(Sedláček)
  • 57 56:22
    Aligators

Gullivers i Kanonýři jsou ve čtvrtfinále, kdo uspěl na úvod play-down?

Radující se florbalisté Gullivers v utkání osmifinále 1. ligy mužů | foto: TJ Znojmo LAUFEN CZ

V osmifinále první ligy mužů stačila nejkratší možná doba, aby z něj vzešly oba postupující týmy do další fáze. Mezi nejlepší osmičku pokračují Kladno a Gullivers, kteří si poradili se svými rivaly ve dvou utkáních. Play-down odstartovalo úspěšně pro Start98 s Chomutovem, když se ujaly vedení ve svých sériích.

Důležité krok ke zdaru udělali Kanonýři na půdě soupeře již v první třetině. Podařilo se jim totiž během ní nastřílet pět gólů, přičemž Plzeň zkraje duelu dvakrát vedla. Když se ovšem Kladno dostalo do náskoku, už ho nepustilo. S velkým přispěním Jana Louvara (2+2) postupují Středočeši do čtvrtfinále soutěže.

Stejný úspěch slaví také Gullivers, kteří však proti sobotnímu utkání vyhráli mnohem drtivějším rozdílem. Doma rozhodli proti Znojmu až v prodloužení, na půdě soupeře ale zaznamenali výsledek 10:2. Každopádně snadná cesta k němu nevedla, protože po čtyřiceti minutách byli Brňané ve výhodě jen o dvě trefy. Ve třetí třetině to nicméně rozbalili a zajistili si další kolo play-off.

Na programu byly také úvodní zápasy prvoligového play-down. Vítězství si připsal Start98 doma proti Aligators, a to především díky sérii branek z posledních sedmi minut utkání. Právě ty přinesly Pražanům konečný stav 7:3. Přetahovanou o každou trefu potom zvládl Chomutov venku s Troopers, když rozhodl pouhých pět minut před koncem Tomáš Novotný. Bilancí 3+1 se zaskvěl Ondřej Halej.

Výsledky osmifinále play-off 1. ligy mužů
FbC Plzeň - Kanonýři Kladno 4:8 (2:5, 2:1, 0:2) | Série: 0–2 na zápasy

Branky: 5. Horažďovský, 11. Malý, 28. Zábran, 29. Vošta – 8. Veselý, 13. Chroust, 14. Louvar, 18. Louvar, 19. Chroust, 35. Prudil, 48. Stůj, 59. Novák. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváků: 380. Zásahy brankářů: Bezděk 8 – Ponomarev 9. MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 2:10 (1:1, 0:2, 1:7) | Série: 0–2 na zápasy

Branky: 19. Kucharič, 51. Číhal – 3. Foret, 22. Nechvátal, 25. Ruber, 41. Novák, 47. Matula, 48. Bouška, 48. Ruber, 52. Bouška, 56. Matula, 58. Suchomel. Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 1:2, navíc Přibil (ZNO) 4min. trest a Suchomel (GUL) osobní trest. Využití: 1:3. Diváků: 225. Zásahy brankářů: Bauer 4, Hándl 5 – Krupa 18. MATCH CENTER

Výsledky 1. kola play-down 1. ligy mužů
FAT PIPE Start98 - Aligators Klobouky 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Branky: 4. Kulík, 17. Matoulek, 26. Fenik, 50. Plaček, 54. Chaloupka, 57. Sedláček, 57. Jirásek – 7. Svoboda, 31. Zbořil, 50. Dlouhý. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 75. Zásahy brankářů: Hendlinger 20 – Prokeš 22. MATCH CENTER

TROOPERS - DDQ Florbal Chomutov 6:7 (3:3, 1:1, 2:3)

Branky: 9. Voltner, 10. Knotek, 18. Daler, 36. Jedlička, 45. Voltner, 54. Knotek – 7. Martin, 8. Linc, 17. Nekuda, 28. Halej, 48. Halej, 52. Halej, 56. Novotný. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. MATCH CENTER