59
  • 59 58:53
    Tatran

Ostrava otočila šlágr kola, Třinec senzačně zdolal Tatran

Utkání FBC Ostrava s Chodovem v ČEZ Extralize žen | foto: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Brzkým utkáním odstartovalo 15. kolo florbalové ČEZ Extraligy. Již od 12. hodin nastoupily vedoucí Vítkovice proti brněnským Bulldogs, nad nimiž uspěly doma 5:1. Pořádné překvapení pak následovalo odpoledne v Třinci, odkud si střešovický Tatran odvezl prohru 3:4. Druhou příčku si upevnila Ostrava v dramatickém souboji se třetím Chodovem, zatímco Liberec přejel Znojmo.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Přestože buldočky statečně bojovaly s Vítkovicemi, lídryním tabulky nakonec body nesebraly. Domácí družstvo drželo těsný náskok po dvaceti minutách, které však znatelně posílilo třemi trefami v prostřední fázi. Vítkovické hráčky rázem vedly 5:1, což byl i finální stav skóre po bezgólové třetí třetině. Hned dvěma brankami se blýskla Vendula Maroszová, a tak domácí tým zůstane na čele soutěže i po aktuálním kole.

Branky: 4. Maroszová, 8. Kubalčíková, 22. Maroszová, 28. Kabelková, 39. Grāpēna – 9. Nesnídalová. Rozhodčí: Fuciman – Galuszka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 73. Zásahy brankářek: Příleská 2, Karasová 6 – Krištofová 28. MATCH CENTER | OHLASY

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:4 (0:3, 2:0, 3:1)

Po první části ztrácelo ostravské FBC tři branky, ani to jej však nezastavilo v cestě za vítězstvím. Domácí družstvo v dalším průběhu utkání snížilo na kontaktní rozdíl, přičemž zkraje poslední fáze se zrodila remíza 3:3. Na ni Chodov ještě odpověděl, ovšem obrat domácích mezi 52. a 54. minutou překlopil skóre na 5:4 znamenající výhru Ostravanek. Díky tomu nyní FBC schází pouhé dva body na vrcholek tabulky.

Branky: 23. Zagórska, 40. Bačová, 42. Bačová, 52. Zagórska, 54. Kotzurová – 3. Kovaříková, 10. Baldreichová, 20. Vejvodová, 46. Naava. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 215. Zásahy brankářek: Tomšová 18 – Christianová 21. MATCH CENTER | OHLASY

FBC Intevo Třinec – PSN Tatran Střešovice 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Prvotřídní překvapení způsobil Třinec, jenž se nezalekl favorizovaných Střešovic a uštědřil jim porážku 3:4. Pražanky sice vedly 2:0, jenže Intevo ke konci prostředního dějství otočilo třemi góly během 65 sekund, čímž úplně změnilo ráz zápasu. Hostující hráčky se potom ještě jednou dotáhly, nicméně rozhodující trefa Kláry Hrobařové definitivně přisoudila výhru Třineckým. Předposlední celek tabulky tak slavil poprvé po pěti duelech.

Branky: 38. Macigová, 39. Mišúnová, 39. Podsedníková, 53. Hrobařová – 8. Býčková, 11. Matějková, 41. Vernerová. Rozhodčí: Gavlas – Petřík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváků: 265. Zásahy brankářek: Pytlíková 28 – Drbalová 17. MATCH CENTER | OHLASY

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Crazy girls FBC Liberec 3:12 (1:5, 1:1, 1:6)

Bez výraznějších potíží si dokráčely pro všechny body hráčky Liberce. Poslední Znojmo ztrácelo již od první třetiny, kdy inkasovalo rovnou pět branek. Prostřední pasáž následně zvládly remízovým výsledkem, jenže po pauze se hostující tým znovu dostal do pořádného tempa. Crazy girls v součtu dosáhly skóre 12:3, k němuž nejvíce pomohly Markéta Žbánková (4+1), Karolína Klubalová (2+2) a Karolína Nováková (1+3).

Branky: 2. Pelánová, 40. Eliášová, 51. Eliášová – 3. Nováková, 6. Valešová, 7. Klubalová, 14. Holcová, 17. Žbánková, 35. Klubalová, 50. Žbánková, 53. Opicová, 55. Žbánková, 58. Žbánková, 60. Urbanová, 60. Žapková. Rozhodčí: Hejzlar – Kněžík. Vyloučení: 2:3, navíc Procházková (ZNO) 4min. Využití: 0:0. Diváků: 118. Zásahy brankářek: Šplíchalová 25 – Hánová 13. MATCH CENTER | OHLASY