4

5

7.

Česko U19 - Finsko U19 6:7pn
branky: 2. Vojtěch Kún, 10. Ondřej Jankovský, 14. Daniel Chatrný, 40. Daniel Chatrný, 45. Jaroslav Petrák, 58. Daniel Chatrný - 6. Amos Jäppinen, 23. Ville Heiska, 27. Luukas Hyvärinen, 32. Pietari Porttikivi, 36. Teemu Karppanen, 59. Vilho Helin, N Eero Koistinen; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 1290; zásahy brankářů: Adam Draslar 9 - Touko Ojala 20; po třetinách: 3:1, 1:4, 2:1, 0:0
7 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #12 Martin Gattnar , ale gól nevstřelil.
7 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko U19 hráč #19 Eero Koistinen a vstřelil rozhodující gól (6:7).
6 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #10 Adam Zubek a vstřelil gól.
6 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko U19 hráč #33 Joona Hokkanen a vstřelil gól.
5 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko U19 hráč #22 Pietari Porttikivi a vstřelil gól.
4 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #7 Daniel Chatrný , ale gól nevstřelil.
3 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #12 Martin Gattnar a vstřelil gól.
3 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko U19 hráč #19 Eero Koistinen a vstřelil gól.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #17 Adam Palčinský , ale gól nevstřelil.
2 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko U19 hráč #4 Luukas Hyvärinen , ale gól nevstřelil.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Česko U19 hráč #18 Lukáš Fukala a vstřelil gól.
1 Nájezd na branku provedl z družstva Finsko U19 hráč #23 Leevi Rantala , ale gól nevstřelil.
70:00 Zahájena trestná střílení
70:00 Ani prodloužení nestačilo, a tak se o bronzu rozhodne v samostatných nájezdech. Jako první pojedou Finové.
70:00 Střely v prodloužení: 5:3
70:00 Ukončení prodloužení
69:40 Finsko má míček na svých holích, uvidíme, zdali se ještě pokusí o gólovou situaci.
69:06 Vavroušek ze všech sil drží míček poblíž finského brankoviště.
68:50 Velká finská příležitost byla zastavena posunutou brankou, nakonec přichází buly po Draslarově levici.
68:37 Petrákovo přiťuknutí nebylo možné potom, co si ho pohlídala defenziva Suomi.
68:16 Karppanen zahnal Fukalu až za Draslarovu branku, k ničemu dalšímu se ale Finsko nedostalo.
67:18 Český tým hraje na svojí části hřiště a nechtějí se dopustit žádné nepřesnosti.
67:08 Jenom do finského bloku vypálil Palčinský, Češi přesto stále drží míček pod svojí kontrolou.
66:58 Timeout Česko U19
66:58 Zprava hledal bližší horní růžek Eliáš, rukama tam ovšem byl včas Ojala.
66:42 Finská kombinace byla zachycena a Fukala protahuje míček dopředu.
66:09 Palčinský se točí s míčkem kolem finského brankoviště, nedokázal ho ovšem nijak protlačit do tohoto prostoru.
65:55 Dobré zakleknutí teď eliminovalo možnost Seppäläho.
65:40 Faulem se prezentoval Jakub Bohuslávek a Finové si mohou nachystat volný úder.
65:19 Finsko si organizuje hru kolem středového kruhu a snaží se získat možnost zahrozit.
64:54 Zubek posílal pas za finskou branku, tam ho vrací zpět Zubkovi Gattnar, jenže pokus míří mimo.
64:27 Wertheim posílá přihrávku Gattnarovi, pomalu se blíží polovina prodloužení.
64:09 Heiskův faul znamená, že míček připadá do moci českého národního týmu.
63:50 Chatrný se dostal k míčku před Ojalou, jehož ani nadvakrát nepřekonává.
63:38 Bohuslávek se osvobozuje z napadání finského celku.
63:17 Joona Hokkanen míří jen do připravené hradby českých těl.
62:57 Míček se opět pohybuje po ose finských florbalistů.
62:35 Bohuslávek se nedostal přes dva protivníky kolem pravého hrazení.
62:12 Jankovský se zmocňuje míčku poblíž české branky a nechává ho nově naskakující formaci.
61:54 Přihrávka Petráka byla zastavena a česká příležitost zaniká.
61:29 Finsko si připravili rozehrávku u pravého mantinelu, nyní drží míček Koski poté, co zacouval k půlicí čáře.
60:57 Petrákova šance byla zlikvidována výborným zákrokem Ojaly a stále není rozhodnuto!
60:50 Přichází česká rozehrávka na finské polovině, Zubkova rána byla zblokována mimo.
