4:6
    ()

Tatran vydřel výhru na Spartě, BUTCHIS zachránil bonusový bod

Sparťan Mikuláš Krbec stíhá tatranského Milana Meliše | foto: ACEMA Sparta Praha

Řadu třaskavých soubojů nabídlo nedělní 9. kolo Livesport Superligy. Hlavním tahákem dne se stala bitva Sparty se Střešovicemi, kterou rozjeli ve velkém stylu hosté. Nakonec však neměli nic jistého až do posledních vteřinek. Z nájezdového dramatu vyšel vítězně BUTCHIS a čelo soutěže nadále patří Vítkovicím.

BUTCHIS – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:7pn (2:1, 4:0, 1:6 – 0:0)

Pražané, kteří se nacházejí na příčkách play-down, narazili na papírového favorita z České Lípy. V první části se BUTCHIS dostal do vedení, jež si ještě vylepšil po přestávce. Když proměnil Jakub Černý přesilovku ve 29. minutě, zvyšoval už na 4:1 pro domácí. Ti posléze přidali ještě další dvě trefy, nicméně ani to Českou Lípu neodepsalo z boje o body.

V poslední třetině, i přes osobní trest pro brankáře Jana Dvořáka, hosté nasázeli šest gólů a vybojovali prodloužení. Utkání však dospělo až k nájezdům, v nichž BUTCHIS slavil dva body. Zápas rozhodl ve čtvrté sérii nájezdů Černý, který kromě rozhodující trefy měl na kontě ještě další dvě branky a tři asistence. BUTCHIS si tak připisuje druhé vítězství za sebou. Zato Českolipští ztratili třízápasovou sérii bez prohry.

Branky: 2. Pavlíček, 19. Waldhauser, 25. Drastich, 29. Černý, 36. Vondruška, 40. Černý, 54. Vondruška, rozh. nájezd Černý – 13. Seibert, 41. Seibert, 41. Pšenička, 49. Křenek, 52. Štěrba, 53. Pšenička, 59. Pšenička. Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 2:3, navíc osobní trest Dvořák (CLP). Využití: 3:0. Diváků: 84. Zásahy brankářů: Hlinák 16, Vladař 2 – Dvořák 8, Jirka 2. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Výjezd Bohemians do Ostravy dopadl úspěchem. Hosté zvítězili nad FBC 5:2, přičemž k výsledku přispěl již v první třetině dvěma brankami Tomáš Kvasnica. Důležité bylo i druhé dějství, během kterého Pražané udrželi čistý štít a sami odskočili na 4:1. Ostravané s tímto mankem kromě kosmetické úpravy už nic neudělali a padli potřetí v řadě. Klokanům výrazně pomohl mimo jiné i Ondřej Kawulok třemi asistencemi.

Branky: 3. Kučera, 46. Kučera – 2. Kvasnica, 19. Kvasnica, 23. J. Petrák, 27. Bílek, 57. K. Petrák. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváků: 260. Zásahy brankářů: Strakoš 29 – Műck 15. MATCH CENTER | OHLASY

ACEMA Sparta Praha – Tatran Střešovice 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)

Pražské derby urval ve svůj prospěch Tatran, k výhře ovšem nevedla vůbec snadná cesta. Hostující mužstvo sice vedlo před půlkou utkání komfortně 4:0, situace se mu ale výrazně zkomplikovala. Sparťané našli druhý dech a do konce prostřední části se dostali na kontaktní rozdíl. A navíc bylo znát, že stále mají dost sil, aby Střešovice i po přestávce pořádně proháněli.

V 51. minutě ACEMA skutečně dosáhla na vysněné vyrovnání, a to zásluhou Marka Zouzala. Zápas proto pomalu spěl k prodloužení za stavu 4:4, vtom ale využil zaváhání domácích Martin Šindelář a sedm minut po remízové brance Sparty získali hosté klíčový náskok. Tři body pro Tatran stvrdil do prázdné sítě Šimon Vavroušek.

Branky: 31. Kareš, 34. Košir, 35. Krbec, 51. Zouzal – 16. Boček, 21. Boček, 22. Kolísko, 30. Sádlo, 58. Šindelář, 59. Vavroušek. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 511. Zásahy brankářů: Beneš 14 – Jurco 12. MATCH CENTER | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (3:0, 1:1, 5:3)

Stejně jako po minulém víkendu, i tentokrát zůstávají na čele Livesport Superligy Vítkovice. Střetnutí s Královskými Vinohrady otevřeli domácí vyhranou první pasáží 3:0, kterou napravilo SKV zlepšeným výkonem v dalším dějství. Vítkovičtí se však s blížícím se koncem opět rozstříleli a radovali se z výsledku 9:4. Rozdíl mezi 1. SC a Mladou Boleslaví na druhém místě činí v tuto chvíli dva body.

Branky: 10. Šebesta, 17. R. Gattnar, 20. Fukala, 34. Pažák, 41. Šebesta, 47. Matejčík, 54. R. Gattnar, 56. Zubek, 59. Fukala – 38. D. Gärtner, 49. Horák, 50. Plíhal, 55. Plíhal. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 118. Zásahy brankářů: Souček 10 – Futschik 19. MATCH CENTER | OHLASY

BLACK ANGELS – FB Hurrican Karlovy Vary 2:7 (2:2, 0:1, 0:4)

První vítězství v sezoně si připsaly Karlovy Vary, které dlouho hrály těsně s Black Angels. Zápas definitivně zlomila až závěrečná fáze duelu, jelikož Hurrican během ní čtyřikrát skóroval. Západočeši tak poskočili na třináctou pozici a poslali na dno tabulky Pardubice.

Branky: 3. Doležal, 11. Obuškevič – 14. Smolka, 19. Klápa, 29. Tyl, 45. Péc, 50. Péc, 57. Macháček, 59. Strachota. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Diváků: 77. Zásahy brankářů: Körber 16 – Váradi 15. MATCH CENTER | OHLASY DOMÁCÍOHLASY HOSTÉ