4:3
    ()

Pantherky otočily vývoj utkání a poslaly Boleslav do první ligy!

Florbalistky pražských Panthers při nástupu | foto: Panthers Praha

Extraliga žen v úterý pokračovala pátým zápasem sestupového play-down, v němž se utkaly Panthers Praha s Mladou Boleslaví. Domácí celek držel mečbol v podobě vedení 3:1 a výhrou v prodloužení tuto sérii ukončil.

Panthers Praha - MITEL Florbalová akademie MB 4:3p (0:0, 1:2, 2:1, 1:0) | Konečný stav série: 4:1

Úvod duelu byl velmi vyrovnaný a také bezbrankový. Ve druhé třetině se ale diváci dočkali hned tří branek, neboť se do vedení 2:1 dostala Mladá Boleslav. Po brankách Michaely Bauerové, Kláry Mečířové a Daniely Švejdové to pro hostující florbalistky vypadalo v souboji o všechno velmi dobře, Pantherky ale srdnatě dotahovaly a deset minut před koncem základní hrací doby již ztrácely pouze jeden gól. To navíc domácí povzbudilo natolik, že pouhou minutu a čtvrt před závěrečnou sirénou na 3:3 srovnala Agáta Saffertová a duel tak spěl do prodloužení. V tom pak stejnojmenná hrdinka tohoto zápasu rozhodla o postupu pražských Panthers do dalšího kola a Boleslav odsoudila k sestupu do 1. ligy žen.

Branky: 27. Gocová, 51. Pavlicová, 59. Saffertová, 65. Saffertová - 22. Bauerová, 36. Mečířová, 45. Švejdová. Rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Zásahy brankářek: Tea Mažáryová 30 - Eva Klementová 15. | MATCH CENTER