Chodov přetlačil Třinec, rytířky rozdrtily Liberec. Tatran uspěl ve Znojmě

Jessica Kabelková (Vítkovice) v souboji s Veronikou Šmídkovou (Liberec) | foto: Pavel Netolička/1. SC TEMPISH Vítkovice

Po reprezentační přestávce se na scénu vrátila ČEZ Extraliga. V rámci sobotního odpoledne si mohli diváci nabídnout z třízápasového menu.

FBC Intevo Třinec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Nováček z Třinec pořádně potrápil aktuálního lídra. Hráčky z Jižního Města se dostaly v úvodní periodě do vedení zásluhou Markéty Prontekerové. I když měly Pražanky více ze hry, tak skvěle chytající Pytlíkovou propálily podruhé až v prostředním dějství. Tereza Míková však svou trefou reagovala na třinecké vyrovnání, které po hezké kombinaci doručila fanouškům Joanna Kuchejda.

Po polovině duelu bylo znovu srovnáno, rychlý brejk využila Anežka Blechová. Do poslední části ale přeci jen mířil s vedením Chodov. Chybnou rozehrávku využila Kristýna Jirásková. Slezanky držely naději na úspěch do posledních minut, ale srovnat nedovedly ani při hře v šesti a Chodov v závěru dvěma trefami pojistil svůj triumf.

Branky: 25. Kuchejda, 33. Blechová - 8. Prontekerová, 25. Míková, 38. Jirásková, 59. Kovaříková, 60. Břeská. Rozhodčí: Krátký - Vojkůvka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 154. Zásahy brankářek: Pytlíková 38 - Galušková 18. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – Crazy girls FBC Liberec 12:4 (4:1, 5:1, 3:2)

Liberec měl na Dubině solidní nástup a hned v úvodní minutě trefil tyčku. Obdobně však odpověděly Vítkovice, které navíc v deváté minutě přidaly i úvodní trefu klání. Na gól Denisy Hyršové zareagovala parádní střelou Markéta Žbánková a po polovině hry v úvodní části bylo srovnáno. V závěru první dvacetiminutovky potěšily rytířky své fanoušky dalšími třemi góly.

V podobném stylu se nesla i druhá část, kterou gólově načala Markéta Lenfeldová, jež se prosadila proti svému mateřskému celku. Velký den prožila především aktuální juniorská reprezentantka Nela Sikorová, která si připsala svůj premiérový zásah v ČEZ Extralize. Vysoký náskok už si Vítkovice dokázaly pohlídat, ve druhé polovině poslední třetiny dokonce vyzkoušely hru v šesti, při ní však dvakrát inkasovaly a Severočešky tak aspoň zmírnily svůj příděl.

Branky: 9. Hyršová, 15. Husková, 17. Kubečková, 20. Seevaldová, 25. Lenfeldová, 29. Sikorová, 30. Šponiarová, 35. Sikorová, 40. Kabelková, 44. Willmannová, 45. Kabelková, 46. Kubečková – 10. Žbánková, 29. Šmídková, 51. Žapková, 53. Klubalová. Rozhodčí: Müller – Nehera. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 52. Zásahy brankářek: Příleská 9 – Hánová 25. | MATCH CENTER

TJ Znojmo LAUFEN CZ – PSN Tatran Střešovice 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Na úvodní zásah duelu mezi nováčkem ze Znojma a Tatranem se čekalo až do devatenácté minuty, kdy skvěle chytající Malkusovou, která je na jihu Moravy na hostování právě ze Střešovic, překonala reprezentantka Lucie Želízková. Ta navíc hned na startu druhé periody připravila gól pro Lindu Fuchsovou, díky němuž pražské florbalistky dokázaly odskočit.

Poprvé po překonání vážného zranění ze semifinále juniorského mistrovství světa naskočila do hry také Kateřina Vachudová, která návrat na hřiště v ČEZ Extralize oslavila trefou na 3:0. Střešovické florbalistky v závěrečné části znásobily svůj náskok, a to i díky premiérové extraligové trefě Adély Bořilové. Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby pak zkazila čisté konto mladičké Veronice Novotné Eva Nečasová.

Vítězný výjezd Tatranu do vinařské oblasti byl navíc okořeněný milníkem jeho kapitánky Nikoly Hermannové, která odehrála svůj 200. extraligový duel v kariéře.

Branky: 54. Nečasová – 19. Želízková, 24. Fuchsová, 28. Vachudová, 43. Fuchsová, 47. Bořilová, 53. Vaníčková, 54. Želízková. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Bez vyloučení. Diváků: 102. Zásahy brankářek: Malkusová 24 – Novotná 8. | MATCH CENTER