• 60 59:58
    2
    Matěj PECHA

Hornets Brno ZŠ Horní - FBS Olomouc 5:4
branky: 6. Tomáš Ručka, 13. Filip Barus, 21. Vincent Drápal, 35. Filip Barus, 45. Michal Rada - 4. Jan Slaběňák, 33. Tomáš Jelínek, 38. Vít Friedl, 48. Bohdan Kopelec; rozhodčí: Jan Kouba - Radek Olšina; vyloučení: 4:4; využití: 0:0; diváků: 167; zásahy brankářů: Bořek Králík 16 - Patrik Antoniazi 18; po třetinách: 2:1, 2:2, 1:1
60:00 Komentář hostů Tichý Daniel (Vedoucí): Dneska utkání hodné play-off. Děkujeme především naším skvělým fanouškům a všechny zveme v pondělí na rozhodující utkání na Čajkárénu!
60:00 Komentář domácích Brückner Pavel (Trenér): Vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli produktivnější. O svátečním pondělí budeme na půdě soupeře připraveni. Děkujeme skvělým divákům a výborným rozhodčím i soupeři za utkání.
60:00 Střely ve 3. části: 6:7
60:00 Objektivní komentář na přání fanoušků: Horneti vyhráli.
60:00 UFFF. Je dohráno. Horneti dnes, opět o jediný gól, odvrátili konec série. O přímý postup do Národní ligy se tak oba celky poperou v pátém zápase v Olomouci. Tímto děkuji soupeři za utkání, fanouškům za atmosféru a rozhodčím za předvedený výkon. Od online přenosu se s vámi loučí Ondra Foltýn.
59:58 Vyloučen hráč #33 Matěj Pecha družstva FBS Olomouc na 2 minuty za hrubost
59:27 Olomouc na míčku. A bez brankáře.
59:05 Horneti na míčku. Nervy tečou.
58:29 Timeout FBS Olomouc
58:29 91 vteřin dělí hornety od druhého bodu. Trenér FBS si vybírá svůj oddechový čas.
57:08 Polovina z obou trestů je pryč, Olomouci zbývají necelé tři minuty a ztrácí jeden gól.
56:08 Vyloučen hráč #87 Tomáš Jelínek družstva FBS Olomouc na 2 minuty za hrubost
56:08 Vyloučen hráč #19 Robin Růžička družstva Hornets Brno ZŠ Horní na 2 minuty za vysoká florbalka
56:08 A je tu další mela. Růžička se nebezpečně ohnal svojí hokejkou, rozhodčí toto vyhodnotili jako přestupek za 2 minuty. Následně zlobil Jelínek a vykoledoval si dvouminutový trest za hrubost.
55:29 Kopelec je velice frustrovaný ze všech verdiktů sudích, na střídačku dobíhal s řevem. Poznal jsem to ale podle jeho úst, nikoliv podle jeho řvaní. Neslyším totiž ani Dostyho, který sedí přímo vedle mě.
54:38  Weinstein poslal po zemi míček před olomouckou bránu, tam se ho pokusil fikaným tríčkem dostat za Antoniaziho Lacina, zakončení mu ale nevyšlo.
54:06 Lacinův pokus z výběhu byl zblokován, k míčku se ale dostal Obertan a z první pálil. Jeho střelu Antoniazi pokryl tygřím skokem a tribuna hostí nálěžitě oslavuje.
53:01 Skoupil opět něco debatuje s rozhodčími, já to moc dobře neviděl, ale předpokládám, že šlo o další rybičku na mantinel. Hájek se vyloženě směje pod vousy. Hlasatel Zaplo toto komentuje: "To je komediant, to není možný fakt."
52:39 Po ráně Jelínka zůstává tankista Sláma ležet na zemi. Vypadá to na nepříjemný došvih do ruky. Teď už ale vše v pořádku a hra může pokračovat.
52:20 Kopelec dostal míček na střed, do jeho rány obětavě zaklekl Weinstein. Střela nakonec mířila vedle.
