Bolka představila kompletní realizační tým. Doplní jej i další reprezentační kouč. Končí tři hráči

Trenér Chodova Lukáš Procházka | foto: Matěj Pašek/FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Po trenérovi Joonasovi Naavovi představila Mladá Boleslav i další členy realizačního týmu. Ten doplní hlavní trenér ženské reprezentace Lukáš Procházka, Štěpán Motejzík a také trenér gólmanů Tomáš Fibiger. Zároveň klub oznámil konec tří svých hráčů.


Kromě zmíněné trojice v týmu nadále zůstávají také dosavadní asistent Jiří Stožický a silový a kondiční kouč Radek Gwuźdź. Role asistentů zastanou někdejší kouč mužských a ženských týmů Chodova a současný hlavní trenér ženské reprezentace Lukáš Procházka a Štěpán Motejzík, jenž za Mladou Boleslav nastupoval do sezony 2010/11 jako hráč a v dalším ročníku byl koučem extraligového týmu společně se Stožickým. Naposledy působil u mládežnických družstev České Lípy.

"O Lukášovi i Štěpánovi platí, že jsou z profesního života zvyklí na mezinárodní prostředí. Lukáš zná elitní světový florbal, je hlavním trenérem ženské reprezentace a vyjádřili jsme si dlouhodobou náklonnost ve smyslu vzájemného vnímání práce a jejího ocenění. Se Štěpánem se známe dlouho, v Boleslavi má hráčskou i trenérskou minulost. I když už od naší někdejší spolupráce uplynulo dost sezon a náš klub se od té doby hodně změnil, byli jsme v občasném kontaktu a myslím, že Štěpán podobně jako někteří další českolipští florbalisté k nám vždy chovali pozitivní vztah," vysvětluje v oficiální zprávě generální manažer Bolky Tomáš Pacák.

Bolka má také nového trenéra brankářů, Milana Peterku po sedmi sezonách nahradí Tomáš Fibiger, jenž v posledních dvou cyklech působil u juniorského národního týmu a vede také vlastní brankářskou akademii. "Časové možnosti už bohužel Milanovi neumožňují tak intenzivní působení, které náš superligový program vyžaduje. Jsme ale rádi, že v našem klubu zůstane a domluvili jsme se, že vypomůže s rozvojem našich mládežnických gólmanů. Tomáš patří do úzké skupiny odborníků, kteří se věnují práci s florbalovými brankáři. Těšíme se na spolupráci. Věřím, že i pro něj může být obohacující pracovat s našimi elitními gólmany," doplňuje Pacák.

Středočeši zároveň představili aktuální podobu hráčského kádru. Kromě dvou posil a avizovaných odchodů do zahraničí si nové angažmá hledají také Matyáš Krebner, Tadeáš Chroust a mladík Marek Korych. Kompletní složení kádru Mladé Boleslavi najdete v článku na webu Bolky.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se