• 60 59:14
    7:0
    Tereza PEŠKOVÁ

Vysoká výhra Vítkovic a tři dramatické zápasy v Extralize žen

Hráčky Vítkovic se radují z gólu proti Bohemians | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

Extraliga žen měla dnes na programu 4. kolo. Až prodloužení rozhodlo zápas Ostravy a Tatranu. Vítkovice si poradily s Bohemians. Třinec podlehl Liberci až na nájezdy a dramatický zápas se hrál také v Olomouci.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - PSN Tatran Střešovice 3:2p (2:0, 0:0, 0:2, 1:0)

Úvod zápasu mezi Ostravou a Tatranem byl relativně opatrný. Šancí postupně začalo přibývat a diváci se do konce první třetiny dočkali i gólů, když se dvakrát prosadila ostravská Paulína Hudáková. Skóre se pak velmi dlouho neměnilo. Čekání prolomil až ve 48. minutě Tatran. A protože se následně dokázal prosadit ještě jednou, došlo v Ostravě na prodloužení. To lépe vyšlo domácím a Ostravanky si tak zásluhou branky Pavlíny Bačové i ze svého druhého ligového utkání v sezoně odnesly dva body.

Branky: 15. P. Hudáková, 18. P. Hudáková, 64. Bačová - 48. R. Korbelářová, 57. Želízková. Rozhodčí: Lišková - Zamazalová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 75. Zásahy brankářek: Hrišková 19 - Šolleová 19. | MATCH CENTER | SESTŘIH

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 10:4 (5:0, 4:1, 1:3)

Vítkovické hráčky si chtěly proti Bohemce zlepšit chuť po vypadnutí z Poháru mistrů, což se jim také podařilo. Po pěti minutách vedly totiž už 3:0 a do konce první části dokázaly přidat ještě dvě branky. Bohemka se sice na začátku druhé třetiny dokázala prosadit, ale Vítkovice se střílením gólů nepřestaly. Hattrick zkompletovala Denisa Hyršová a po sedmé brance došlo ke změně v brance Pražanek. V úvodu třetí třetiny domácí tým zvýšil dokonce na 10:1, ale následně hráčky Bohemians zlepšily obranu a za zvýšenou aktivitu v útoku byly odměněny třemi vstřelenými brankami a snížily tak na konečných 10:4.

Branky: 3. Kabelková, 4. Husková, 5. Hyršová, 13. Kubečková, 19. Hyršová, 25. Hyršová, 25. Husková, 27. Kabelková, 35. Maroszová, 41. Kubečková - 24. Saffertová, 49. Hebíková, 56. Doležálková, 58. Strnadová. Rozhodčí: Kubala - Mik. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 76. Zásahy brankářek: Příleská 15 - Karli 9, Vlachová 10. | MATCH CENTER

FBC Intevo Třinec - Crazy girls FBC Liberec 4:5n (1:2, 1:0, 2:2, 0:0)

První branku dramatického zápasu vstřelil nováček z Třince. Hráčky Liberce ovšem dokázaly do konce první třetiny zápas otočit, ale Slezanky ve druhé třetině srovnaly. Během dramatické třetí části domácí tým dokonce dvakrát vedl, ale celek ze severu Čech dovedl dostat zápas až do prodloužení. O vyrovnání na 4:4 se 35 sekund před koncem postarala Veronika Šmídková. Protože prodloužení branku nenabídlo, došlo utkání až do nájezdů. Loterie lépe vyšla Liberci a Třinec si bude muset na svou první výhru v Extralize ještě počkat.

Branky: 13. Liberdová, 28. Macigová, 42. Zelena, 49. Böhmová - 16. Klubalová, 18. Opic, 45. Kvapilová, 60. Šmídková, N Klubalová. Rozhodčí: Prosický - Vrablík. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 150. Zásahy brankářek: Pytlíková 42 - Fryčová 22 | MATCH CENTER

FBS Olomouc - K1 Florbal Židenice 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Do Olomouce přijel nováček z Židenic, který dokázal v obou předchozích zápasech zvítězit. První třetina byla velmi vyrovnaná a platil stav 2:2. Ve druhé části zapsaly oba týmy stejný počet střeleckých pokusů, ale efektivnější byly hráčky hostí, které po druhé brance Petry Bílé v zápase vedly 5:2. Domácím se následně podařilo vstřelit gól do šatny a do třetího dějství tak šla Olomouc s dvougólovým mankem. Z tlaku se domácím podařilo vstřelit jen jednu branku, což na zisk bodů nestačilo. Vítězství tak putuje do Brna.

Branky: 8. Kuchařová, 14. Hegingerová, 40. Cholinská, 45. Hlaviznová - 11. Marková, 16. Bílá, 31. Jahodová, 37. Žampachová, 39. Bílá. Rozhodčí: Húska - Vích. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářek: Dlouhá 23 - Večeřová 28 | MATCH CENTER

Bulldogs Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Ve sváteční den se představil i třetí nováček nejvyšší soutěže žen. Znojmo přijelo do Brna, aby proti Bulldogs zabojovalo o první body do tabulky. V obou posledních kolech totiž hráčky z Podyjí vysoko prohrály a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Domácí florbalistky nováčka přestřílely a celý zápas kontrolovaly hru. Utkání, ve kterém zaznamenala hattrick Anna Brucháčková, se tak dohrávalo v relativním klidu. A po jeho konci mohla domácí brankářka Karolína Krištofová společně s týmem oslavit nejen tři body, ale i vychytanou nulu.

Branky: 16. A. Brucháčková, 17. A. Brucháčková, 31. Černá, 41. Bolfová, 44. A. Brucháčková, 49. E. Brucháčková, 60. Pešková. Rozhodčí: Frýdek - Havelka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 77. Zásahy brankářek: Krištofová 13 - Šplíchalová 33 | MATCH CENTER | SESTŘIH