Filip SMUTNÝ
    (Bohuslávek)

O prohře juniorů rozhodl kolaps ve druhé části

Reprezentace juniorů na EFT 2022 | foto: Matyáš Klápa/Český florbal

Ve druhém klání na turnaji Euro Floorball Tour čelili juniorští reprezentanti, kteří v pátek zdolali po nájezdech Švédsko, výběru Finska. Po úvodní části sice drželi nadějné vedení, ale poslední desetiminutovka posledního dějství jim hrubě nevyšla a Finové definitivně zlomili jejich odpor.

Jako jediný se v úvodní části dokázal prosadit po přihrávce Petráka Martin Gattnar. Příznačné pro oba celky bylo, že řada jejich pokusů mířila jen mimo branku. Český náskok mohl navýšit Palčinský, ale trefil jen tyč.

Ve druhé části zacinkal na konstrukci i Vavroušek a poté přišla smrtící chvilka Finů. Nejprve se pod horní tyč trefil Mertaniemi, následně zazvonila tyč i za Juklem a poté se v rozmezí pouhé minuty trefili Vaarimo, Forss a navrch ještě Rantala, který krátce před druhou sirénou zvýšil už na 5:1 pro tým Suomi.

V první polovině poslední periody odskočili Finové už na 8:2. Češi sice poté dvěma trefami klání zdramatizovali, ale na vyrovnání již nedosáhli. Poslední slovo měl Filip Smutný, jenž patnáct vteřin před koncem zmírnil skóre na 5:8.

„Druhá třetina nás stála utkání, byť to tak na jejím začátku nevypadalo. Prvním inkasovaným gólem přišel zlom, zbořil se nám náš herní plán a Finové nás naprosto jednoznačně trestali,” mrzí trenéra Matěje Klucha.

Česko - Finsko 5:8 (1:0, 0:5, 4:3)

Branky: 12. Gattnar, 54. Chatrný, 55. Chatrný, 57. Palčinský, 60. Smutný - 33. Mertaniemi, 35. Vaarimo, 36. Forss, 36. Rantala, 38. Rantala, 44. Vaarimo, 51. Suotula, 55. Hokkanen. Vyloučení: 0:0. Diváků: 85. Zásahy brankářů: Jukl 9 - Liukkonen 14.

Česko: Jukl (Draslar) - Petrák, Wertheim, Fišera, Bohuslávek, Mühlfait, Jankovský, Mikoláš - Votava, Palčinský, Gattnar - Chatrný, Vavroušek, Fukala - Smutný, Faksa, Eliáš - Pobořil, Bílek.