2
    Michaela URBANOVÁ

Vítkovice vynulovaly Olomouc, Bohemka si poradila s nováčkem

Hráčky Vítkovic po gólu do sítě Olomouce | foto: FBC Olomouc

Extraliga žen v neděli pokračovala dvěma duely prvního kola, v rámci kterých Vítkovice dorazily na půdu Olomouce a Bohemka k nováčkovi z Třince. Jak zápasy dopadly?

FBC Intevo Třinec - FbŠ Bohemians 1:5 (1:1, 0:4, 0:0)

Premiérový duel v Extralize žen si Třinec vyzkoušel proti pražským Bohemians. Klokanky sice od začátku tlačily a již ve třetí minutě vedly o jednu branku, tu však domácí florbalistky dorovnaly ještě před první sirénou. Pouhých osm vteřin před koncem úvodní třetiny se totiž z gólu do horního rohu radovala Vendula Podsedníková, která tak připsala vůbec první třineckou branku v nejvyšší ženské soutěži. Druhá třetina ale patřila výhradně pražským klokankám, které si čtyřmi góly pojistily výhru 5:1 a do hlavního města se tak vrací s plným ziskem bodů.

Branky: 20. Podsedníková - 3. Strnadová, 31. Faltová, 33. Strnadová, 36. Mrázová, 40. Veselá. Rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 265. Zásahy brankářek: Simona Pytlíková 26 - Kristýna Karli 19. | MATCH CENTER | OHLASY

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Mistr minulé sezony si v zápase s Olomoucí vytvořil náskok už v úvodní třetině, kdy se mu podařilo dvakrát skórovat. Branky Sáry Seevaldové a Terezy Matýskové poslaly Vítkovice do vedení, které se domácí Olomouc snažila dohnat, seč jí síly stačily, proti ale byla vítkovická gólmanka Nikola Příleská, která kryla všechny olomoucké pokusy. Na vítězství 5:0 se nakonec kromě již dvou zmiňovaných vítkovických střelkyň podílela ještě jejich nová posila Jessica Kabelková, která zaznamenala svůj prémiérový gól v ostravském dresu.

Branky: 10. Seevaldová, 14. Matýsková, 39. Kabelková, 46. Staňková, 46. Seevaldová. Rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 84. Zásahy brankářek: Hana Kuchařová 28 - Nikola Příleská 17. | MATCH CENTER | OHLASY