3:4
    Chiara Lena MOSER
    ()

Juniorky po zvratu v závěru padly proti Švýcarsku

Juniorský výběr trenéra Tomáše Martiníka vstoupil do Turnaje tří zemí porážkou proti Švýcarsku. České juniorky přitom ještě na začátku třetí třetiny vedly, pak se ale zranila jejich brankářka a Švýcarky dvěma brankami po sobě vývoj otočily na svou stranu.

Česko - Švýcarsko 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

České juniorky do zápasu vstoupily v dobrém rozpoložení a již ve 4. minutě se trefou Nely Sikorové dostaly do vedení. O necelých deset minut později se ale florbalistky Švýcarska probojovaly do brejku, který naprosto přesně vyřešila Mirjam Wyssová a bylo srovnáno. A vzápětí to byly právě hráčky ze země helvetského kříže, kdo v utkání vedl a také jej dovedl do vítězného konce.

Ještě v 31. minutě to totiž bylo 3:2 pro Česko, ale pár minut před koncem soupeř srovnal a následně ještě dostal k dispozici nařízené trestné střílení. To navíc musela jít odchytat náhradní česká brankářka Karolína Bačková, neboť Klára Hodulíková se při střetu se Švýcarkou zranila a nemohla tak v chytání pokračovat. Nekompromisní zakončení Chiary Leny Moserové pak vybojovalo Švýcarsku vítězství 4:3.

Branky: 4. Sikorová, 30. Spoustová, 31. Zerzánová - 12. Wyss, 18. Helbling, 40. Morf, 42. Moser. Rozhodčí: Beňo - Sklenica. Vyloučení: 0:0. Zásahy brankářek: Hodulíková 7, Bačková 1 - Ronja Florin 12. | MATCH CENTER | TVCom