3:6
    Michaela KUBEČKOVÁ
    (Staňková)

Bulldogs dělaly problémy Vítkovicím, Tatran vysoko obstál

Zápas 20. kola Extraligy žen mezi Bulldogs Brno a Vítkovicemi | foto: Bulldogs Brno

Bitva dvou týmů z elitní pětice vyzněla lépe pro lídryně. Brněnské Bulldogs však po předchozích sedmi výhrách nenechaly Vítkovicím nic zadarmo, když padly až kvůli třem brankám z posledních deseti minut. V nedělním programu nastoupily i florbalistky Panthers Praha, které doma podlehly silnému Tatranu.

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6 (0:0, 2:2, 1:4)

Bitva Bulldogs s Vítkovicemi nepřinesla v první části žádnou změnu skóre. K nim začalo docházet až kolem půlky duelu, a to nejdříve ve prospěch Vítkovic. Hostující družstvo se ujalo náskoku 2:0 potom, co dvakrát mířila přesně Dominika Buczeková. Brňanky ale velmi brzy odpověděly a za pár minut manko dohnaly.

Stejně tak buldočky zareagovaly na rychlou trefu Vítkovic ve třetí třetině, rozhodující momenty ovšem znovu měly pod kontrolou aktuální lídryně. Závěrečných deset minut jim stačilo na tři góly, jež znamenaly výhru 6:3. Brněnský tým proto má jistotu páté příčky po základní části, zatímco Vítkovice pouze potvrdily svoji neporazitelnou bilanci.

Branky: 32. Žáková, 35. Jirková, 46. A. Brucháčková – 29. Buczeková, 31. Buczeková, 41. vlastní gól, 52. Maroszová, 56. Trošková, 57. Kubečková. Rozhodčí: Frýdek – Havelka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 136. Zásahy brankářů: Prátová 8 – Příleská 23. MATCH CENTER

Panthers Praha - PSN Tatran Střešovice 1:14 (0:4, 0:4, 1:6)

Střešovice prošly utkáním s panterkami jednoznačně 14:1. Hned tři hráčky hostů přitom dosáhly na dvě trefy a stejný počet asistencí – konkrétně šlo o Karolínu Stůjovou, Barboru Lovíškovou a Michaelu Mechlovou. Tím čtvrtý Tatran odskočil pátým Bulldogs a může stále bojovat o třetí místo po základní části.

Branky: 59. Schmiedová – 3. Mechlová, 4. Stůjová, 15. Mechlová, 17. Seemannová, 25. R. Korbelářová, 34. Lovíšková, 36. Kabelková, 40. Stůjová, 49. Hermannová, 50. Želízková, 53. Lovíšková, 56. Bystrianská, 57. Vernerová, 58. S. Korbelářová. Rozhodčí: Patera - Staňková. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváků: 53. Zásahy brankářek: Macounová 33 - Šolleová 18. MATCH CENTER