rámci akce School Match totiž florbalisté Chodova přivítali na Jižním Městě nováčka soutěže Butchis. Zápas byl plně v režii chodovského celku, který se před zraky 842 diváků mohl radovat z vysoké výhry 8:1!

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - BUTCHIS 8:1 (2:0, 3:1,3:0)

Na úvodní branku se dlouho nečekalo. Hned po třiceti vteřinách využil úvodní chodovský nátlak Mikuláš Komárek. I hosté si dokázali v úvodu zápasu vypracovat zajímavé příležitosti, které ale skončily na Hodíkovi, a tak trestal tým z Jižního Města. Ondruškova rána se odrazila od zadního mantinelu na hůl Marka Matouška, jenž navýšil vedení.

Svěřenci trenéra Davida Podhráského pokračovali ve své útočné aktivitě i ve druhé dvacetiminutovce. Nejprve potrestal po třech minutách hry špatnou rozehrávku hostů Tom Ondrušek a o čtyři minuty poté zakončil přečíslení úspěšně Vojtěch Klápa. Snížení se hosté dočkali přesně v polovině základní hrací doby, dorážkou uspěl Erik Papež. Svůj čtyřgólový náskok si však Chodovští ještě do druhé pauzy vzali zpět, přesilovkou kombinaci dokázal proměnit ve svojí druhou branku v zápase Mikuláš Komárek, který už překonával čerstvého Vladaře, který po čtvrtém gólu vystřídal Hlináka.

Gólové představení týmu z Jižního Města pokračovalo i ve třetí části. V rozmezí třiačtyřiceti sekund mezi 49. a 50. minutou nejprve využil další početní výhodu Marek Vávra, na kterého navázal po pěkné kombinaci David Horký. 842 diváků v hale se nakonec dočkalo ještě jedné branky, v poslední minutě uzavřel skóre na konečných 8:1 Lukáš Kafka. Chodov se tak díky výhře vyhoupl na čtvrté místo tabulky nejvyšší soutěže, naopak černá série proher BUTCHIS byla prodloužená už na číslo deset.

Branky: 1. Komárek, 8. Matoušek, 23. Ondrušek, 27. Klápa, 35. Komárek, 49. Vávra, 50. Horký, 60. Kafka - 30. Papež. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 842. Zásahy brankářů: Hodík 14 - Hlinák 17, Vladař 18. | MATCH CENTER