• 60 59:15
    9:2
    (Čech)

Body zůstávají doma, slaví Kanonýři i Štíři

Jakub Bohuslávek z týmu Kanonýři Kladno slaví výhru v 1. lize mužů nad Letkou | foto: Kanonýři Kladno

Dva devítigólové výsledky přinesla v sobotním programu první liga mužů. Úspěchy si připsali na domácí půdě Kanonýři Kladno a Štíři České Budějovice, přestože jejich zápasy dlouho byly celkem vyrovnané. V obou duelech byla klíčová třetí třetina.

Obě utkání skončila poměrně jasně, byť dlouho byla situace jiná. Kladno sice v duelu s Letkou ani jednou neprohrávalo, jenže ještě v půlce hracího času činil rozdíl pouze jedinou trefu. Rozhodovalo však třetí dějství, kdy Kanonýři skórovali hned šestkrát a poprvé v ročníku zvítězili.

Sérií gólů rozsekly výsledek také České Budějovice, jež ještě v úvodu třetí třetiny vedly nad Startem98 jenom nejtěsnějším rozdílem. Čtyři branky za sebou ale potvrdily, že všechny body zůstanou na jihu Čech. Štíři těžili především z výkonů Matyáše Sirotka a Tomáše Hanáka, kteří oba nastříleli hattrick.

Sobotní výsledky 2. kola 1. ligy mužů

Kanonýři Kladno - FBC Letka Toman Finance Group 9:2 (2:0, 1:1, 6:1)
Branky: 11. Pfaur, 13. Bohuslávek, 34. Veselý, 44. Pfaur, 49. Krejčí, 52. Bohuslávek, 52. Stůj, 54. Hübner, 59. Pfaur - 29. Vojáček, 60. Slaběňák. Rozhodčí: Jelínek - Libecajt. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 132. Zásahy brankářů: Frühbauer 10, Janoušek 3 - Petr 13. ONLINE | OHLASY

FBC Štíři Č. Budějovice - FAT PIPE Start98 Kunratice 9:4 (2:1, 3:2, 4:1)
Branky: 16. Koklar, 20. Drobiš, 22. Koklar, 34. Sirotek, 39. Sirotek, 45. Sirotek, 55. Hanák, 57. Hanák, 58. Hanák - 19. Kulík, 40. Prášek, 40. Lebeda, 42. Slunečko. Rozhodčí: John - Starý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 84. ONLINEOHLASY