2
    Jessica KABELKOVÁ

Extraligové semifinále je skoro kompletní, Tatran má mečbol

V popředí Kateřina Seemannová z Tatranu Střešovice ve čtvrtfinále ČEZ Extraligy žen | foto: PSN Tatran Střešovice

Nabitou neděli, které nechybí čtvrtfinálové bitvy ani duel skupiny o udržení, nabízí florbalová ČEZ Extraliga žen. K mečbolu se propracoval Tatran Střešovice, jenž získal vedení v sérii s Olomoucí 3:1 na zápasy. Zároveň je už jasné, že FBC Ostrava, Chodov i Vítkovice si zahrají semifinále. V play-down pak slavil Třinec.

4. čtvrtfinále play-off
Crazy girls FBC Liberec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:10 (1:5, 1:3, 3:2) | série 0:4

Ostravanky stvrdily svůj postup do semifinále extraligy přes Liberec v nejkratším možném čase. Hostující florbalistky měly ve třetí minutě na kontě už tři góly, kterými položily základ k vedení 5:1 po úvodním dějství. Žádný herní výkyv nepřišel ani v další fázi střetnutí, kdy Crazy girls ztrácely 2:8.

Postupovou výhru se snažily Severočešky znechutit pro FBC aspoň snížením v posledních minutách utkání, během nichž třikrát skórovaly. I díky perfektnímu výkonu Pavlíny Bačové (3+2) ovšem žádný zvrat nenastal.

Branky: 6. Klubalová, 23. Valešová, 53. Klubalová, 55. Žbánková, 57. Klubalová – 3. Káčová, 3. P. Hudáková, 3. Bačová, 8. Pudišová, 11. Bačová, 24. Sigmundová, 37. Bačová, 38. Zagórska, 50. Kotzurová, 50. Káčová. Rozhodčí: Rousek – Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 70. Zásahy brankářek: Hánová 4, Fryčová 16 – Prátová 18. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČKA DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČ HOSTÉ

PSN Tatran Střešovice – FBS Olomouc 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) | série 3:1

Olomouc měla možnost srovnat čtvrtfinále s Tatranem, nicméně ani podruhé venku neuspěla. Slušně se Střešovice nastartovaly za výhrou třemi trefami v první části, kdy jednu z nich zaznamenaly v přesilovce. Poté následovalo snížení FBS v prostřední třetině, jenže to bylo málo.

Domácí družstvo po polovině normální hrací doby posílilo náskok, a když mířilo přesně ještě zkraje poslední fáze, bylo o výsledku jasno. Tatran díky vítězství 5:1 si vybojoval mečbol za stavu 3:1 na zápasy, který může proměnit již ve středu 13. března venku.

Branky: 5. Vachudová, 15. Lovíšková, 19. Želízková, 33. Bláhová, 41. Vernerová – 22. Pěnkavová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 2:2, navíc Vaculová (OLO) osobní trest. Využití: 1:0. Diváků: 132. Zásahy brankářek: Šolleová 17 – Kuchařová 9. MATCH CENTER | TRENÉR DOMÁCÍ | HRÁČKA DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČKA HOSTÉ

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:8 (1:1, 1:4, 2:3) | série 0:4

Přestože klokanky držely krok s Chodovem a po první třetině platil stav 1:1, Chodov si postup ujít nenechal. Od další pasáže hry viditelně přidal a čtyřmi brankami zlomil vzdor domácích. Střeleckou formu prokázaly autorky hattricků Eliška Chudá s Lucií Baldreichovou, jež definitivně poslaly nejlepší tým základní části do semifinále.

Branky: 3. Strnadová, 36. Strnadová, 43. S. Korbelářová, 56. R. Korbelářová – 17. Baldreichová, 26. Naava, 31. Chudá, 40. Baldreichová, 40. Chudá, 42. Baldreichová, 46. Chudá, 47. Havlíčková. Rozhodčí: Buzický – Dolejš. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 154. Zásahy brankářek: Svrčková 64 – Christianová 34. MATCH CENTER | OHLASY

Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:5 (1:3, 0:0, 2:2) | série 0:4

Stejný výsledek jako v sobotu se zrodil také o den později ve čtvrtfinále mezi Bulldogs a Vítkovicemi. Hostující celek zužitkoval hned svůj první mečbol v sérii a díky výhře 5:3 míří mezi elitní čtveřici sezony. Velmi důležité byly tři trefy týmu z Ostravy do desáté minuty, jimiž přiměly Brno vybrat si time-out.

Buldočky každopádně stále měly o co hrát. To bylo znát především ve třetí třetině, když snižovaly na 2:3 a živily naději na drama. Brzy nato ale domácí ztrestaly svými góly Michaela Šponiarová s Vendulou Maroszovou, na což byly Brňanky krátké i se svojí třetí trefou z 57. minuty.

Branky: 19. Žáková, 47. Žáková, 57. Brucháčková – 3. Šponiarová, 8. Sikorová, 10. Sikorová, 52. Šponiarová, 53. Maroszová. Rozhodčí: Húska – Vích. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 117. Zásahy brankářek: Franková 24 – Příleská 14. MATCH CENTER | OHLASY

4. kolo play-down
TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Intevo Třinec 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)

Znojemské hráčky zůstávají i po neděli na nule, co se týče bodů v tabulce play-down. Tentokrát padly s Třincem 2:6 potom, co začaly střílet góly až v závěrečné třetině. Jihomoravanky těžily hlavně z asistencí Venduly Podsedníkové (0+3) a příspěvků Kláry Portešové (2+1).

Branky: 44. Smutná, 56. Nečasová – 8. Macigová, 13. Zelena, 15. Portešová, 32. Portešová, 40. Šibrová, 59. Mieszek. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváků: 83. Zásahy brankářek: Šplíchalová 26 – Pytlíková 23. MATCH CENTER | OHLASY