50:15 Kopelec se při svém běhu proletěl a letěl si to přímo za nosem dobré dva až tři metry. Jeho ranvej skončila přímo u sudího, u kterého si patřičně postěžoval. Pán ve fialovém mu ale vysvětlil, že to byl on sám, kdo si vybral tuto trajektorii pohybu.
47:15 GÓL FBS Olomouc! 5:4
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #47 Bohdan Kopelec, asistoval #15 Igor Macháček (5:4)
47:15 Kopelec dostal míček na levý mantinel a odtamtud poslal míček až do Králíkovy klece. Ještě uvidíme velké drama.
47:02 Antoniazi využívá služby našeho vyhlášeného chladicího spreje, když dostal sekeru přes prsty. Při ošetřování měl náležitý úsměv na obličeji a vůbec nevypadal, že by ho trápilo, že jeho tým prohrává.
46:26 Kratochvíl dostal míček do rohu a z první ho poslal na střed na svého spoluhráče, míček ale cestou ztroskotal na domácích florbalkách a ty se tak ujímají bílé kuličky.
45:38 Horneti se úspěšně osvobozují od olomouckého presu a hrají v klidu na míčku.
44:09 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 5:3
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #89 Michal Rada, asistoval #67 Dominik Hude (5:3)
44:09 Rada se od mantinelu trefil přesně k vzdálenější tyčce Antoniaziho brány a zvyšuje na 5:3!
44:01 Králík náležitě oslavuje své zákroky pomocí zdvižené pěsti.
43:24 Štrbákova nahrávka backhandem z rohu mně neznámým způsobem proplula pod Králíkem, Jelínek ji jen těsně netrefil.
41:44 Pecha prokličkoval značnou část domácí obrany, jeho ránu polapil Králík a Růžička odpálil míček daleko z nebezpečného prostoru.
40:57 Hornets v rozehrávce.
40:00 Střely ve 2. části: 10:6
40:00 Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Utkání je přiostřené jako feferonky z Lidlu a za chvíli jdeme do finále. Buďte u toho.
39:39 Kopelec se dostal k dalšímu zakončení ze vzduchu, tentokrát ale minul.
37:40 GÓL FBS Olomouc! 4:3
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #21 Vít Friedl, asistoval #75 Jan Slaběňák (4:3)
37:40 Friedl v nepřehledné situaci před bránou našel bílou kuličku a poslal ji za Králíka. Ač se trenérovi domácích vůbec nelíbí, že před malou chvílí nebyl podobný gól uznán hornetům, rozhodčí holt ukázali.
36:34 Ze hry 4 na 4 už zbývá jen polovina.
35:34 Vyloučen hráč #23 Filip Barus družstva Hornets Brno ZŠ Horní na 2 minuty za hrubost
35:34 Vyloučen hráč #30 Patrik Antoniazi družstva FBS Olomouc na 2 minuty za hrubost
35:34 Weinstein trefil skákavý míček u Antoniaziho a poslal ho do olomoucké sítě. Rozhodčí ale rozpažil s gestem hry vysokou holí. Následně se udála velká mela v olomouckém brankovišti, ze které Antoniaziho maska odletěla až k bočnímu mantinelu. Víc jsem přes zmeť hráčů neviděl. Po dlouhých debatách se bude hrát 4 na 4. Dvě minuty si odsedí Barus a za Antoniaziho si to odpyká Novák.
34:08 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 4:2
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #23 Filip Barus, asistoval #88 Jan David Šamánek (4:2)
34:08 Šamánek vystihl rozehrávku FBS a míček přenechal Barusovi. Ten trefil ukázkových 20 nad led a navyšuje domácí náskok na 2 góly.
33:52 Antoniazi neměl větší potíže s Drápalovou ránou.
32:24 GÓL FBS Olomouc! 3:2
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #87 Tomáš Jelínek, asistoval #15 Igor Macháček (3:2)
32:24 Tak jak včera, tak i dnes. Olomoučtí opět perfektně sehráli standardku od pravého mantinelu a dávají tak kontaktní branku.
