2
    hra na zemi

Třináct gólů a tři hattricky! Český tým ve čtvrtfinále rozebral Dánsko

Eliška Krupnová oslavuje gól do sítě Dánska | foto: Český florbal

Čtvrtfinálový duel mezi Českem a Dánskem proběhl jednoznačně v režii výběru trenéra Lukáše Procházky. Na vysokou výhru 13:1 měly zásadní vliv hattricky Martiny Řepkové, Anny Brucháčkové a kapitánky Elišky Krupnové. Triumfem si Češky zajistily postup do zítřejšího semifinále proti Finsku i účast na Světových hrách 2025 v Číně.

Česko – Dánsko 13:1 (6:0, 5:0, 2:1)

Česká reprezentace vstoupila do zápasu velmi aktivně a už po dvou minutách vedla díky gólu Krupnové ze standardní situace. I nadále úvod utkání kontrolovala a Dánky do žádných velkých šancí nepouštěla. Klíčová pasáž přišla v polovině první třetiny, kdy se Češky prosadily třikrát v rozpětí tří minut, čímž si vytvořily náskok 4:0. Do sirény lovila dánská gólmanka ze sítě míček ještě dvakrát: 20. zápas za reprezentaci ozdobila brankou Eliška Chudá, která zaznamenala jubilejní 400. gól ženské reprezentace na MS, a vzápětí se poprvé na letošním šampionátu trefila Martina Řepková.

Sedmý gól zápasu přišel až ve 28. minutě opět z hole Řepkové, která v tu chvíli mohla oslavit svůj 100. bod v reprezentaci. Národnímu týmu vůbec nemuselo vadit, že o minutu později neproměnila trestné střílení dnešní oslavenkyně Karolína Klubalová. Gólová smršť pokračovala. Když necelou půl minutu před koncem druhé části Řepková střelou mezi nohy dánské brankářky uzavřela hattrick, bylo to už 11:0.

V poslední třetině už český tým lehce polevil a šetřil síly do dalších klíčových bojů na mistrovství světa. Skvělý zákrok si při trestném střílení Dánek připsala Lenka Remešová, kterou trenér Procházka poslal do branky poprvé na probíhajícím MS. O nulu přišla až v 50. minutě, kdy ji překonala nejproduktivnější hráčka Dánska Lina Voldbyová. To už na tabuli svítil stav 12:1, protože mezitím ještě stihla další český hattrick dovršit Anna Brucháčková. Na střelecké úspěchy Brucháčkové a Řepkové navázala v 57. minutě svým třetím gólem v utkání také kapitánka Krupnová, pro kterou to byl první třígólový večer na světovém šampionátu, celkově zapsala hattrick číslo devět.

Rovnou tři české florbalistky tak dokázaly vstřelit Dánsku hattrick. Vůbec poprvé v historii se tak stalo, že by v play-off MS nasázelo více holek hattrick během jednoho duelu. I díky tomu národní tým hladce postoupil po vítězství 13:1 do semifinále šampionátu. V něm zítra od 10:00 českého času zabojuje proti Finsku o účast ve finále.

„Na zápas jsme se dobře připravili a nic nepodcenili. Nechtěli jsme dopustit žádnou křeč nebo nervozitu. Chtěli jsme do toho od začátku šlápnout a zápas brzy rozhodnout, abychom mohli pošetřit některé síly a hráčky. To se povedlo, čili můžeme říci, že jsme splnili vše, co jsme potřebovali. Těšila mě i kvalita, kterou jsme předvedli. Ukázalo se, že jsme dokázali poskládat tři lajny, které jsou schopné hrát kvalitní florbal, i když v nich přijdou změny,” hodnotil duel trenér Lukáš Procházka.

Branky: 2. Krupnová, 10. Suchá, 11. Brucháčková, 13. Krupnová, 18. Chudá, 20. Řepková, 28. Řepková, 33. Kubečková, 37. Maroszová, 39. Brucháčková, 40. Řepková, 47. Brucháčková, 57. Krupnová – 50. Voldby. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 394. Zásahy brankářů: Remešová 27 – Thorsager Jensen 21, Malm 25. | MATCH CENTER

Sestava Česka: Remešová (Christianová) – Šupáková, Beránková, Plášková, Jiráková, Staňková, Mechlová – Řepková, Krupnová, Maroszová – Ratajová, Suchá, Brucháčková – Chudá, Kubečková, Trojánková – Keprtová, Klubalová, Lechnerová.