• 60 59:22
    6:3
    (Kotzurová)

Chodov přejel Olomouc. Tatran otočil šlágr

Hráčky FAT PIPE FLORBAL CHODOV se radují z gólu v zápase s FBS Olomouc | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Třetí kolo Extraligy žen nabízí v sobotu čtyři utkání. Program vrcholí atraktivním duelem mezi Střešovicemi a Ostravou, tedy mistrem a semifinalistou minulé sezóny. Do akce šel také Chodov, který se doma nepáral s Olomoucí. Výhru po nájezdech slaví Mladá Boleslav a Bohemians.

Zápasy 3. kola extraligy žen
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBS Olomouc 11:2 (3:1, 5:1, 3:0)

Branky: 10. Vachovcová, 12. Vachovcová, 19. Skalíková, 25. Frantíková, 27. Prontekerová, 29. Prontekerová, 35. Prontekerová, 36. Vachovcová, 42. Janatková, 47. Skalíková, 52. Belicová - 9. Maděrová, 34. Suchánková. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 92. Zásahy brankářek: Christianová 11 - Schoupalová 20. ONLINE | VIDEO | OHLASY

Olomouc nezačala na půdě papírového favorita špatně, jenže hráčky Chodova rychle odpověděly na její vedoucí gól a během necelých tří minut otočily stav utkání, načež těsně před první sirénou prosadily potřetí. Pražanky byly při chuti i po zbytek zápasu a nakonec oslavily výhru 11:2.

Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians 3:4pn (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 30. Žáková, 39. Brucháčková, 42. Brucháčková - 21. Mezerová, 41. Veselá, 52. Bartošová, rozh. náj. Mezerová. Rozhodčí: Holičková - Vajsáblová. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. Diváků: 85. Zásahy brankářek: Prátová 25 - Franková 29. ONLINE | VIDEO | OHLASY

V Brně si museli fanoušci počkat na první gól až do druhé třetiny, kdy skóre otevřela Mezerová, jenže v polovině utkání srovnala Žáková. Buldočky se poté dvakrát dostaly do vedení díky gólům Brucháčkové, Klokanky ale pokaždé srovnaly krok a duel tak dospěl až do nájezdů, ve kterých hostům vystřelila bonusový bod Mezerová.

MITEL Florbalová akademie MB - Finance Novák FbK Jičín 3:2pn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 3. Bauerová, 39. Lytorova, rozh. náj. Doležálková - 57. Bachmaierová, 58. Bachmaierová. Rozhodčí: L. Ležák - M. Ležák. Vyloučení:2:2 + Leona Müllerová 4. Využití: 1:1. Diváků: 49. Zásahy brankářek: Topolová 36 - Velzelová 16. ONLINE | SESTŘIH | OHLASY

Vstup do zápasu vyšel lépe Mladé Boleslavi, která se už ve třetí minutě dostala do vedení díky gólu Bauerové. Další branka ale přišla až před druhou přestávkou, kdy na 2:0 zvýšila Lytorova. Jičín se ale nevzdal a díky trefám Bachmaierové v 57. a 58. minutě poslal utkání do prodloužení. V nájezdech poté bonusový bod urvaly domácí hráčky.

PSN Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:3 (1:1, 2:1, 4:1)

Branky: 13. Korbelářová, 21. Seemannová, 28. Želízková, 47. Seemannová, 56. Mechlová, 59. Korbelářová, 60. Seemannová - 2. Mlejnková, 30. Středulová, 60. Hudáková. Rozhodčí: Patera - Staňková. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Drbalová 22 - Tomšová 20. ONLINE | VIDEO

Šlágr kola zahájila lépe Ostrava, Střešovice s ní ovšem srovnaly krok a minutu po první přestávce otočily skóre, načež své vedení ještě zvýšily. Hostující hráčky se sice díky Středulové dostaly na dostřel, jenže ve třetí třetině úřadoval Tatran, který čtyřmi góly rozhodl o osudu utkání. Snižující branka hostů v poslední minutě už nic nezměnila.