32:01 Hude mistrně obral Macháčka o míček a následně poslal Radu do protiútoku. Druhý zmiňovaný hledal skulinku v Antoniaziho postoji a tak zamířil mezi nohy. Housle ale dnes nezahrály kýženou notu...
30:14 Ručka poslal nához před Antoniaziho, tam se ho, bohužel marně, pokoušel doklepnout do olomouckého zařízení Lacina.
28:25 Jelínek dostal nabídku na kros přímo do kuchyně, tam už by byl Králík tak možná na smetaně. Jeho rána však proletěla pouze kolem brány.
27:07 Antoniazi v bráně vypadá velice uvolněně, když zrovna neměl co na práci, rukama si zaplaval znak. Jestlipak nechytá s Apple Pro Vision brýlema a neplave si někde v moři... Pro zvídavé, pravidla florbalu by tuto výstroj povolovala.
26:11 Růžička našel na středu Baruse, jeho rána ale natrefila na olomoucký blok.
25:08 Olomouc v poklidnější rozehrávce. "Couvni Štofe, couvni si." diriguje svého svěřence asistent trenéra domácích.
23:33 Pecha svůj výlet s míčkem na soupeřovu půlku ukončil na vyhlídce Růžičkova Čepel a míčku se tak ujímají domácí.
22:40 Kratochvíl je další, kdo se jakýmsi způsobem snaží vyvést rozhodčí z míry, když po střetu s Šamánkem velmi hlasitě žádal o potrestání soupeře, pruhovaní ale stále v klidu.
20:48 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 3:1
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #61 Vincent Drápal, asistoval #88 Jan David Šamánek (3:1)
20:48 Drápal dostal velmi hodně prostoru u levého mantinelu, využil ho velmi dobře a střelou na vzdálenější přidává třetí kousek na Antoniaziho konto.
20:26 Minář po zákroku Hájka odletěl až nepatřičně daleko do mantinelu. Nic o nikom neříkám, to ať si každý vyhodnotí sám, nicméně Dosty toto komentuje: "Já mám pocit, že mají v rámci tréninků cvičení na skákaní po mantinelech."
20:02 Druhá třetina je tu! Buly pro Olomouc.
20:01 A opět tu probíhá divácká soutěž! Dnes jsou na programu střely a nájezdy na našeho maskota. Gratulujeme všem výhercům!
20:00 Střely v 1. části: 7:7
20:00 Obertan ještě něco diskutuje s rozhodčími, zbytek hornetů a celá Olomouc už ale je v šatně. První třetina skončila a horneti si v ní vzali jednobrankové vedení. Za malou chvíli pokračujeme.
18:21 Poslednímu Kratochvílovi sjela nahrávka, k míčku se dostal Lacina, trefil ale pouze házenkářskou bránu. Po následné debatě, zda Antoniazi míček tečoval, přisoudili sudí míček Olomouci.
17:43 Dneska se to opravdu šije už od začátku a konečně vidíme ten florbal, jaký vidět chceme! Tvrdé souboje, běhavé hráče a hru nahoru - dolů. Bohužel, z tohoto zápasu vám můžu zprostředkovat opravdu jen zlomek a zrovna tento zápas mě to opravdu mrzí.
16:41 Drápal vytasil svůj příklep, který je proslulý napříč celou divizí, nicméně tentokrát se netrefil tak, jak by chtěl.
15:27 Slaběňák upadl při své pouti na střídačku, ač se olomoučtí rozčilují a žádají si dvouminutový trest, sudí zatím tyto pády vyhodnocují jako způsobené samovolně.
14:46 Závar před Antoniazim! Nejdřív Rada vystihnul olomouckou rozehrávku, golmana ale nepřelstil ani on, ani Zapletal, který se dostal k dorážce.
13:54 "SKLIDNI! SKLIDNI!" Diriguje trenér domácích Králíka při rozhodování o tom, kam pošle míček.
12:13 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 2:1
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #23 Filip Barus, asistoval #19 Robin Růžička (2:1)
12:13 Jdeme do vedení! Růžičkovu střelu před bránou tečoval Barus a vytvořil decibely na hale jak kouzelník Pokustón.
