Tereza MARTYNKOVÁ
    (Pytlíková)

Vítkovice nadělily Liberci desítku, Chodov přesně zacílil patnáctkrát

Souboj Vítkovic a Liberce | foto: Crazy Girls FBC Liberec

ČEZ Extraliga měla na programu v sobotu tři zápasy a pokaždé se radovali favorité. Vítkovice si přivezly klidnou výhru z Liberce, doma nezaváhaly ani Chodov a Střešovice.

Crazy girls FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:10 (0:2, 3:6, 0:2)

Lídr soutěže začal zápas s Libercem trochu pomaleji a v první třetině se prosadil pouze jednou. Bylo to sice již ve druhé minutě utkání z hole Jessicy Kabelkové, od té doby ale diváci další branku neviděli a hrálo se tak vyrovnaně. Pořádný brankostroj se ale rozjel ve druhé třetině, v níž padlo dohromady devět branek. Na vítkovické vedení 6:0 Liberec odpověděl třemi trefami a zkorigoval tak svou prohru alespoň na 3:10. Čtyřmi kanadskými body se prezentovala rytířka Šárka Staňková (2+2).

Branky: 34. Žbánková, 36. Kvapilová, 40. Urbanová - 2. Kabelková, 20.  Staňková, 21. Willmannová, 32. Sikorová, 32. Husková, 33. Willmannová, 35. Lenfeldová, 38. Kubečková, 59. Kabelková, 60. Staňková. Rozhodčí: Reczai – Sidenberg. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 115. Zásahy brankářek: Fryčová 8, Hánová 7, Fryčová 6 – Karasová 11. | MATCH CENTER

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC Intevo Třinec 15:2 (4:1, 6:0, 5:1)

Extraligový nováček z Třince po úspěchu proti Tatranu nestačil na favoritky z Chodova. Hráčky z Jižního Města vykročily za triumfem již v první části. Na gól Marie Havlíčkové ze třetí minuty sice rychle zareagovala Adéla Šibrová, ale v dalších padesáti minutách přibývalo tref jen na chodovské straně. Za stavu 15:1 pak Slezanky výsledek již jen kosmeticky korigovaly. Čtyřmi body se pod výsledek podepsala juniorská kometa Lucie Baldreichová (2+2).

Branky: 3. Havlíčková, 12. Kovaříková, 18. Fáčková, 20. Prontekerová, 24. Skoková, 26. Chudá, 27. Havlíčková, 32. Baldreichová, 34. Vejvodová, 37. Belicová, 42. Baldreichová, 43. Břeská, 45. Plášková, 46. Kovaříková, 47. Plášková – 5. Šibrová, 55. Martynková. Rozhodčí: Friemel – Hasselberg (Švýc.). Vyloučení: 0:0. Diváků: 85. Zásahy brankářek: Bačková 18 – Šteglíková 14, Pytlíková 16. | MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice - TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)

Tatran nedal svému soupeři ze Znojma žádnou šanci a v celém zápase si kráčel pro jasnou výhru. Za stavu 8:0 už to vypadalo na debakl, pak se ale znojemský kádr přece jen prosadil a zkorigoval skóre na 1:11 ze svého pohledu. Trefa Evy Smutné ze 47. minutě se stala tou jedinou ve střešovické síti a domácí si tak připsaly pohodlnou výhru. Pět kanadských bodů měla Lucie Želízková (2+3), o bod méně si připsala její spoluhráčka Linda Fuchsová (2+2).

Branky: 3. Bystrianská, 9. Vernerová, 10. Stůjová, 28. Fuchsová, 30. Stůjová, 39. Vaníčková, 39. Krýslová, 41. Želízková, 49. Panešová, 50. Želízková, 51. Fuchsová - 47. Smutná. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 0:0. Diváci: 35. Zásahy brankářek: Šolleová 14 – Šplíchalová 31. | MATCH CENTER