Šimon TOŠKA
    ()

Letka slavila v prodloužení, Kanonýři překvapili Gullivers

Florbalisté FBC Letka v zápase 1. ligy mužů | foto: FBC Letka

Vyrovnané zápasy přinesl sobotní program první ligy mužů. Až po prodloužení dosáhla na vítězství Letka, která absolvovala vyrovnanou bitvu s Plzní. Florbalisté Kladna potom udrželi nejtěsnější náskok nad papírovými favority Gullivers.

Plzeň rozehrála utkání velmi slibně. Hosté vedli po první třetině už 4:1, jenže výsledek neudrželi a Letka začala skóre postupně otáčet. Nakonec se domácím podařilo ztrátu dohonit a vybojovalo si cennou remízu po normální hrací době. Následovalo tak prodloužení, ve kterém se naskytlo Letce trestné střílení ve prospěch Šimona Trošky. Ten se trefil a vydřel pro svůj mančaft druhý bod.

Vítězství slavili také Kanonýři Kladno, kteří vybojovali čtyřgólový náskok nad Gullivers. Brňané však od konce druhé třetiny zabrali a ještě v závěrečném dějství se dotahovali na svého soupeře. Středočeši ovšem situaci i přes sérii vyloučení ustáli a posunuli se aspoň na osmou pozici tabulky. Zato Gullivers ztratili důležité body v bitvě o horní příčky soutěže. Další duely kola pakpřijdou na řadu v neděli.

Sobotní výsledky 9. kola 1. ligy mužů
FBC Letka Toman Finance Group – FbC Plzeň 8:7p (1:4, 2:0, 4:3 – 1:0)

Branky: 2. Hubl, 21. Blana, 31. West, 41. Hranický, 43. Vojáček, 45. Hubl, 48. Kahánek, 65. Toška – 9. Čelakovský, 19. Němeček, 20. Malý, 20. Čelakovský, 45. Zábran, 49. Zábran, 52. Kuneš. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváků: 42. Zásahy brankářů: Petr 17 – Král 21. MATCH CENTER

Kanonýři Kladno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:4 (3:0, 2:2, 0:2)

Branky: 6. Janda, 7. Pfaur, 13. Stůj, 33. Prudil, 37. Šimeček – 21. Novák, 39. Černoch, 46. Šmíd, 46. Černoch. Rozhodčí: Vlček – Žofka. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 123. Zásahy brankářů: Janoušek 21 – Lysák 2, Krupa 11. MATCH CENTER