Tereza HLAVIZNOVÁ
    ()

Olomouc zdolala rovnocenné rivalky, Bohemians rozhodly před koncem

Souboj mezi florbalistkami Olomouce a Bulldogs Brno | foto: FBS Olomouc

Osmé kolo ČEZ Extraligy završilo duo napínavých zápasů. V utkání tabulkových sousedek obstála Olomouc, která ve třetí třetině zlomila odpor brněnských Bulldogs a je v top trojce soutěže. Poslední dějství rozhodlo také o úspěchu Bohemians nad Židenicemi.

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 6:4 (1:0, 2:3, 3:1)

Střetnutí Olomouce s Bulldogs nabídlo atraktivní přestřelku, v níž se Brňanky snažily ze všech sil dotáhnout na domácí florbalistky. Právě Olomouc se ujala náskoku 2:0 a později i 3:2, jihomoravský tým ale manko pokaždé smazal a před třetím dějstvím byl výsledek utkání naprosto otevřený. Hráčky FBS však skóre přece jen přetvořily k obrazu svému – závěrečnou fázi zvládly dvougólovým rozdílem, přeskočily buldočky a jsou na třetí pozici ČEZ Extraligy.

Branky: 15. Suchánková, 25. Řeháková, 27. Řeháková, 46. Zerzánová, 53. Řeháková, 60. Pešavová – 25. Žáková, 26. Pešková, 40. Stuchlíková, 60. Hlaviznová. Rozhodčí: Müller – Nehera. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 70. Zásahy brankářek: Kuchařová 23 – Franková 24. MATCH CENTER | VIDEOPLATFORMA

K1 Florbal Židenice – FbŠ Bohemians 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Až do závěrečné dvacetiminutovky nebylo jasné ani v bitvě Židenic s Bohemians. V ní vedly hostující florbalistky již o dvě branky, jenže Židenice se vzepřely a zkraje třetí třetiny vyrovnaly na 3:3. Klokanky si pak musely na další šance trpělivě počkat – a při jedné z nich si míček nešťastně poslala do vlastní sítě židenická Anna Klvačová. Pro Bohemians zároveň šlo o vítěznou trefu.

Pražanky uspěly 4:3 i díky přesvědčivému výkonu gólmanky Kristýny Karli. Ta v celkovém součtu dosáhla na 82% úspěšnost zákroků.

Branky: 17. Hrazdírová, 40. Klvačová, 45. Drápalová – 2. Saffertová, 12. Urbanová, 30. Havlová, 56. Klvačová. Rozhodčí: Humeňanský – Minařík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 144. Zásahy brankářek: Večeřová 14 – Karli 14. MATCH CENTER | OHLASY