60:29 Eliáš se svým napadáním uspěl, následně zachytává míček Vavroušek.
60:08 Finové vyhrávají buly a pouští se do postupné kombinace.
60:00 Základní hrací doby nestačila. Stav po šedesáti minutách je 6:6 a jde se do desetiminutového prodloužení.
60:00 Střely ve 3. části: 7:3
59:55 Palčinskému se nepodařila nahrávka k mantinelu, útok se již konat nebude.
59:25 Chatrný radši v klidu hájí míček za Draslarovou brankou, čeští reprezentanti posílají na plochu čerstvé síly.
58:41 Napětí roste a utkání pomalu míří do prodloužení. Češi však mají míček a pomýšlí na možný ofenzivní únik.
58:24 Náskok tedy Čechům naneštěstí pro ně nevydržel dlouho, Helin vyprodukoval parádní dělovku a přichází vyrovnání.
58:23 GÓL Finsko U19! 6:6
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #32 Vilho Helin, asistoval #4 Luukas Hyvärinen (6:6)
58:04 Finové hrají bez brankáře, time-out již k dispozici nemají. Jak dopadne napínavý konec třetí třetiny?
57:45 Daniel Chatrný byl u vybojované situace Čechů, když dostal při protiútoku přihrávku od Eliáše a završuje gólem na 6:5 svůj hattrick! Česko se tak přibližuje bronzovým medailím.
57:44 GÓL Česko U19! 6:5
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #8 Filip Eliáš (6:5)
57:26 Čas normální hrací doby se pomalu krátí, s míčkem aktuálně operují finští junioři.
56:53 Česká defenziva vyřešila další těžkou situaci, když se Finsko snažilo o kombinaci v těsné blízkosti Draslara.
56:15 Gattnarův brejk měl nadějnou podobu, klička ale neměla potřebnou razanci a Ojala si připisuje přesný zásah.
56:06 Finové zaujímají ofenzivní postavení na české polovině hřiště.
55:41 České napadání znatelně komplikuje průnik Finů, ti ovšem i přesto hledají další cestičky.
55:17 Joona Hokkanen se neprosazuje a nechává míček jenom u čepelí českých obránců.
54:34 Palčinský napravuje nepřesnost vzadu a rázem měl dvě střelecké možnosti Gattnar! Ani jednu z nich však Ojala nepustil za svá záda.
54:08 Češi měli k dispozici volný úder, Chatrný vrací dozadu Vavrouškovi a následně hraje Eliáš.
53:49 Vavroušek drží míček a zapojuje se do kolaborace s Fukalou.
53:19 Ojala na poslední chvíli vytahuje míček pryč z brankoviště potom, co Martin Gattnar zkoušel zakončovat zprava.
52:57 Přihrávky mezi severskými juniory sice zrychluje jejich postup, Češi jsou nicméně skvěle připraveni.
52:43 Finsko opět uklidňuje dění na svojí části hrací plochy.
51:59 Dobrá rána se vydává do rukavic Adama Draslara, snažil se o ni Heiska.
51:30 Helin kouzlí s míčkem na všechny strany a nachází volné spoluhráče v útočných místech.
51:08 Česko stále hájí míček na svých čepelích, následný Mühlfaitův pokus letí mimo.
50:34 Finští florbalisté očekávají ofenzivní postup protivníků, ti se k němu ale zatím tolik nemají.
50:04 Máme za sebou první polovinu třetí třetiny, vzadu hájí balónek Chatrný a následně jde střídat.
49:37 Seveřané odpálili míček přes celé hřiště přímo na Draslara, jenž neměl sebemenší potíže se zákrokem.
49:18 Palčinský odráží nápor protihráče a protahuje míček dále. Tam se však střela už tolik nevyvedla.
48:50 Gattnar se po zákroku finského obránce ocitá na zemi, míček jde ve prospěch českého družstva.
48:19 Finští hráči střídají a zatím mají míček pod kontrolou na svojí polovině hrací plochy.
47:55 Kiski se neodvážil jít do individuálního souboje u levého mantinelu, a tak se otáčí dozadu.
47:38 Po nepovedené předávce míčku mohou znovu rozvíjet sérii nahrávek Finové.
47:14 Bohuslávek analyzuje situaci a Češi provádějí rotaci volným prostorem hřiště.
46:45 Bekhend Adama Zubka nevypadal vůbec špatně, Ojala ale dokázal odpovědět hbitým zachycením.
46:25 Z nelehké pozice se snažil o kličku Gattnar, už ale neměl prostor ani čas, aby ji dovedl ke zdárnému finiši.
