• 58 57:55
    11:2
    Radek DRBA
    (Hurt)

Školáci sledovali drtivou výhru Sparty nad Pardubicemi, hattrickem se blýskl Zouzal

Marek Zouzal slaví gól do sítě Pardubic | foto: ACEMA Sparta Praha

Více než tisícovka žáků osmi pražských škol dnes nemusela do lavic a vyrazila na florbal. Sparta ve speciálním dopoledním utkání přivítala pardubické Sokoly k dohrávce 14. kola Livesport Superligy.

ACEMA Sparta Praha - SOKOLI Pardubice 11:2 (4:0, 5:1, 2:1)

Sparta vstup do zápasu proti poslednímu celku soutěže nepodcenila a po deseti minutách vedla už 3:0. Ani nadále nebyla o velké šance nouze. Herní převahu měli domácí. Avšak i Sokoli se několikrát dostali až k brance Martina Beneše, ale žádnou ze svých příležitostí nevyužili. A protože Zouzal přidal těsně před odchodem do šaten svou druhou branku v zápase, drželi Pražané po první třetině pohodlné vedení 4:0.

Hosté snížili brzy po přestávce díky trefě osamoceného Jakuba Šimáka. V polovině zápasu začali rozhodčí vylučovat. Pardubice ve své početní výhodě neskórovaly. Následnou přesilovku na druhé straně proměnil svým 20. gólem v sezoně Robert Košir, díky čemuž si mohla tisícovka školáků v hale zazpívat Pátou. Velká sparťanská jízda pokračovala a do konce prostřední hrací části přidal domácí tým ještě čtyři branky. Jednu z nich zaznamenal i Marek Zouzal, který tak uzavřel hattrick.

Diváci se dočkali desáté branky Sparty ve 47. minutě zápasu, kdy dal svůj první gól v superlize juniorský reprezentant Michael Wertheim. Parádní trefa Matěje Čermáka z otočky pak byla tou poslední na straně Pražanů. Zápas se v poslední desetiminutovce už jen dohrával a čestný gól Pardubic dvě minuty před koncem pouze upravil na konečných 11:2.

Sparta tak Pardubice porazila i podruhé v sezoně a se zápasem k dobru jí patří páté místo v tabulce. Východočeši zůstávají poslední, i protože dnes potvrdili pověst týmu s nejhorší obranou v superlize.

Branky: 3. Peška, 7. Curney, 10. Zouzal, 20. Zouzal, 32. Košir, 34. Krbec, 35. Zouzal, 37. Peška, 38. Fišer, 47. Wertheim, 49. Čermák - 23. Šimák, 58. Drba. Rozhodčí: Kropáček - Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 1043. Zásahy brankářů: Beneš 17 - Haleš 20 | MATCH CENTER | SESTŘIHOHLASY