Agáta PROCHÁZKOVÁ
    ()

Chodov urval pražské derby! Bohemka rozdrtila Znojmo

Nástup hráček Chodova | foto: Bulldogs Brno

Extraliga žen měla v neděli v plánu dvě utkání, ve kterých Bohemians vyzvaly Znojmo a Chodov svedl pražské derby s Tatranem.

FbŠ Bohemians - TJ Znojmo LAUFEN CZ 14:1 (3:0, 5:0, 6:1)

Domácí florbalistky si proti Znojmu vytvořily vysoký náskok již v první třetině, když se prosadily Michaela Urbanová, Kateřina Strnadová a Kateřina Bünterová. Jejich gólový apetit pak pokračoval také v dalším průběhu zápasu a ke konci druhé třetiny tak Znojmo ztrácelo osm branek. Osud utkání tak byl již zpečetěný, Bohemians ale i nadále střílely jednu branku za druhou a nakonec nad nováčkem Extraligy žen zvítězily vysoko 14:1.

Branky: 13. Urbanová, 17. Strnadová, 19. Bünterová, 23. Doležálková, 26. Strnadová, 28. Urbanová, 37. Saffertová, 39. Soukupová, 47. Špačková, 47. Bartošová, 51. Seifertová, 51. Strnadová, 55. Divišová - 51. Procházková. Rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 61. Zásahy brankářek: Eliška Svrčková 9 - Veronika Šplíchalová 32. | MATCH CENTER | OHLASY

PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4 (0:3, 1:1, 2:0)

Na první gól se v pražském derby nečekalo vůbec dlouho, branková síťka se totiž vlnila již po minutě a půl. Jako první se prosadila Magdaléna Plášková a Chodov se tak ujal brzkého vedení. Střešovice se pak snažily najít odpověď, po dvaceti minutách ale ztrácely už 0:3. Ve třetí třetině však Tatran předvedl skvělý comeback a po dvou slepených gólech tak bylo derby na kontaktním rozdílu. Ten už ale zůstal do konce utkání a Chodov si tak vybojoval velmi těsné tři body do tabulky.

Branky: 34. R. Korbelářová, 41. Krýslová, 44. Stůjová - 2. Plášková, 11. Havlíčková, 19. Baldreichová, 39. Janatková. Rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 106. Zásahy brankářek: Monika Šolleová 21 - Jana Christianová 19. | MATCH CENTER | OHLASY