46:06 Vepředu neudržel míček Gattnar a zrodil se brejk Suomi. Finální střela ovšem je nepřesná.
45:46 Petrák dává Jankovskému a hra se opět pomalu přibližuje finskému obrannému území.
45:39 Po signalizované výhodě následuje standardní situace ve prospěch Česka.
45:22 Chatrného rána z otočky šla po zemi mimo, Finsko tak může dostat hru dále od Ojaly.
45:07 Smutnému nešťastně utekl míček za útočnou brankou, následně však získává Česko rozehrávku z rohu.
44:23 Čeští florbalisté krátce po začátku třetí třetiny srovnávají na 5:5 a momentum mají na svojí straně. Podaří se jim ho přetavit v další branky?
44:22 GÓL Česko U19! 5:5
Branku družstva Česko U19 vstřelil #27 Jaroslav Petrák, asistoval #17 Adam Palčinský (5:5)
44:10 Hokkanen trefuje jen českého brankáře, který drží míček pevně ve svojí výstroji.
43:57 Dobrý blok před českou brankou provádí Vavroušek.
43:40 Vavroušek s Bohuslávkem si předávají míček a Češi se prodírají po pravé straně.
43:23 Do střely Koskiho se vrhl Smutný a zabránil tomu, aby vznikly problémy před Draslarem.
42:58 Ve vlastním předbrankovém prostoru zachytil míček Fukala a nikomu dalšímu ho již nepustil.
42:19 Koivisto zůstává v pohodě a pouští se do kombinace se svými spoluhráči.
41:47 Finsko sice couvá dozadu, míček ale Čechům nepůjčují a potvrzují svůj aktuální klid.
41:24 Finové měli k dispozici volný úder, který jim dovoluje zůstat co nejdéle u míčku.
40:56 První střelu zkusil vyslat Vavroušek, svoji šanci ale mezi tyče nevměstnal.
40:00 Pořádně napjatý je souboj o bronz mezi Čechy a Finy. Junioři Suomi úplně obrátili ve druhé třetině skóra z 1:3 na 5:3 a zdálo se, že je bude velmi těžké zastavit. V poslední sekundě prostředního dějství ale snížil na kontaktní rozdíl Daniel Chatrný a jasně demonstroval, že se Česko nevzdává a je o co bojovat.
40:00 Střely ve 2. části: 11:8
39:59 GÓL Česko U19! 4:5
Branku družstva Česko U19 vstřelil #7 Daniel Chatrný, asistoval #18 Lukáš Fukala (4:5)
39:59 Češi zvedaj ruce nad hlavu a slaví snížení v úplném závěru dějství z hole Daniela Chatrného! Rozhodčí ještě kontrolují, zdali branka skutečně padla v časovém limitu před závěrečnou sirénou třetiny.
39:55 Fukala si ještě vynucuje volný úder z útočného rohu.
39:36 I když je přesilovka již u konce, stále pokračuje nápor Čechů. Zdá se však, že brzy skončí na poctivé obraně soupeře.
39:11 Další Petrákova střela, která se tentokrát vydává o kousek vedle Ojalovy branky.
38:55 Petrák prověřil připravenost finského brankáře, ten ale nezklamal své spoluhráče a chytá.
38:21 Chatrnému pokus vůbec nevyšel a míček se vydal až na tribunu za brankou.
38:08 Rozhodčí signalizují nedovolený zákrok Finů, což dovoluje Česku se opět vrátit do přesilovkového rozestavení.
37:43 Finové při vlastním oslabení dostávají míček daleko od Ojaly.
37:23 Vyloučen hráč #22 Pietari Porttikivi družstva Finsko U19 na 2 minuty za sekání
37:09 Čeští hráči nestíhají křižný pas Finů a mají co dělat, aby ochránili místa kolem Draslara.
36:48 Finsko se ujímá iniciativy a může se pomaličku přesouvat za středovou čáru.
36:28 Češi dostávají míček pryč od Draslara, jejich souboj na ofenzivní půlce už ovšem neklapl.
35:50 Druhá využitá přesilovka Finska znamená vedení seveřanů 5:3. Nejen na obrazu hry je znát, že hráči Suomi mají převahu.
35:47 GÓL Finsko U19! 3:5
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #34 Teemu Karppanen, asistoval #33 Joona Hokkanen (3:5)
35:33 Teď už střela Hokkanena již byla hodně štiplavá, česká obrana si zatím ví rady.
35:10 Střela úplně Hyvärinenovi nesedla a Draslara žádným způsobem neprověřila.
34:35 Finsko kombinuje kolem bloku Čechů a vyčkávají na správný moment k zakončení.
