2

1

3.

Napínavé nájezdy rozhodli Kanonýři, všechny body brali Gullivers

Tomáš Chroust za Kanonýry Kladno v zápase s Panthers Otrokovice | foto: Kanonýři Kladno

Ve druhé nejvyšší soutěži mužů slavili v sobotu florbalisté Kladna a Gullivers. Středočeši ztráceli dvě branky a zlomili zápas v nájezdech, z kompletního bodového zisku se pak radovali Brňané proti Čelákovicím. Oba úspěšné týmy se tak bodově srovnaly a drží se na špici první ligy.

Pořádný nervák se strhl na kladenském hřišti, kam přijely Otrokovice. Hostující mančaft vedl 2:0, když měl dobrý závěr první třetiny i úvod nadcházející části zápasu. Kanonýři se ovšem do měření sil vrátili a ve třetím dějství už měli na své straně náskok 3:2.

Panteři nakonec přece jen vydřeli remízu a rozhodovalo se až v nájezdech, v nichž zase měli navrch Středočeši. Klíčové střílení proměnil Matyáš Bachmaier a Kladno má druhou dvoubodovou výhru v sezoně.

Na plný počet bodů dosáhli Gullivers, přestože ještě v polovině duely vedly Čelákovice 2:1. Třemi brankami mezi 36. a 37. minutou však Brňané odskočili do příznivější situace a cestu k vítězství završili v poslední třetině. Gullivers tak míří o těsný rozdíl skóre do čela první ligy před Kanonýry.

Sobotní zápasy 2. kola 1. ligy mužů

Kanonýři Kladno – Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:3pn (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0)

Branky: 31. Čika, 44. Novák, 47. Bachmaier, rozh. nájezd Bachmaier – 20. Vykopal, 22. J. Štourač, 54. D. Ležatka. Rozhodčí: Jelínek – Procházka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 133. MATCH CENTER | OHLASY

ASK Orka Čelákovice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)

Branky: 19. Korych, 29. Martínek – 23. Černoch, 36. Svoboda, 36. Foret, 37. Svoboda, 53. Kos, 55. Svoboda. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 32. Zásahy brankářů: Zetek 24 – Krupa 16. MATCH CENTER