13:1
    Lukáš PUNČOCHÁŘ
    (Langer)

Super vstup! Češi rozdrtili USA na Světových hrách

Česká reprezentace zvládla své první vystoupení na Světových hrácch. Svěřenci Jaroslava Berky se na úvod turnaje postavili proti domácímu výběru Spojených států amerických, s nímž si poradili dvanáctigólovým rozdílem. Hned třikrát se zapsal mezi střelce Josef Rýpar.

Čeští florbalisté nastoupili poprvé v historii na území USA. Úvodní třetina jim přitom vyšla úspěšně, když otevřeli skóre už po necelé minutě hry díky Rýparovi. Potom se sice naši reprezentanti gólově odmlčeli, herně však stále působili přesvědčivě. Převahu tak později zužitkovali Jiří Besta s Matějem Havlasem, což znamenalo klidný náskok 3:0 před prostředním dějstvím.

Následující fázi utkání zvládli Češi ještě lépe. Nejen, že skórovali v oslabení, ale celkově přidali dalších šest tref a potvrdili dominanci kolem amerického brankoviště. Hattrick završil Rýpar, bilancí 2+2 se potom mohl před závěrečnou patnáctiminutovkou pochlubit Adam Delong. Platil tedy stav 9:0 pro české reprezentanty, který jim sliboval pohodový zbytek zápasu.

Mezi dvoubrankové střelce se zařadili i Filip Langer s Bestou, kteří dopomohli Česku k jasnému vítězství 13:1. Národní mužstvo ani v poslední části nepolevilo a podalo zodpovědný výkon. Díky němu napadaly do sítě USA další góly, jež stvrdily vydařený vstup Čechů do turnaje.

"Splnili jsme prakticky to, co jsme chtěli. Hlavně druhá třetina byla velmi dobrá. Dokázali jsme také pošetřit trochu energie do zbytku turnaje. Konec zápasu byl trochu horší směrem dozadu, a nabídli jsme soupeři několik šancí, ale celkově jsem s výkonem spokojen," hodnotil střetnutí asistent trenéra Joonas Naava.

Světové hry pokračují pro náš celek už v sobotu večer. Od 19.00 SELČ je čeká druhé měření sil ve skupině proti Finsku.

ČESKO – USA 13:1 (3:0, 6:0, 4:1)

Branky: 1. Rýpar, 12. Besta, 14. Havlas, 17. Rýpar, 19. Langer, 22. Delong, 26. Besta, 28. Rýpar, 29. Delong, 32. an, 33. Langer, 37. D. Beneš, 39. Punčochář - 37. Blanco. Rozhodčí: Heinola – Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: Bauer 8 - Glanzmann 35.

Sestava Česka: Bauer (M. Beneš) - Hemerka, Němeček, Šindler, Besta - Havlas, Krbec, Langer - Rýpar, Delong, an - Punčochář, D. Beneš.