11:52 Trenér domácích nechápavě rozhazuje rukama po zákroku Štrbáka. Nevím, jestli kvůli dohrání, nebo následné hře bez florbalky, každopádně sudí zůstávají v klidu.
10:25 Novák zblokoval Ručkův zátah. Náš mladý pravák dnes pálí jako z kulometu.
09:56 Oba týmy v plném počtu.
09:24 Friedl komicky upadl před Králíkovou bránou. Dnes to není ani srážka s blbcem ale s ničím.
08:41 Dnes je atmosféra na hale i atraktivnost zápasu asi desetkrát lepší než včera.
08:21 Nyní již 4 na 4. Časoměřič Dosty toto komentuje: "To je Horní! To umíme!"
07:56 Vyloučen hráč #89 Michal Rada družstva Hornets Brno ZŠ Horní na 2 minuty za hrubost
07:56 Vyloučen hráč #14 Jan Kratochvil družstva FBS Olomouc na 2 minuty za hrubost
07:56 Potyčka mezi Radou a Kratochvílem končí dvouminutovým vyloučením na obou stranách. Uvidíme tak hru 4 na 3.
06:21 Vyloučen hráč #19 Robin Růžička družstva Hornets Brno ZŠ Horní na 2 minuty za bránění ve hře
06:21 Růžička si půjde odpočinout na 2 minuty k nám ke stolku.
05:44 GÓL Hornets Brno ZŠ Horní ! 1:1
Branku družstva Hornets Brno ZŠ Horní vstřelil #15 Tomáš Ručka, asistoval #64 Kryštof Kopečný (1:1)
05:44 Ručka si s míčkem proběhl až na střed hřiště, kde svoje zápěstí zamířil přesně. Srovnává tak na 1:1.
04:56 Na hřišti je už i náš oblíbený tankista Sláma, který vypadá naprosto klidně a srovnaně. Tomu se říká mít chladnou hlavu i v horkých chvílích.
04:36 Drápal se dostal k míčku, který se kutálel přímo na středu, jeho střela zápěstímu ale nevyšla.
03:04 GÓL FBS Olomouc! 0:1
Branku družstva FBS Olomouc vstřelil #75 Jan Slaběňák bez asistence (0:1)
03:04 Slaběňák situaci 2 na 2 vyřešil kličkou okolo Obertana a následným backhandovým zakončením otevírá skóre utkání, modrá tribuna hřmí. Obertan sice dlouho po gólu diskutoval s rozhodčími, tento gól ale platí.
02:32 Kopečný se rve o míček v útočném rohu. Úspěšně.
01:28 A dokonce přes domácí prostředí hornetů je počet diváků vyrovnaný, obě tribuny jsou cca stejně zaplněny, Olomouc tedy vypravila na národku velkou výpravu.
00:22 Napsat včera, že výkon diváků byl slabý bylo jako kopnout doslova do sršního hnízda. Hned zkraje zápasu obě tribuny mohutně burácejí.
00:02 Úvodní buly pro Olomouc.
00:01  Je to tu! Hráči za sebou již mají nástup i line - up, z obou týmů se jeden zástupce staví k úvodnímu buly a diváci vytleskávají Zorbu.
00:00 Dámy a pánové, dědečci i babičky, Brňáci i Olomoučáci, hráči i brankáři a samozřejmě všichni fanoušci týmů Hornets Brno nebo FBS Olomouc, kteří jste se z jakýchkoliv důvodů nemohli zastavit k nám na bohunický Tatran, kde se dnes odehraje čtvrtý zápas série mezi domácím týmem Hornets Brno a týmem hostí FBS Olomouc, vítejte u dnešního online přenosu. Očekáváme rychlý a divácky atraktivní zápas plný emocí, ale hlavně se skvělou atmosférou a diváckou kulisou. Připomínám, že včera byla o jediný gól šťastnější Olomouc, která tak dnes má možnost sérii ukončit a udělat si minimálně jednoletý výlet do Národní ligy. Vynutí si horneti pátý zápas v olomoucké Čajkaréně? To se dozvíme již za malou chvíli!