• 60 59:59
    27:0
    (Plášková)

Ženy proti Francii znovu atakovaly třicítku! Sedm bodů má Kubečková

Ženský výběr má za sebou třetí duel na kvalifikaci na světový šampionát 2023, ve kterém si vysoko poradil s kádrem Francie. Zápas v italském Palazzetto Polifunzionale se dočkal dohromady dvaceti sedmi branek.

Češky do zápasu proti Francii vlétly se stejnou chutí jako proti Maďarsku a již v první třetině si vytvořily pohodlný desetibrankový náskok. Zejména třetí český gól pak byl velice pohledný. Po střele z dálky si totiž česká kapitánka Eliška Krupnová počkala než odražený míček spadne do přijatelné výšky, pak pohodlně nastavila svou čepel a lehce jej doprovodila až do francouzské sítě. Stejná florbalistka pak již v čase 19:04 zkompletovala hattrick. Podobný průběh navíc pokračoval i v dalších částech hry a zejména na konci druhé a na začátku třetí periody se Češky rozjely a vsítily pět bleskových branek během pár minut. Nejvíce body se v tomto utkání prezentovala Michaela Kubečková, která si připsala pět branek a dvě asistence.

"Minulý zápas se nám asi povedl o něco lépe, protože v tomto jsme byly o trochu pasivnější. Hrály jsme ale ráno a s výsledkem jsme i tak spokojeni," zhodnotila duel proti Francii asistentka hlavního trenéra Kati Eteläpääová.

Česko - Francie 27:0 (10:0, 7:0, 10:0)

Branky: 1. Kubečková, 3. Řepková, 9. Krupnová, 11. Beránková, 15. Ratajová, 16. Řepková, 17. Mechlová, 18. Krupnová, 19. Beránková, 20. Krupnová, 22. Plášková, 24. Maroszová, 30. Lenfeldová, 32. Beránková, 36. Mezerová, 38. Kubečková, 40. Řepková, 41. Krupnová, 42. Ratajová, 42. Korbelářová, 44. Kubečková, 46. Balková, 48. Balková, 49. Kubečková, 51. Mechlová, 52. Řepková, 60. Kubečková. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářek: Jana Christianová 6 - Lucie Thevenet 21, Zuzana Kandrikova 11. | MATCH CENTER