2
    Tereza BUCHTELOVÁ

Olomouc se vyšvihla na čtvrté místo, naplno bodovaly i Bulldogs

Florbalistky Olomouce při utkání ČEZ Extraligy žen | foto: FBS Olomouc

V přetahované o elitní čtveřici ČEZ Extraligy mají po neděli mírnou výhodu florbalistky Olomouce. Ty na domácí půdě sestřelily Třinec a dostaly se o skóre před Bulldogs. Také Brňanky slavily, a to proti silnému Tatranu, zatímco 14 góly vyčníval Chodov nad Bohemians.

PSN Tatran Střešovice – Bulldogs Brno 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Buldočky si naklonily skóre na svoji stranu už ve čtvrté minutě trefou Anny Sigmundové, na níž Střešovice odpověděly chvilku po polovině prvního dějství. Tuhý boj pokračoval také do další fáze utkání a přetrvávala remíza. Branka nepadla ani při tatranské přesilovce, načež trestaly právě Brňanky. Ty si náskok posléze pojistily v závěrečné třetině a došly si pro úspěch 5:2.

Výrazný vliv na výhře hostů měla Michaela Žáková, která přispěla klíčovými dvěma góly ve třetí části. Bulldogs díky třem bodům zůstávají v kontaktu se čtvrtou příčkou, kde se díky lepšímu poměru branek teď nachází Olomouc.

Branky: 14. Fuchsová, 60. Želízková – 4. Sigmundová, 35. Jirková, 45. Žáková, 50. Žáková, 58. Garguláková. Rozhodčí: Knap – Kolář. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 61. Zásahy brankářek: Drbalová 18 – Franková 31. MATCH CENTER | HRÁČKA DOMÁCÍ | TRENÉR HOSTÉ | HRÁČKA HOSTÉ

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:14 (2:3, 1:4, 2:7)

S jasným vítězstvím nad Bohemians odešly ze hřiště hráčky Chodova, jež se čtrnáctkrát střelecky prosadily proti Bohemians. Rozdíl přitom činil po 20 minutách pouze jediný, což se ovšem zlomilo po přestávce. Hlavní část kanonády si následně připravily florbalistky z Jižního Města na poslední fázi, během níž slavily rovnou sedm gólů.

Chodovským tak i nadále patří druhá pozice, potom co bez zaváhání zareagovaly na sobotní výhru Ostravy. Za FAT PIPE zazářily Lucie Baldreichová (2+3) a Markéta Prontekerová (2+2). Dvě gólové střely měly na kontě také Marie Havlíčková s Karolínou Janatkovou.

Branky: 14. Štajnerová, 19. Strnadová, 21. Procházková, 52. R. Korbelářová, 55. R. Korbelářová – 11. Janatková, 15. Belicová, 19. Havlíčková, 23. Baldreichová, 38. Kovaříková, 38. Fáčková, 40. Baldreichová, 47. Prontekerová, 50. Janatková, 51. Jiříková, 53. Havlíčková, 59. Prontekerová, 59. Vejvodová, 60. Plášková. Rozhodčí: Rousek – Sochůrek. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 130. Zásahy brankářek: Karli 23 – Bačková 17. MATCH CENTER | OHLASY

FBS Olomouc – FBC Intevo Třinec 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

Domácí hráčky vyztužily své vedení už zkraje zápasu, když nastřádaly tři branky do 11. minuty. Drama sice nastalo ve druhé třetině, protože Třinec manko dohnal, nicméně Olomouci to netrvalo dlouho a brzy si opět vydobyla náskok. Odpor Inteva definitivně odezněl ve třetí pasáži, a tak FBS zvítězilo 8:3. Příznivý výsledek Olomouc posunulo před posledním kolem základní části na čtvrté místo, jež by jim zaručovalo začátek play-off doma.

Proti Třinci nejčastěji bodovala Valentýna Zerzánová, která jeden gól vstřelila a další tři připravila. Nezaostávaly však ani Lucie Cholinská či Klára Horčičková (obě 2+1).

Branky: 6. Cholinská, 10. Horčičková, 11. Vaculová, 31. Řeháková, 32. Horčičková, 47. Zerzánová, 51. Vaculová, 56. Cholinská – 14. Portešová, 23. Šibrová, 30. Kociánová. Rozhodčí: Húska – Vích. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváků: 204. Zásahy brankářek: Kuchařová 16 – Pytlíková 22. MATCH CENTER | OHLASY