6:5
    (Belicová)

Chodov nezažil snadné první čtvrtfinále. Otáčet musela i Olomouc

Eliška Chudá při prvním čtvrtfinále ČEZ Extraligy žen | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Klíčová fáze sezony se rozjela. Ženská ČEZ Extraliga otevřela čtvrtfinále play-off, v němž Chodov získal až v prodloužení první bod série. Nelehkou cestu za vítězstvím měla i Olomouc, zatímco Vítkovice s FBC Ostrava uspěly vyššími rozdíly ve skóre.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 10:1 (3:0, 4:0, 3:1) | série 1:0

Vítkovice si zajistily slibný náskok během první třetiny, i když jim chvilku trvalo, než zlomily odpor Bulldogs. Až do desáté minuty totiž platil bezbrankový stav. Papírové favoritky navíc pokračovaly podobným stylem také po přestávce a upevnily svoji pozici v duelu.

Ve třetí části sice domácí dovolily Brňankám gól, samy se však ještě dvakrát prosadily a opět se přiblížily vysokému vítězství. Premiérový bod série pak potvrdily Vítkovice poté, co zakulatily stav na 10:1 necelou minutu a půl před koncem. Na úspěchu měly nejvýraznější podíl z hlediska produktivity Michaela Kubečková (4+1), Barbora Husková (2+2) a Šárka Staňková (0+4).

Branky: 10. Sikorová, 17. Kubečková, 19. Šponiarová, 25. Planková, 29. Kubečková, 32. Kubečková, 37. Husková, 49. Seevaldová, 53. Husková, 59. Kubečková – 41. Brucháčková. Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 97. Zásahy brankářek: Příleská 10 – Franková 33. MATCH CENTER | OHLASY

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Crazy girls FBC Liberec 7:3 (3:0, 2:1, 2:2) | série 1:0

Ostravankám pomohly k vedení dva rychlé góly, jež uštědřily Liberci už během úvodní pětiminutovky. Poprvé se trefila Pavlína Bačová, načež stejná hráčka chvilku potom asistovala Veronice Rybičkové. Do prostřední fáze pak šlo FBC s ještě lepším skóre 3:0 a cílilo na další branky, byť Crazy girls aspoň jednou snížily.

Nejlépe vzdorovaly Severočešky svým soupeřkám v závěrečném dějství, nicméně na vyrovnání to nestačilo. Ostravanky tak i díky čtyřbodové Bačové (2+2) berou první výhru čtvrtfinále, na níž budou chtít navázat v neděli.

Branky: 2. Bačová, 5. Rybičková, 20. Zagórska, 22. Středulová, 29. Vrlíková, 59. Bačová, 60. Zagórska – 23. Kvapilová, 56. Jirsová, 60. Klubalová. Rozhodčí: Müller – Nehera. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 89. Zásahy brankářek: Tomšová 19 – Fryčová 21. MATCH CENTER | OHLASY

FBS Olomouc – PSN Tatran Střešovice 6:3 (0:2, 0:1, 6:0) | série 1:0

Po dvou třetinách měla Olomouc namále, ale i přesto se mocně zvedla a získala první bod série. Hanácké florbalistky přejely v závěrečné části Tatran 6:0 a nechaly zapomenout na předešlé minuty. Dvakrát se střelecky prosadila Lucie Cholinská.

Branky: 44. Řeháková, 45. Cholinská, 46. Reimerová, 53. Cholinská, 56. Šablaturová, 60. Zerzánová - 8. Bláhová, 13. Fuchsová, 36. Krýslová. Rozhodčí: Frýdek - Havelka. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 109. Zásahy brankářek: Hodulíková 33 - Šolleová 16.MATCH CENTER | OHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 6:5p (1:0, 1:3, 3:2 – 1:0) | série 1:0

K prvnímu vítězství v play-off se chodovské florbalistky dostávaly stěží. Nejdříve sice nad Bohemians vedly, ale během druhého dějství se situace obrátila v jejich neprospěch. Po stíhací jízdě ve třetí části tak dosáhly aspoň na prodloužení, v němž měly střeleckou převahu i touhu uspět. Obranu klokanek nakonec zlomily ženy z Jižního Města až v poslední minutě prodloužení zásluhou Lucie Baldreichové.

Branky: 6. Břeská, 37. Naava, 48. Balková, 55. Baldreichová, 56. Belicová, 70. Baldreichová – 34. Veselá, 38. Procházková, 39. R. Korbelářová, 44. Faltová, 59. S. Korbelářová. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváků: 120. Zásahy brankářek: Christianová 20 – Svrčková 33. MATCH CENTER | OHLASY