34:21 Vyloučen hráč #14 Ondřej Jankovský družstva Česko U19 na 2 minuty za sekání
33:55 Gattnarova přihrávka do předbrankového prostoru se k adresátovi nedostala, Finové šanci znemožnili.
33:28 Stačila krátká chvilka, aby výsledek vypadal úplně jinak. Finsko rázem vede 4:3 a Češi musí vůbec poprvé v utkání o bronz dotahovat ztrátu.
31:58 GÓL Finsko U19! 3:4
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #22 Pietari Porttikivi, asistoval #34 Teemu Karppanen (3:4)
31:46 Smutný sice neuhájil míček na útočné půlce, vzadu to ale jistilo defenzivní duo.
31:28 Žádný zběsilý útok se z pohledu Čechů nechystá, nejdříve musí naši reprezentanti dostřídat.
30:57 Eliáš neměl nejlepší postavení ke střele, a tak ho musí přenechat soupeřům v jejich brankovišti.
30:34 Míček mají v pevném držení finští obránci, kteří nacházejí cestu na levém mantinelu.
30:07 Po standardní situaci se vrhl do střely Chatrný, o kousek ale minul a orazítkoval zadní mantinel.
29:39 Draslar skočil do prostoru brankoviště, aby zachytil míček. To se mu však nepovedlo úplně podle plánu a musel se spolehnout i na agilní obránce, kteří vyváží hru dopředu.
29:09 Z levé strany přišel rychlý pas na Bílka na opačném křídle, ten ale v klíčovém momentu netrefuje.
28:30 Zprava se naplno opřel do míčku Lassi Koivisto, svěřenci Matěje Klucha ovšem odpovídají obětavým blokem a následně zakročil Draslar.
28:09 Po ztrátě míčku se snaží zorientovat junioři Suomi, čeští útočníci se jim pokouší znesnadnit postup.
27:28 Defenzivní práci zvládl na jedničku Helin, který uklidňuje hru za vlastní brankou a nepřipouští žádný rozvoj českého útoku.
26:54 Dvěma pěknými šancemi v rychlém sledu se prezentovali Češi, jenže Ojala v obou situacích zareagoval bezchybně.
26:10 Přichází kontaktní trefa ze strany Finska. Seveřané využívají přesilovou hru zásluhou Hyvärinena a ukazuje se, že o výsledku utkání ještě není ani zdaleka rozhodnuto.
26:03 GÓL Finsko U19! 3:3
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #4 Luukas Hyvärinen, asistoval #33 Joona Hokkanen (3:3)
25:38 Vyloučen hráč #22 Filip Smutný družstva Česko U19 na 2 minuty za nedovolené vrážení
24:38 Také česká defenziva se teď musela předvést, což se zadařilo a míček je na obranné půlce Finska.
23:40 Dobrým napadáním zastavil Gattnara Pietari Porttikivi.
22:43 Chatrný zastavil únik na středu hřiště a přes Fukalu se brejk dostal ke střílejícímu Eliášovi. Ten ale ve fantastické možnosti neuspěl a brankář předvádí výborný zákrok.
22:32 GÓL Finsko U19! 3:2
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #17 Ville Heiska, asistoval #4 Luukas Hyvärinen (3:2)
22:27 Český blok si poradil s Jäppinenovým pokusem a odklidil nebezpečí mimo své brankoviště.
21:58 Ani Kún nepřekvapil Ojalu, když si finský brankář připisuje další zákrok proti střele z levého křídla.
21:39 Palčinskému skákal míček, čehož využil bránící Hokkanen a rychle ho obral.
21:10 Zubek si nabíhá dopředu a nechává míček českým obráncům.
20:37 Nalevo si udělal místo k zakončení Vavroušek, míček ale vypálil jen do výstroje Ojaly.
20:09 Finsko zvládá první buly prostřední části a severští hráči si posouvají míček mezi sebou.
20:00 Vývoj utkání je zatím podobný vzájemnému souboji ze základní skupiny, kde se také Češi ujali náskoku 3:1 nad Finskem. V aktuální bitvě o bronz se zatím staly rozdílovými dva rychlé brejky mezi 10. a 14. minutou, kdy mířili přesně Jankovský s Chatrným.
20:00 Střely v 1. části: 9:6
19:34 Blíže gólu byl teď Vaarimo, jenže horní část branky o kousek minul. Míček připadá do moci českého družstva.
19:17 Z výběhu střílel Koivisto, na výborně připraveného Draslara ovšem nevyzrál.
18:54 Chatrnému se nepodařilo projít s míčkem po pravém mantinelu, soupeři však nabídnuté šance nevyužili.
