14:2
    Veronika RYBIČKOVÁ
    (Kotzurová)

Vítkovice se dotáhly na první Chodov, který padl s Tatranem. Bačová zářila proti Liberci

Florbalistky Vítkovic před zápasem proti Židenicím | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Mistrovství světa v Singapuru je minulostí a ČEZ Extraliga se znovu rozběhla a v pátek 15. listopadu nabídla čtyři duely 13. kola. Jako první se už dopoledne hrál School Match mezi Chodovem a Tatranem, který ovládl hostující tým 5:1. Zbylé tři zápasy se hrály od 18 hodin. Vítkovice se díky vítězství nad Židenicemi bodově dotáhly na první místo tabulky, florbalistky Bulldogs otočily utkání v Třinci a Pavlína Bačová sedmi body pomohla FBC Ostrava k vysoké výhře nad Libercem.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Ještě před úvodním buly zatleskala plná hala chodovským a střešovickým účastnicím světového šampionátu, ale žádná z nich do dnešního duelu přímo nezasáhla. Domácímu týmu chyběly Jana Christiánová, Eliška Chudá, Magdaléna Plášková i Kristina Belicová. Na druhé straně zase zůstala pouze na lavičce Monika Šolleová, která byla jako třetí brankářka rovněž součástí výpravy do Singapuru.

Absence čtyř opor na straně lídra tabulky byla znát a v polovině School Matche vedl Tatran 2:0. Ke konci druhé části sice přišlo snížení z hole Kateřiny Kovaříkové, ale to byla nakonec jediná chodovská branka zápasu. Ve třetí třetině si hostující florbalistky pojistily výsledek třemi góly během pouhých dvou minut a staly se teprve druhým celkem, kterému se podařilo v této sezoně tým z Jižního Města porazit.

Branky: 37. Kovaříková - 14. Fuchsová, 23. Stůjová, 53. Vachudová, 54. Želízková, 55. Krýslová. Rozhodčí: Lišková - Zamazalová. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Diváků: 550. Zásahy brankářů: Bačková 15 - Drbalová 23. | MATCH CENTER | SESTŘIH | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)

Druhé Vítkovice výborně využily zaváhání Chodova a díky výhře nad Židenicemi se na něj bodově dotáhly. Za tímto cílem směřovaly bez větších problémů celý zápas, ačkoliv se ještě musely obejít bez reprezentantek z MS. Už ve 4. minutě se prosadila Barbora Husková a vteřinu před první sirénou zvýšila na 2:0 Eliška Planková. Snížení Natálie Janečkové, nejproduktivnější hráčky Židenic, velké drama nezpůsobilo. Domácí tým opět odskočil zásluhou první extraligové trefy Adély Částečkové v kariéře. Vítkovice se ve třetí třetině pořádně rozjely a sedmnáctiletá Částečková dokonce přidala svůj druhý gól. Ještě o zásah víc ovšem měla na kontě po konci zápasu Husková, která v přesilovce dvacet sekund před koncem uzavřela hattrick.

Branky: 4. Husková, 20. Planková, 32. Částečková, 41. Seevaldová, 42. Částečková, 43. Husková, 50. Sikorová, 60. Husková - 23. Janečková. Rozhodčí: Müller - Nehera. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváků: 67. Zásahy brankářů: Karasová 4 - Kratochvílová 25. | MATCH CENTER

FBC Intevo Třinec – Bulldogs Brno 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

První vzájemné utkání Třince s Bulldogs skončilo až v prodloužení těsnou výhrou brněnského týmu a vyrovnané to bylo i tentokrát. Na první branku charitativního zápasu se čekalo až do 19. minuty, kdy otevřela skóre třinecká Lucie Mišúnová a překonala debutující gólmanku Emu Čechovou. Navýšení náskoku přišlo takřka přesně v polovině zápasu, ale záhy na něj hostující hráčky odpověděly. Stav 2:1 pro Třinec platil velmi dlouho a změnu zařídila až ve 49. minutě vyrovnávacím gólem Markéta Vlčková. A ačkoliv Brňanky polovinu hrací doby prohrávaly, duel nakonec otočily poté, co Vlčková dorazila střelu reprezentantky Anny Brucháčkové a prosadila se podruhé během večera.

Branky: 19. Mišúnová, 31. Hrobařová - 31. Garguláková, 49. Vlčková, 57. Vlčková. Rozhodčí: Kubala - Mik. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. Diváků: 293. Zásahy brankářů: Pytlíková 10 - Čechová 14. | MATCH CENTER | SESTŘIH | OHLASY

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Crazy girls FBC Liberec 14:2 (4:1, 3:1, 7:0)

V Ostravě, na rozdíl od Třince, padl první gól velmi záhy. Už po 56 vteřinách ho dala Pavlína Bačová, která byla následně ústřední postavou celého utkání. Ještě v průběhu první třetiny zkompletovala hattrick. Ten jí ale nestačil a během zbylých dvou dějství k němu přidala ještě další branku a tři asistence. Konečnými sedmi body (4+3) se tak přímo podílela na polovině ze 14 zásahů ostravského FBC. Na opačné straně jen lehce mírnila sedmou extraligovou prohru Liberce v řadě dvougólová Markéta Žbáňková.

Branky: 1. Bačová, 6. Sigmundová, 8. Bačová, 13. Bačová, 29. Káčová, 31. Včelná, 32. Gálová, 42. Sigmundová, 46. Chalupová, 48. Vrlíková, 51. Bačová, 51. Vojtěšková, 57. Gálová, 60. Rybičková - 5. Žbánková, 27. Žbánková. Rozhodčí: Brus - Sladký. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváků: 91. Zásahy brankářů: Prátová 17 - Fryčová 37. | MATCH CENTER | SESTŘIH | OHLASY