• 60 59:06
    2
    Jakub SEIBERT

Mikulášská nadílka pro Liberec! Zvládl i druhé derby o sever Čech

Derby Česká Lípa – Liberec: Patrik Rozkovec v šanci před Janem Dvořákem | foto: Vít Černý/FBC 4CLEAN Česká Lípa

V rámci Livesport Superligy se mohli fanoušci těšit na úterní mikulášskou bitvu mezi Českou Lípou a Libercem. Severočeské derby mělo ten pravý náboj a vynikající kulisu. Podruhé v sezoně se radoval celek zpod Ještědu.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 3:6 (2:4, 1:0, 0:2)

Oba celky mají společné úspěchy z posledních kol. Lípa obrala Chodov, kde dokonce po dvou třetinách směřovala k tříbodovému triumfu. Liberec si pak doma poradil s Mladou Boleslaví a vzájemný souboj tak sliboval zajímavý náboj.

Už v první třetině byly k vidění dva obraty. Skóre otevřel po rychlém brejku Prokop Ferdan, domácí však kontrovali trefami Ondřeje Kopiče s Ladislavem Pekárkem. Z vedení se Lípa neradovala dlouho, o necelou minutu později bylo znovu srovnáno a díky trefám Filipa Smutného s Janem Šoltysem z posledních minut vedli o dva zásahy.

V prostředním dějství se rozčeřená střelecká hladina trochu uklidnila. Diváci v solidně zaplněné sportovní hale v České Lípě viděli jen snížení po povedené střele Václava Vavrušky. Hráči z krajského města tak odcházeli do kabin s těsným náskokem.

Ten mohl krátce po startu třetí části smazat Krajcigr, ale trefil jen tyč. Domácí měli optický tlak. Udělali však chybu, Dolejš vystihl rozehrávku, vyslal do šance Jakuba Faksu a ten se sám před gólmanem Dvořákem nemýlil. Stejná dvojice pak poprvé získala na hůl Liberce třígólový náskok, který domácí, i díky vynikajícímu Chladovi, nestáhli ani v přesilovce pět na tři a ani při následné hře v šesti.

Branky: 12. Kopič, 16. Pekárek, 24. Vavruška – 7. Ferdan, 16. Korych, 18. Smutný, 19. Šoltys, 47. Faksa, 48. Faksa. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 385. Zásahy brankářů: Dvořák 21 – Chlad 23. | MATCH CENTER