18:17 Nyní má míček pod kontrolou česká formace, zatímco Finsko se pokouší kontrolovat vývoj událostí.
17:55 Draslar si pohlídal Hyvärinena, jenž střílel z levého křídla, a zatarasil ráně cestu svým tělem.
17:38 Vavroušek to vzal na sebe a zkusil vypálit bekhendem, branku ovšem míjí.
17:09 Dozadu spěchá pro ztracený míček Petrák. Češi tak mají dostatek času na výstavbu nové situace.
16:38 Z osy hřiště se pokusil vyslat mocnou ránu Matias Koski, proti němu se ale sebevědomě postavil Zubek a zastavil míček.
16:13 Míček je stále v držení Finska, zatím ale bez viditelného výsledku.
15:36 Dva Češi vepředu komplikují seveřanům postup do útočných prostor, a tak se zatím hra moc nepohybuje.
15:08 Lahti si nabíhá na ofenzivní část hřiště a čeká, až se hra přiblíží po křídlech.
14:27 Mühlfait s Faksou dostali míček za středovou čáru a Češi se mohou opět snažit vepředu.
13:47 Dvě trefy v krátké době znamenají velmi slibný vývoj pro českou reprezentaci! Finy momentální vývoj dokonce donutil si vybrat již v první třetině oddechový čas.
13:28 Timeout Finsko U19
13:28 GÓL Česko U19! 3:1
12:16 Po chybné rozehrávce se naskýtala možná šance Hokkanenovi, nicméně míček nezkrotil a odskákal mu pryč od čepele.
09:52 Po nepřehledné sérii odrazů se míček ocitl u Jankovského, jenž prostrčil míček možná i s pomocí branícího Fina do sítě a Češi si berou vedení zpátky! Aktuální stav 2:1 je přesně to, co národnímu týmu vyhovuje.
09:38 GÓL Česko U19! 2:1
Branku družstva Česko U19 vstřelil #14 Ondřej Jankovský, asistoval #17 Adam Palčinský (2:1)
09:05 Finsko zatím se svými vysunutými útočníky zabraňuje českým snahám o výpad dopředu.
08:37 Možnost zpoza vlastní branky rozbíhá Fukala, který zapojuje do kombinace Bohuslávka.
08:04 Wertheim sebral míček na obranné půlce a vyslal velmi zajímavý pas na Smutného, ten ale střílí mimo prostor branky.
07:31 Nyní se rozjel kolotoč finských přihrávek, přičemž došlo i na střelu. Mertaniemi každopádně pálil jenom do bloku.
07:14 Finský pokus nijak výrazněji neprověřil českou obranu.
06:50 Střelu vyprodukoval Martin Gattnar, zároveň se však dopustil nedovoleného zákroku a míček připadne juniorům Suomi.
06:35 Po finském vyrovnání se čeští hráči snaží získat územní převahu a vypracovat si šanci.
05:25 GÓL Finsko U19! 1:1
Branku družstva Finsko U19 vstřelil #5 Amos Jäppinen, asistoval #15 Miko Vaarimo (1:1)
05:00 V příležitosti se po brejku objevil Hokkanen, český brankář si ale pokryl bližší tyčku a přesvědčivě kryje.
04:50 Ojala opět v permanenci, ani tentokrát nenechal za svými zády centimetr volného místa.
04:46 Heiska bojoval o míček v rohu za českou brankou, nicméně nakonec se od něj odráží mimo mantinely.
04:17 Bohuslávkova rána jde přímo do rukou finského gólmana Ojaly.
03:50 Kún si nepočínal vzadu úplně přesvědčivě a Adam Draslar musel pomoct rychlým zásahem.
02:55 Petrák nenechává finského beka, aby mu odebral míček v útočném rohu Čechů.
02:36 Čeští junioři poctivě drží míček a hledají si krůček po krůčku cestu do zakončení.
01:20 Severská defenziva nedokázala zachytit chytré vysunutí hry od Fukaly, na jehož konci byla gólová akce Kúna na 1:0! Skvělý vstup do utkání v podání našich reprezentantů.
01:19 GÓL Česko U19! 1:0
Branku družstva Česko U19 vstřelil #13 Vojtěch Kún, asistoval #11 Jakub Faksa (1:0)
01:07 Další super situaci vytvořil Palčinský, když našel na opačném křídle úplně volného Adama Zubka. Přišel však skvělý zákrok brankáře.
00:27 Z levé strany si vybudoval první českou příležitost Daniel Chatrný, finský gólman ovšem byl u tyčky pozorný.
00:12 Finové se dostávají k míčku po úvodním buly a mají klid ke spolupráci.